Originální adaptace semaforské klasiky vyprodává olomoucký S-klub

Olomouc – Swingový orchestr New Street Band pod vedením Michala Vičara uvedl v prosinci loňského roku muzikál Kéž by tisíc klarinetů v režii Jana Hlavsy. Neotřelá adaptace semaforské klasiky se dočkala velkého úspěchu a po vyprodané premiéře se chystá její první repríza.

Jan Sítař a sbor Kassiopea v muzikálu Kéž by tisíc klarinetů

Olomoucký swingový orchestr New Street Band představil v prosinci loňského roku originální úpravu legendárního semaforského muzikálu Kdyby tisíc klarinetů. Inscenace se drží protitotalitního tématu původního díla a propojuje dvacetičlenný orchestr s dívčím pěveckým sborem Kassiopea.  

Legendární muzikál Kdyby tisíc klarinetů odstartoval na konci padesátých let éru divadla malých forem, a ještě většího věhlasu se dostalo filmové adaptaci z roku 1964. V pojetí New Street Bandu zazní slavné hity, jako je Motýl, Klementajn, Babeta a mnoho dalších. Moderní aranže Michala Vičara, Filipa Tailor a Tomáše Višinky vznikaly přímo na míru bigbandovému obsazení a dívčímu sboru.

„Když jsem dostal návrh vytvořit příběh, který propojí 20 různých skladeb Suchého a Šlitra, uvědomil jsem si, že to může být zase další pěkný cirkus v mém životě. A díky mnohaletým zkušenostem s tvorbou novocirkusových představení, která objela celou republiku, jsem výzvu nakonec přijal. A ke spolupráci přizval choreografku a lektorku baletu Elišku Holčapkovou a spoluscénáristu a improvizátora Dana Kunze,“ přiblížil vznik projektu režisér Jan Hlavsa.

Olomoucký swingový orchestr New Street Band vznikl v roce 2009 a v současné době ho tvoří dvacet mladých muzikantů, z nichž většina jsou absolventi konzervatoří nebo základních umělecký škol. Orchestr vystupuje v tradičním bigbandovém složení pod vedením pianisty, zpěváka a aranžéra Michala Vičara.

V inscenaci vystupuje také ženský komorní sbor Kassiopea, který vznikl v roce 2006. Kassiopea pod vedením Hany Vyroubalové se pravidelně účastní kulturních událostí, včetně českých i zahraničních festivalů sborového zpěvu. Široký repertoár sboru obsahuje jak lidové písně, tak populární hudbu.

Premiéra inscenace Kéž by tisíc klarinetů se konala 9. prosince 2016 v olomouckém S-klubu. Po úspěšné premiéře muzikanty čeká první repríza, ve čtvrtek 26. ledna, která je opět vyprodaná. V hlavních rolích uvidíme Jana Sítaře, Terezu Gronychovou, Filipa Tailora, Zuzanu Pustinovou a Michala Vičara.

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje