Peter Cmorik jako Ježíš! Jesus Christ Superstar na prknech ostravského divadla

Ostrava - Pětačtyřicet let od světové premiéry přichází legendární rocková opera Jesus Christ Superstar na prkna Divadla Jiřího Myrona v Ostravě. Jedno z nejzásadnějších děl hudebního divadla 20. století je rovněž završením náročné cesty ostravského divadla za moderním hudebním divadlem, kterým si zdejší soubor operety/muzikálu získal v posledních sezónách přízeň diváků.

Muzikál Jesus Christ Superstar v divadle Jiřího Myrona v Ostravě
doporučujeme

Tato nejslavnější rocková opera 20. století se stala během více než 40 let klasikou ve světě i u nás. Moderní dílo Tima Rice a Andrewa Lloyda Webbera, líčící osud Ježíše Nazaretského pohledem Jidáše Iškariotského, stále láká: „Není to totiž obyčejný, čítankově napsaný muzikál podle Bible. Tim Rice v libretu stvořil apokryfní příběh ‚podle' Jidáše. Ale kdo je to Jidáš? Historická postava, nebo současník? Vypráví o událostech starých 2 000 let, nebo je to svědek současnosti? Moderní svět, zdá se, ztratil smysl a směr a my z něj hledáme cestu ven. Podle autorů je klíč příběhu ukrytý ve spojení věcí minulých se současností a také s místem, ve kterém se odehrává," uvádí dramaturg Patrick Fridrichovský.

V České republice premiéra muzikálu Jesus Christ Superstar dosáhla 1 288 repríz a celkem tuto inscenaci vidělo přes 850 000 diváků. Z Ježíše se stala legenda, která obohatila povědomí českého národa o muzikálovém divadle a jeho moderních podobách. Ostravská inscenace je po dvou pražských a jedné brněnské inscenaci už čtvrtou „návštěvou" Ježíše na českých jevištích.

Autor původního českého přebásnění Michael Prostějovský říká: „Tato inscenace je svým způsobem výjimečná. Všechna dosavadní uvedení totiž více či méně vycházela z ozvěn původní verze v pražském Divadle Spirála. Ostravský Ježíš představuje zcela novou generaci herců a zpěváků, a to nejen z Česka, ale i ze Slovenska. Navíc jsme získali práva na uvedení jedné písně, která se objevila jen v původním filmu, ale na českém jevišti dosud nezazněla. Myslím, že jsme postoupili zase o kus dál. A tak to má být."

Premiéry muzikálu se uskuteční 17. a 19. března 2016 v Divadle Jiřího Myrona.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Salcburku uvedli hru o Čechovi, který se v roce 2003 upálil. Recenze…

03.08.2020 12:18 Na Salcburském festivalu byla v neděli večer ve světové premiéře uvedena divadelní hra rakouského…

RECENZE: Cikáni jdou do nebe. Balada, která vyprodala Divadlo Bez zábradlí

16.07.2020 19:40 RECENZE – Opatření skončila a některá divadla začala hrát. Patří mezi ně i Divadlo Bez zábradlí,…

Proslulá milánská opera La Scala se opět otevře, zazní čtyři koncerty

30.06.2020 08:56 Milánská opera La Scala se v červenci po čtyřměsíční přestávce vynucené koronavirem znovu otevře.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama