Ostravská scéna zdramatizovala román Pavla Vilikovského

Ostrava - Soubor činohry Národního divadla moravskoslezského chystá druhou českou premiéru této sezóny. Tentokrát zvolili divadelní adaptaci románu Deník mého otce aneb Příběh opravdického člověka od slovenského spisovatele Pavla Vilikovského. Premiéra se uskuteční ve čtvrtek 21. ledna v Divadle Antonína Dvořáka.

Přidejte svůj názor

Inscenace Deník mého otce v NDM
doporučujeme

Příběh zasazený do sedmdesátých let „dokumentuje" pár měsíců v životě čerstvého čtyřicátníka, historicky naprosto nezajímavého člověka, jehož životním heslem je „proti větru se chcát nedá". S naivně optimistickou vírou ve vlastní schopnosti se rozhodne „ještě něčeho dosáhnout" jak v pracovním, tak v osobním životě, čímž roztáčí kolotoč tragikomických situací.

„Príbeh ponúka trochu iný pohľad na osud a myslenie istej skupiny ľudí v bývalom režime. Vilikovskému nejde o poukazovanie na hrôzy tej doby, ponúka – podľa mňa – osviežujúci pohľad na spoločensko-politický kontext z pozície obyčejného antihrdiny, ktorý „len" nechce šťať proti vetru, to je všetko," uvedl režisér inscenace Lukáš Brutovský.

Inscenací Deník mého otce aneb Příběh opravdického člověka činohra NDM zahájí dlouhodobý dramaturgický cyklus Sousedé: „V průběhu čtyř sezón představí činohra NDM režiséra či režisérku ze Slovenska, Polska, Rakouska a Německa s inscenací textu, který je pro jejich kulturu či pro současnou náladu a situaci v zemi příznačný," vysvětlila dramaturgyně Sylvie Rubenová.

Na scéně Juraje Kuchárka a v kostýmech Martina Kotúčka se mohou diváci těšit na Vladimíra Poláka, Františka Večeřu, Františka Strnada, Ivana Dejmala, Renátu Klemensovou a Alexandru Gasnárkovou za doprovodu dechovky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Woody Allen zrežíroval operu, debutovat bude v milánské La Scale

03.07.2019 08:01 Po 51 filmech bude Woody Allen debutovat jako operní režisér ve slavné milánské La Scale. Od 6. do…

Muellerova zpráva se dočkala dramatizace. Jediné představení s řadou…

24.06.2019 21:26 Dnes už proslulá závěrečná zpráva amerických vyšetřovatelů o ruském vlivu na prezidentské volby v…

RECENZE: Romeo a Julie v nevšední inscenace pod brněnským nebem

17.06.2019 13:06 RECENZE - Slavná hra Williama Shakespeara se po letech vrátila do Brna a to na letní scéně, v…

Adaptace románu Hana v Národním divadle Brno: Úžasná inscenace s…

15.06.2019 12:52 RECENZE - Třetí román úspěšné autorky, Aleny Mornštajnové se dočkal jevištního zpracování. Povedlo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama