Inscenace Královny na prknech olomouckého divadla slaví jubileum

Olomouc - Mimořádně úspěšná tragikomedie Královny se už tři roky těší přízně diváků a se zítra dočká svého padesátého uvedení v olomouckém Divadle hudby.

inscenace Královny

Tři ženy různého věku, které sužují různé obtíže se sejdou v jednom lázeňském pokoji. Toto je hlavní myšlenka inscenace Kálovny, pod kterou jsou podepsaní tvůrci Michaela Doležalová a Roman Vencl. Hlavní role ztvárnily Vlasta Hartlová, Ivana Plíhalová a Vendula Fialová.

Nadcházející šéf olomoucké činohry Roman Vencl uvedl: „Úspěch Královen nás těší o to více, že je to po Sluhovi dvou pánů a Když se zhasne teprve třetí činoherní inscenace Moravského divadla za posledních deset let, která překročila magickou padesátku."

Premiéra Královen proběhla 31. ledna 2013 a i po třech letech je stále žádanou inscenací, což dokazuje vyprodané jubilejní představení, které se odehraje ve čtvrtek 3. března v 19 hodin v Divadle hudby v Olomouci.

A co o inscenaci říkají hlavní představitelky?

Vlasta Hartlová: „Když se řeknou Královny, vybaví se mi vzácné soužití Ivanky Plíhalové, Vendulky Fialové, smích a spokojené tváře diváků. Neodmyslitelně do této "rodiny" patří naše inspicientka Ilonka a rekvizitářka Lucka. Když se řeknou Královny, mám i po třech letech před očima naše milé autory, kteří byli u zrodu této u divadla tak vzácné rodiny. Mami, tati - děkujeme!!"

Ivana Plíhalová: „Řekne se Královny a mně se vybaví mé úžasné kolegyně Vlastička Hartlová a Vendulka Fialová. Jsme po těch třech letech různorodá a přitom tak sehraná trojka, že se na sebe můžeme maximálně spolehnout, což na divadle považuji za naprosto zásadní! A přitom se královsky bavíme. Takže velké díky jim, Míše a Romanovi, kteří hru napsali a režírovali, a také inspicientce Ilonce, rekvizitářce Lucii, zvukaři Jirkovi a všem kulisákům. A do další padesátky - zlomme vaz!"

Vendula Fialová: „S odstupem času jsem čím dál vděčnější za to, že mi Míša s Romanem dali pomyslné žezlo. Je to komorní věc, která v divácích zanechává silný emotivní zážitek, soudím z ohlasů diváků. A být u toho je odměnou nevyčíslitelnou. I když jedno číslo by tu bylo – 50. Už tolikrát jsme se před představením chytly za ruce a zahlásily náš pokřik "All in!" Děkuji svým spoluvládkyním Vlastičce a Ivance a slovy z Titanicu jen dodám - je mi ctí, že s vámi mohu hrát."

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Brabec vidí posun v debatě o Turówu, sejde se s polským ministrem

24.09.2021 17:21 Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po dnešním jednání expertních týmů významný…

BIS postupovala podle sněmovní komise ohledně úkolů od Zemana v souladu se…

23.09.2021 21:22 Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Léto se loučí? Předpověď počasí hlásí citelné ochlazení

24.09.2021 06:30 Nadcházejících sedm dní bude teplotně proměnlivých. Zatímco víkend si ještě užijeme teplý, příští…

Velké obchody zůstanou v úterý na státní svátek zavřené

24.09.2021 12:57 Velké obchody zůstanou v úterý 28. září na státní svátek podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v…

RECENZE: Čechovův Racek v Národním divadle v Brně patří k těm nejlepším…

12.09.2021 15:12 Divadelní hra, v níž Anton Pavlovič Čechov (1860–1904) zobrazil milostné a rodinné vztahy, je…

Divadlo v Brně žije. NdB chystá na letošní sezonu naditý repertoár

07.09.2021 09:55 Snad už zažíváme začátek konce koronaviru v ČR. To by byla dobrá zpráva i pro divadla, která se…

Související:

Právě se děje

reklama