Pohádky a masopustní veselí. Janáčkova opera zve na lednový program

Brno – Opera Národní divadlo Brno zve na lednový program. Vrátí se pohádková opera Čarokraj, která naplní jeviště Janáčkova divadla tajemnými bytostmi, nebo opery Rusalka a Prodaná nevěsta, v nichž se představí sopranistka Pavla Vykopalová v hlavních rolích.

Čarokraj (foto: Marek Olbrzymek)
doporučujeme

Národní divadlo Brno láká příznivce opery na svůj lednový program. Hned na začátku nového roku se vrátí pohádková opera Čarokraj, která promění jeviště Janáčkova divadla na svět tajemných bytostí. Uvidíte mořské panny, roztomilé lasičky a vychytralé bazilišky, pokud si vyberete z šesti lednových představení opery pro celou rodinu. Odvážnější z vás mohou vstoupit do bájné říše tajemným podzemních vchodem pod Janáčkovým divadlem.

Multigenerační Čarokraj je autorským dílem skladatele a šéfdirigenta Janáčkovy opery Marko Ivanoviće. Výjimečné vizuální zpracování bratří Formanů nezapře jejich loutkohereckou duši. V hlavních rolích se představí Marta Reichelová, Jakub Tolaš a jako významný host Vladimír Javorský. Za dirigentským pultem poprvé uvidíme Ondřeje Olose.

Druhá polovina ledna nabídne hned několik příležitostí sólistce Pavle Vykopalové. Vrátí se totiž opery Rusalka a Prodaná nevěsta, v nichž sopranistka ztvární hlavní role Rusalky a Mařenky. Jejím partnerem v roli Jeníka v masopustní verzi Smetanovy Prodané nevěsty bude tenorista Aleš Briscein. Režie Ondřeje Havelky láká na kreativní nápady včetně koně, medvěda a nefalšovaného provazochodce na scéně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama