RECENZE: Loneliness&stuff ukazuje druhou tvář reality

Projekt Loneliness & Stuff, nebo-li osamělost a věci vypráví příběh o samotě, kterou občas prožívá každý z nás, přestože je obklopen lidmi a věcmi. Je to ale současně příběh o lásce a jejím vzájemném sdílení. Souznění duší v pohybu a nehybnosti.

Přidejte svůj názor

Sára Arnstein a Jiří Šimek v inscenaci Loneliness&stuff
doporučujeme

Námětem divadelního přestavení je hledání souznění, jeho nacházení a opětovném ztrácení. Úsporné jevištní scéně po celou dobu představení dominují taneční kreace doprovázené hudbou různých žánrů, jenž přechází od čistě popově tanečních rytmů k introvertním taktům jednoho nástroje. Obdobně pestrá je i taneční choreografie, které těží převážně z moderního pohybového umění. Křehké introvertní polohy vyjadřují touhu po spojení a pochopení vlastní existence. Jen výjimečně jsou doplněny slovy, která mnohdy vytržena z kontextu dodávají naší existenci absurdní nádech.

Přibližují nám jiné aspekty naší reality. My všichni existujeme zároveň v mnoha podobách světů, jednou jako náhodní světci událostí a podruhé jako samotní aktéři děje. Pokaždé však zůstáváme osamoceni ve vězení našich pocitů a myšlenek. Jedinou cestou je snaha o jejich společné sdílení s někým. Hlavní dvojroli inscenace ztvárnila partnerská dvojice mladých a sebeironických performerů a tanečníků – Sára Arnstein a Jiří Šimek. Tento čerstvý absolvent DAMU má na svém kontě jednu z ústředních rolí v připravovaném filmu se zahraniční koprodukcí Anthropoid, jenž pojednává o atentátu na Reinharda Heydricha.

Šimek zde ztvární postavu jednoho z parašutistů Karla Čurdu. Jeho velkou láskou ale je pohybové divadlo, poté co vystudoval Katedru alternativního a loutkového divadla zakotvil v souboru Studia Alta. Divadlo vzniklo v prostoru bývalého skladu a nabízí zázemí mladým divadelníkům, preformerům a všem, kdo mají blízko k alternativním formám uměleckého vyjádření. Již 28. dubna se Studio Alta stane hlavní scénou druhého ročníku festivalu Vs. Interpretation, který představí zajímavé projekty improvizace s přesahem k dalším médiím, jakými jsou pohyb, zvukové nebo výtvarné umění, film a nové přístupy v hudební skladbě.

Hodnocení: 75 %
Premiéra: 15. dubna
Tvůrci představení: Sára Arnstein, Jiří Šimek
Hudba: Ivo Sedláček
Reprodukovaná hudba: Forest Swords, Perfume Genius, La Femme, WhoMadeWho
Ligth design: Štěpán Hejzlar, David Prokopič

Loading...
Témata: Studio Alfa
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děláme divadlo založené na kvalitním scénáři, dobrém hereckém projevu a…

13.04.2019 09:30 ROZHOVOR: Během dvou desetiletí v brněnské Mahenově činohře herec Petr Halberstadt ztvárnil řadu…

Nebezpečné vztahy v Brně: Proč znovu inscenovat Valmonta? Po premiéře je…

11.04.2019 12:43 RECENZE - Sedmou inscenací sedmdesáté čtvrté sezony Městského divadla v Brně byl známý příběh…

Maďarská opera vyřešila spor šalamounsky: Herci museli prohlásit, že jsou…

11.04.2019 08:31 Vedení maďarské státní opery žádalo po některých hercích, aby písemně prohlásili, že jsou …

Divadelní svět Brno slaví deset let a sní evropský sen!

02.04.2019 13:00 Prestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019…

Právě se děje

Další zprávy

reklama