Ballet and Fashion. Balet Národního divadla spojí síly s oděvním designem v mimořádné show

Praha – Balet Národního divadla včele s uměleckým šéfem Petrem Zuskou spojí síly s naší přední módní návrhářkou Helenou Fejkovou a rozpohybuje šaty tancem. Vznikne jedinečné představení – spojení módní show s baletem.

Přidejte svůj názor

Ballet and Fashion

„Tvůrčí příběh Heleny Fejkové je příkladem vytrvalosti a vzdoru, pokory a lásky. Příběh, v němž promlouvá paměť mistrů a mísí se s citlivostí návrhářky s cílem uskutečnit vlastní vizi světa... Uvědomuje si, že i ty sebekrásnější šaty jsou prázdné, pokud nejsou oživeny a nošeny skutečnou osobností," říká Jana Máchalová o naší přední módní návrhářce.

Díky této myšlence vznikl nápad na spolupráci uměleckého šéfa Baletu Národního divadla s módní návrhářkou Helenou Fejkovou. Společně s předními sólisty baletu ND vzkřísí šaty osobnostmi a rozpohybují je tancem ve výjimečném projektu pražské scény.

Zuska s Fejkovou spolu poprvé pracovali v roce 2006 v Černínském paláci a od té doby ještě několikrát. V Paříži i v čínském Pekingu nebo kyperské Nicosii Fejková pořádala módní přehlídky, na nichž tanečníci Baletu Národního divadla hráli důležitou roli.

„Vážím si jejich profesionality a obdivuji jejich kreativitu. Šatům vdechnou duši a odhalí další varianty prezentovaného modelu. Diváci často sledují nečekané – třeba „příběh dámského pláště," říká o spolupráci Helena Fejková.

Na módní show v Národním divadle Fejková představí vybrané kolekce z období posledních dvaceti let její tvorby. Choreografie a režie Zuzany Šimákové přiblíží inspirační zdroje oděvní designérky. Diváci se mohou těšit také na tvůrčí vklad Petra Zusky věnovaný odkazu Egona Schieleho za hudebního doprovodu Kristíny Miháľové & The Gang.

Pouhá dvě představení tohoto jedinečného projektu s názvem Ballet and Fashion se konají 6. ledna 2017 v 17 a 20 hodin na Nové scéně Národního divadla.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký divadelní svátek v Brně: Blíží se 10. ročník festivalu Divadelní svět

20.03.2019 09:32 Divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019 vstoupí do…

RECENZE: Don G: Vtipná opera z Českých Budějovic

11.03.2019 13:47 Recenze - Je to už skoro rok (květen 2018) co Opera Jihočeského divadla uvedla v premiéře velmi…

Národní divadlo Brno představilo premiéry pro sezonu 2019/20. Na co se…

07.03.2019 13:38 Národní divadlo Brno představilo na tiskové konferenci své premiéry pro divadelní sezonu 2019/20.…

Balet Romeo a Julie oslaví 80. let od světové premiéry v Brně. Slavnostní…

02.03.2019 13:00 Brno - Prokofjevovo baletní drama Romeo a Julie mělo světovou premiéru v Národním divadle Brno 30.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama