Žižkovské divadlo Járy Cimrmana představilo program podzimní sezóny

Praha - Podzimní program bude v Žižkovském divadle pořádně nabitý. Diváci se mohou těšit na řadu představení z dílny trojice Cimrman, Smoljak, Svěrák, chybět ale nebudou ani klasiky jako Mozart či Smetana.

Přidejte svůj názor

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana
doporučujeme

Figaro, lazebník sevillský
9.9., 10.9., 14.10

W. A. Mozart, G. Rossini, J. Jiráň - Dvě světoznámé opery v jednom. Komicky a novodobě, ve steampunkovém provedení na věčná témata. Pravá láska, nebo sukničkářství? Žárlivost, nebo pomsta? Altruismus, nebo čistý mamon? A tak dál a dál s největšími operními šlágry o našich nejzásadnějších vlastnostech.

Vražda v salónním coupé
11.9., 16.10.

Cimrman / Smoljak / Svěrák - Vražda v salonním coupé ze dvou částí – série odborných referátů, týkajících se života a díla Járy Cimrmana a v druhé části pak ucelenějšího zpracování některého jeho díla – v tomto případě detektivní činohry Vražda v salonním coupé.

Muži ve zbrani aneb Celá Zeměplocha jest jevištěm!
12.9., 22.10.

Terry Pratchett - Divadelní fantasy z podivného i podivuhodného města Ankh-Morporku, které ohrožuje neznámá, ozbrojená postava. Místní občanské nepokoje může uklidnit jen přímý potomek bývalých králů, současný člen Noční hlídky, adoptovaný trpaslík, desátník Karotka. Ten však o získání takového postu nestojí... Po čem tedy touží? Vlkodlačice, upír, trpaslíci, trollové, šlechta - celé panoptikum, které čtenáři znají z literární předlohy - tentokrát živě, v životní velikosti a na divadelních prknech!

Němý Bobeš
13.9., 19.10.

Cimrman / Smoljak / Svěrák - Seminář s ukázkami dramatu Járy Cimrmana zničeného v roce 1911 Josefem Padevětem a obnoveného po 60 letech Ladislavem Smoljakem a Zdeňkem Svěrákem.

Blaník
14.9., 9.10.

Cimrman / Smoljak / Svěrák - Jevištní podoba známého českého mýtu.

Dlouhý, Široký a Krátkozraký
15.9., 20.10.

Cimrman / Smoljak / Svěrák - Pohádka, která u dětí propadla.

Pan Hus aneb Tenkrát v Kostnici
16.9.

Ondřej Lážnovský - Polopravdivý příběh o pravdivé pravdě, o mysliteli, který svou vírou v pravdu dokázal nemožné. V pokladně divadla můžete zakoupit dárkový poukaz na Divadlo Aqualung, titul si obdarovaný může vybrat sám.

Pytlákova schovanka 2010 aneb šlechetný milionář
17.9.

Offbeatová opereta o tom, kterak počestná dívka z lesní samoty dobyla velkoměsto a srdce milionářovo. V pokladně divadla můžete zakoupit dárkový poukaz na Divadlo Aqualung, titul si obdarovaný může vybrat sám.

Dobytí severního pólu
18.9., 19.9., 21.10., 27.10., 30.9.

Cimrman / Smoljak / Svěrák - Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem dne 5. dubna 1909. Severské drama.

Vyšetřování ztráty třídní knihy
20.9.

Cimrman / Smoljak - Činohra.

Švestka
21.9., 22.9., 26.10.

Cimrman / Smoljak / Svěrák - Jevištní sklerotikon.

Frida K.
23.9., 2.10.

Gloria Montero - „Kdybych svůj život prožila jinak, napadlo by mě vůbec malovat?" Sólový dialog pro jedinou herečku na motivy životního příběhu nejslavnější světové malířky.

České nebe
25.9., 18.10.

Cimrman / Smoljak / Svěrák - Cimrmanův dramatický kšaft.

Čechov vs. Tolstoj
26.9., 11.10., 18.10.

Miro Gavran - Bláznivá komedie. Historická fikce je komediální variací na známé téma jménem manželství. Postarší pár Tolstých si pozve na léto na své panství mladé manžele Čechovovy.

Cimrman v říši hudby
27.9. 

Smoljak / Svěrák / Klusák - Osvětový večer s jednoaktovou operou J. Cimrmana „Úspěch českého inženýra v Indii" rekonstruovanou Janem Klusákem.

Záskok
28.9.

Cimrman / Smoljak / Svěrák - Hra o nešťastné premiéře hry „Vlasta".

Posel z Liptákova
29.9., 25.10.

Cimrman / Smoljak / Svěrák - Expedice do kraje Cimrmanova stáří a nově objevené hry „Posel světla" a „Vizionář".

Válka s mloky
7.10.

Karel Čapek, Ondřej Lážnovský - Apokalyptická vize o konci světa. Je Mlok inteligentní? – Ano. Je pracovitý? – Jistě. Chce být podřízený člověku? – Ne. Půjde do konfliktu? – S největší pravděpodobností...

Cesta kolem světa za 60 dní
8.10.

Julas Verne, Aleš Kisil - Kapesní revue se zpěvy a tanci. Doprovází kapela Green Småtroll.

Vše o ženách
10.10.

Miro Gavran - Myslíte si, že o ženách víte všechno? Současná komedie známého chorvatského autora, ve které se prolíná pět různých mini příběhů žen různých generací, vám možná dá za pravdu, ale možná vás také bude trochu šokovat; budete se smát, ale úsměv vám také jistě hořce ztuhne na rtech. Co mají společného dospělé sestry, malé holčičky, ambiciózní spolupracovnice či stařenky v domově důchodců? Přijďte se přesvědčit a užít si situace, které hrají ženy o ženách, ale jsou přitom také samozřejmě o mužích. S hravostí, vtipem a nadhledem vás provedou tří herečky našeho souboru.

Až opadá listí z dubu
12.10.

Jan Werich, Ondřej Lážnovský - První část z cyklu divadelních přednášek dnes již polokultovního divadelního souboru AQUALUNG. Vysoce estetizovaným žánrem pokleslé poetiky budete dovedeni ke kořenům vašich závislostí.

Čtyři vraždy stačí, drahoušku!
13.10.

Nenad Brixy - Divadelní šlágr o mdlém učiteli, který se bez svého přičinění stal populárním masovým vrahem.

Dracula reloaded
15.10.

Kryštof Hanzlík, Bram Stoker - Zdrcující transfuze veselé hrůzy. Krvavá past na zkažené filmaře v novém příběhu knížete Draculy a jeho čarokrásné Elizabeth. Opravdový děs na základě neskutečných událostí. který vám vysaje bránice.

Ideální pár
24. 10.

Anna Burzyńska - Jsou dva, jsou mladí a mají tolik společného! Ona a on – na první pohled ideální pár. Alespoň to tak vypadá. Jenže pak je najednou všechno jinak. Lež je prozrazena, důvěra otřesena a naděje slábne. Máte všechno a za chvíli nemáte nic. Nezbývá než se tomu všemu zasmát. Anebo se radši zabít? Současná hořká komedie o relativitě věcí, o umění lhát, (ne)schopnosti milovat a o tom, co už nejde vzít zpátky.

Smích zakázán
28.10.

Miro Gavran - Už to tady bylo tolikrát! Žena - muž - milenka. Milostný trojúhelník. Dá se na tom ještě vůbec najít něco zajímavého? Pokud jste úspěšný chorvatský komediograf, tak určitě! Možná se budete divit, co může vzejít ze setkání manželky s milenkou... Všechno může být jinak, než se zdá. Budete se divit a bavit. Doporučujeme všem. Ženatým, vdaným, věrným, nevěrným, zamilovaným i dosud sladce nezadaným. Česká premiéra.

Noc tribádek
29.10.

Per Olov Enquist - severská tragikomedie "Roky jsem se s tebou tahala po Evropě a čekala na lepší časy. A absolutně nikdo nepotřeboval to, co ze mě snad mohlo být. Tak sedím. A stárnu. A pak se objeví tahle žena...

Prodaná nevěsta
31.10.

Bedřich Smetana, Karel Sabina - úprava: Ondřej Lážnovský - Překvapuje vás operní titul v repertoáru činoherního divadla? Máme za to, že Bedřich Smetana a jeho komická opera „Prodanka" s libretem Karla Sabiny patří k pokladům původního českého repertoáru. Přestože měla premiéru už roku 1866, je dílem skutečně moderním a živým. Proč ale v činoherním divadle? Věříme, že linie hudebního divadla v našem repertoáru už prověřila pěveckou a pohybovou vybavenost souboru. A také věříme, že pod taktovkou režiséra, jehož rukopis je pro inscenaci takového druhu jako stvořený, může být Prodaná nevěsta, roztomile groteskní příběh a dojemná i geniální hudba, uchopena se vší úctou, zároveň však s velkou dávkou hravosti a nadsázky, a stane se i v malém prostoru vpravdě divadelním zážitkem jak pro vás v hledišti, tak pro nás na jevišti.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Adaptace románu Hana v Národním divadle Brno: Úžasná inscenace s…

15.06.2019 12:52 RECENZE - Třetí román úspěšné autorky, Aleny Mornštajnové se dočkal jevištního zpracování. Povedlo…

Brno vítalo divadelníky i diváky z celého světa! Skončil festival…

03.06.2019 18:00 7 dní, 13 zemí, 56 představení. Z toho 35 zcela vyprodaných. Organizátoři mezinárodního festivalu…

Divadelní svět Brno: Jihočeské divadlo se pustila do Havlovo Pokoušení. A…

30.05.2019 11:00 RECENZE - Prestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28.…

Pravidla Bincárny: Vynikající klauniáda na vysoké profesionální úrovni

27.05.2019 08:17 RECENZE - Jak se tomu říká, když něco někdo hyperbolizuje, když něco zřejmé vydává za nesamozřejmé?…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama