Mezinárodní festival Fun Fatale aneb nový cirkus v ženském podání

Praha - Již od zítřka do neděle 3. dubna proběhne v KD Mlejn pátý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Fun Fatale. V rámci něj se představí artistky a akrobatky nejen z České republiky ale i ze Švýcarska, Švédska, Kanady, Ruska i Německa. Ryze ženské podání nového cirkusu bude možné zhlédnout další dubnové víkendy i v Bratislavě a Jihlavě.

Ženy na prknech: Ojedinělý mezinárodní festival nového cirkusu, na němž se představí pouze ženy

Akrobatická vystoupení nejrůznějších disciplín nového cirkusu bude možné navštívit v komorním prostředí KD Mlejn, které umožňuje octnout se v těsné blízkosti akrobatek a jejich představení si tak užít naplno. Páteční večer zahájí Eliška Brtnická, která ve svém novém představení Enola spojuje akrobacii na visuté hrazdě, tanec a papír. Enola je mimo jiné zejména o tom, co vám během jejího sledování vytane a mysl. Švýcarská akrobatka Lucie N'Duhirahe vystoupí s představením Mud – A Chromatic research, v němž kombinuje cirkus, video a sochařství a jež zde bude uvedeno v podstatě v předpremiéře. N'Duhirahe mimo jiné spolupracuje i se souborem Cirkusu Mlejn na různých inscenacích a workshopech.

Sobota bude patřit mezinárodnímu novocirkusovému kabaretu s názvem Fun Fatale International Cabaret, který je přehlídkou krátkých vystoupení předních performerek z celého světa zahrnující nejrůznější disciplíny jakými jsou například handbalancing on the blocks, aerial silk duo, hand to hand či slack-rope. Tyto a několik dalších disciplín, jejichž názvy se nepřekládají, v podání Noëmie Armellin, Jany Korb se Sylvií Idelberger, Karolíny Křížkové s Evou Starou nebo Moa Asklöf Prescott a dalších.

Nedělní program vyplní duo Christine Trevissen a Silke Schirok s představením HoopStep, v němž diváky pobaví jedinečnou show s obručemi Hula Hoop. Český soubor Cirkus TeTy zase předvede intimní zpověď dvou žen 30+ v představení s názvem Husí krky. Kombinací fyzického divadla a nového cirkusu zde formulují typicky ženská témata jako přátelství, vzhled, milostné vztahy či mateřství. Program v Praze uzavře Němka Natalie Reckert, která ve svém vystoupení propojí pohyb a mluvené slovo doladěné elektronickou hudbou. Ta dotváří neobvyklý a intenzivní zážitek z celé performance Image – Selfie with eggs, která je nahlédnutím do světa akrobata. Image je navíc její první celovečerní sólo.

Festival nabídne také bohatý doprovodný program, který zítra zahájí volnou diskuzí o cirkusové umělecké tvorbě pod vedením již zmíněné Lucie N'Duhirahe. Ke zhlédnutí bude prodejní výstava fotografií z minulých ročníků festivalu obohacená o fotografie pořízené z pohledu samotných akrobatek. Probíhat budou také workshopy pod vedením zkušených lektorek. V Praze to bude vzdušná akrobacie na šálách, v Jihlavě obruče Hula Hoop a Duo na šále, tedy závěsná akrobacie s Eliškou Brtnickou. Stejný workshop bude vyučovat i v Bratislavě, ovšem v sólovém provedení.

Fun Fatale se po Praze dále přesune do Bratislavy, kde ho bude možné navštívit o víkendu 8. až 10. dubna a dále v Jihlavě 14. až 16. dubna. Informace o vstupenkách a workshopech naleznete na webu festivalu.

Zeman podepsal omezení telemarketingu, objíždění cyklistů i vyloučení…

27.09.2021 12:55 Motoristé budou muset od příštího roku objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za…

Volby v Německu vyhrála SPD, rozdíl oproti CDU/CSU je ale minimální

27.09.2021 18:06 Německé parlamentní volby vyhráli sociální demokraté (SPD) vedení kancléřským kandidátem Olafem…

Němci chtějí koalici SPD, Zelených a FDP, tvrdí Scholz. Chce ji do Vánoc

27.09.2021 15:15 Němci se v nedělních parlamentních volbách jasně vyslovili pro vládu sociální demokracie (SPD),…

Vláda schválila i přes nesouhlas ČSSD návrh rozpočtu. Platy porostou méně

27.09.2021 17:08 Vláda dnes schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun. Na…

MAPA: Výsledky voleb v Německu: Rozdíly jsou naprosto minimální

26.09.2021 23:50 Německé parlamentní volby podle prvních odhadů vyhrála těsně sociální demokracie (SPD) před druhou…

RECENZE: Čechovův Racek v Národním divadle v Brně patří k těm nejlepším…

12.09.2021 15:12 Divadelní hra, v níž Anton Pavlovič Čechov (1860–1904) zobrazil milostné a rodinné vztahy, je…

Divadlo v Brně žije. NdB chystá na letošní sezonu naditý repertoár

07.09.2021 09:55 Snad už zažíváme začátek konce koronaviru v ČR. To by byla dobrá zpráva i pro divadla, která se…

Související:

Právě se děje

reklama