Divadlo Na zábradlí se kvůli rekonstrukci přesouvá do Divadla Komedie

Praha – Divadlo Na zábradlí se po dlouhodobém hostování ve Švandově divadle přesune do Divadla Komedie. Důvodem je probíhající rekonstrukce domovské scény. Společně s Divadlem Na zábradlí najde dočasný azyl v prázdném prostoru Komedie také Divadlo Verze a soubor Masopust.

Jana Plodková v inscenaci Požitkáři (foto: KIVA)

Divadlo Na zábradlí z důvodu probíhající rekonstrukce domovské scény na vltavském nábřeží dlouhodobě hostovalo ve Švandově divadle. Nyní se přesouvá do prázdného prostoru Divadla Komedie, kde se spolu s nimi usídlí také Divadlo Verze a soubor Masopust. Soubor Divadla Na zábradlí tedy po dlouhé době začne zkoušet nové inscenace. Jak se s rekonstrukcí vyrovnává herečka Jana Plodková se můžete podívat zde:

„Divadlo musí žít i jinak než jen hraním – zkoušet nové inscenace – a k tomu potřebuje zázemí. Jsme MHMP velmi vděční za možnost uvádět repertoár Divadla Na zábradlí právě v Divadle Komedie. Předcházela tomu řada jednání s radním pro kulturu Janem Wolfem a následné úpravy prostor Divadla Komedie. Je to krásné místo s bohatou divadelní historií a byla by opravdu velká škoda nechat toto divadlo s úžasnou polohou nevyužité,“ říká ředitel Divadla Na zábradlí Petr Štědroň v tiskové zprávě.

„Budeme zde pravidelně hrát, zkoušet nové inscenace, které po rekonstrukci Divadla Na zábradlí, jejíž ukončení je plánováno na září 2017, přeneseme zpět na naši domovskou scénu na Anenském náměstí. Každopádně se po čase opět těšíme na "vlastní" jeviště, a hlavně pevně věříme, že si k nám velmi rychle najdou cestu naši věrní, ale i zcela noví diváci,“ dodává Štědroň.

Jako první představení v novém „domově“ Divadlo Na zábradlí odehraje Požitkáře s Ditou Kaplanovou, Magdalénou Sidonovou, Janou Plodkovou, Anežkou Kubátovou, Leošem Nohou, Honzou Hájkem, Miloslavem Königem, Petrem Jeništou a Jakubem Žáčkem v hlavních rolích. Inscenace byla oceněna Cenou divadelní kritiky za rok 2014. Nabízí pohled na téma života a smrti, ale v groteskní nadsázce.

O pár dní později se odehraje jubilejní stá repríza oblíbené inscenace Korespondence V + W, která je na repertoáru souboru od jeho přesunu z brněnské Reduty na pražskou scénu.

Soubor také po delší pauze začne zkoušet novou inscenaci. V únoru se tedy konečně plně rozběhnou přípravy inscenace Macbeth – Too Much Blood, která bude mít premiéru začátkem dubna. Proslulá Shakespearova tragédie se dočká autorského a nejspíš překvapivého zpracování režiséra Davida Jařaba, který do hlavních rolí obsadil Miloslava Königa a Anežku Kubátovou.

Druhou novinkou bude červnová inscenace o pohádkáři H. Ch. Andersonovi v režii Jana Mikuláška. V obou premiérových inscenacích se představí také nová členka hereckého souboru Johana Matoušková, kterou mohou diváci Divadla Na zábradlí znát už z inscenací Óm jako Oblomov a Posedlost.

Přehled únorových představení Divadla Na zábradlí v Divadle Komedie:

16.2. Požitkáři
17.2. Báby
20.2. Hamleti
22.2. Korespondence V+W
25.2. Europeana
27.2. Krásné psací stroje!

Premiéra inscenace S láskou Mary na Letní scéně Divadla Bolka Polívky v…

21.06.2021 01:57 Kvůli epidemii sice opožděnou, ale zato rovnou dvojitou premiéru bude mít hořká komedie S láskou…

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Související:

Právě se děje