Peter Cmorik jako Ježíš! Jesus Christ Superstar na prknech ostravského divadla

Ostrava - Pětačtyřicet let od světové premiéry přichází legendární rocková opera Jesus Christ Superstar na prkna Divadla Jiřího Myrona v Ostravě. Jedno z nejzásadnějších děl hudebního divadla 20. století je rovněž završením náročné cesty ostravského divadla za moderním hudebním divadlem, kterým si zdejší soubor operety/muzikálu získal v posledních sezónách přízeň diváků.

Přidejte svůj názor

Muzikál Jesus Christ Superstar v divadle Jiřího Myrona v Ostravě
doporučujeme

Tato nejslavnější rocková opera 20. století se stala během více než 40 let klasikou ve světě i u nás. Moderní dílo Tima Rice a Andrewa Lloyda Webbera, líčící osud Ježíše Nazaretského pohledem Jidáše Iškariotského, stále láká: „Není to totiž obyčejný, čítankově napsaný muzikál podle Bible. Tim Rice v libretu stvořil apokryfní příběh ‚podle' Jidáše. Ale kdo je to Jidáš? Historická postava, nebo současník? Vypráví o událostech starých 2 000 let, nebo je to svědek současnosti? Moderní svět, zdá se, ztratil smysl a směr a my z něj hledáme cestu ven. Podle autorů je klíč příběhu ukrytý ve spojení věcí minulých se současností a také s místem, ve kterém se odehrává," uvádí dramaturg Patrick Fridrichovský.

V České republice premiéra muzikálu Jesus Christ Superstar dosáhla 1 288 repríz a celkem tuto inscenaci vidělo přes 850 000 diváků. Z Ježíše se stala legenda, která obohatila povědomí českého národa o muzikálovém divadle a jeho moderních podobách. Ostravská inscenace je po dvou pražských a jedné brněnské inscenaci už čtvrtou „návštěvou" Ježíše na českých jevištích.

Autor původního českého přebásnění Michael Prostějovský říká: „Tato inscenace je svým způsobem výjimečná. Všechna dosavadní uvedení totiž více či méně vycházela z ozvěn původní verze v pražském Divadle Spirála. Ostravský Ježíš představuje zcela novou generaci herců a zpěváků, a to nejen z Česka, ale i ze Slovenska. Navíc jsme získali práva na uvedení jedné písně, která se objevila jen v původním filmu, ale na českém jevišti dosud nezazněla. Myslím, že jsme postoupili zase o kus dál. A tak to má být."

Premiéry muzikálu se uskuteční 17. a 19. března 2016 v Divadle Jiřího Myrona.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Woody Allen zrežíroval operu, debutovat bude v milánské La Scale

03.07.2019 08:01 Po 51 filmech bude Woody Allen debutovat jako operní režisér ve slavné milánské La Scale. Od 6. do…

Muellerova zpráva se dočkala dramatizace. Jediné představení s řadou…

24.06.2019 21:26 Dnes už proslulá závěrečná zpráva amerických vyšetřovatelů o ruském vlivu na prezidentské volby v…

RECENZE: Romeo a Julie v nevšední inscenace pod brněnským nebem

17.06.2019 13:06 RECENZE - Slavná hra Williama Shakespeara se po letech vrátila do Brna a to na letní scéně, v…

Adaptace románu Hana v Národním divadle Brno: Úžasná inscenace s…

15.06.2019 12:52 RECENZE - Třetí román úspěšné autorky, Aleny Mornštajnové se dočkal jevištního zpracování. Povedlo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama