Stáří neexistuje! Divadlo Rokoko připravuje premiéru francouzské komedie

Praha – Divadlo Rokoko připravuje premiéru francouzské komedie o dvou mimořádných ženách a jednom velkém dobrodružství. V Premiéře mládí s podtitulem Stáří neexistuje! si spolu poprvé zahrají Jitka Smutná a Dana Syslová. Na premiéru se dokonce přijede podívat sám autor hry.

Jitka Smutná a Dana Syslová v Premiéře mládí (foto: A. Hrbková)

Francouzský autor Christian Giudicelli komedii Premiéra mládí původně napsal pro Annie Girardotovou. V Divadle Rokoko jsou to dvě dámy v podání Jitky Smutné a Dany Syslové, které se rozhodnou vzbouřit proti konvencím a užít si na stará kolena ještě nějakou legraci.

„Moje kultivovaná Renáta už život málem vzdala, ale díky setkání se Simonou v sobě probudila touhu se změnit. A nejen svůj život, ale i Simonin. Svědčí to o odvaze k tomuto rozhodnutí, o skrytých vlastnostech, které překvapí,“ popisuje Dana Syslová v tiskové zprávě.

„Simona je přesně ta ženská, která nějaké vybočení z normálu, ať už své či cizí, vůbec neřeší, umí žít teď a umí být parťák i ve zlých chvílích. Není to žádná intelektuálka a ne vždy zachovává dekorum, ale je hravá,“ dodává Jitka Smutná.

Režie se ujala umělecká šéfka ostravského Divadla Petra Bezruče Janka Ryšánek Schmiedtová. Podle ní je Premiéra mládí především o touze žít a zažít.

 „Nevzdávejte to. Jak se říká, pokud jde o věk, nezáleží na čísle, ale na tom, jak se cítíte. Život není zas tak dlouhý. Když máte chuť něco změnit, změňte to, ještě je čas snít. Pořád je po čem toužit… Nebojte se uskutečnit své sny!“ vzkazují herečky.

Premiéry inscenace Premiéra mládí se konají 28. ledna a 1. února v Divadle Rokoko. Po repríze 15. února proběhne setkání s tvůrci inscenace, kteří divákům prozradí zajímavosti ze zákulisí a zkoušení.

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje