Inscenace Ženy Jindřicha VIII. aneb chudák král(em) slaví stou reprízu

Český Krumlov - V pátek 8. července 2016 odehraje soubor činohry Jihočeského divadla před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově 100. reprízu oblíbené komedie Ženy Jindřicha VIII. aneb chudák král(em).

Přidejte svůj názor

Otáčivé hlediště Český Krumlov
doporučujeme

Komedii o záletném králi Jindřichovi a jeho šesti ženách napsali přímo pro českokrumlovskou točnu Martin Glaser a Olga Šubrtová. Premiéru měla 11. 6. 2004 a dosud patří mezi nejoblíbenější inscenaci na repertoáru Otáčivého hlediště.

V komedii nechbí řada vybroušených výstupů a fyzicky náročnou dvojroli krále Jindřicha a hospodského Jindry přebral po původním představitel Oldřichu Víznerovi Petr Rychlý. Ten se v ní poprvé představil letos v obnovené premiéře.

Spoluautorem a režisérem hry je Martin Glaser a po dvanácti letech jejího uvedení zůstala stejná i výprava. Ke změně došlo pouze v obsazení. Došlo například k přeobsazení role kardinála Wolseyho, kterého nyní hraje Jiří Untermüller, zatímco dříve jej ztvárňoval Martin Hruška. Ondřeje Veselého v roli Jiřího Boleyna nahradil Tomáš Havlínek a jako dvojník před diváky předstupuje Jan Mrkvička namísto Zdeňka Duška.

Otáčivé hlediště letos uvede 14 repríz inscenace Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em). Celkový počet diváků, kteří inscenaci od jejího prvního uvedení shlédli, se blíží k úctyhodnému číslu 65 000.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EH! Život je krásnej! Odhoďte starosti a pojďte se dobře pobavit

10.09.2019 12:22 Odhoďte starosti a ponořte se s námi do příjemného povídání a vzpomínání v pořadu EH! Život je…

Zemřel Jaroslav Weigel (†88), člen legendárních Cimrmanů

05.09.2019 12:20 Aktualizováno Herec a výtvarník Jaroslav Weigel, který byl od počátku sedmdesátých let členem legendárního…

Studenti JAMU nabídnou slavnou komedii Poprask na laguně

03.09.2019 12:59 Věhlasným komediálním titulem Poprask na laguně zahájí novou divadelní sezónu studenti Divadelní…

Brněnský Biskupský dvůr je centrem open air představení

02.09.2019 13:48 Tak se nám to už končí. Léto bohaté na kulturní akce. Stojí za to se ohlédnout, třeba jen po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama