Jan Révai ztvární šarmantního sukničkáře v nové komedii Studia Bouře

Praha – Svižnou francouzskou komedii Smím prosit? čeká pražská premiéra. V hlavním městě ji poprvé uvede Studio Bouře v Divadle v Celetné. V hlavní roli vášnivého sukničkáře, který se kvůli vidině pohádkového dědictví rozhodne oženit, se objeví Jan Révai.

Jan Révai a Petr Pěknic v komedii Smím prosit? (foto: Ivo Mičkal)

Studio Bouře pod vedením producenta a herce Alexeje Pyška uvede v Divadle v Celetné na první jarní neděli pražskou premiéru svižné francouzské komedie Smím prosit? Hra autorů Gérarda Bittona a Michela Munze vypráví o šarmantním donchuanovi, který se s vidinou pohádkového dědictví rozhodne vstoupit do manželství. Kromě Jana Révaie v hlavní roli uvidíme ještě Martina Polácha, Filipa Čapku, Kateřinu Janečkovou a Karla Zimu. Režie se ujal Jaromír Janeček.

„Smím prosit?  je titul, který uvádíme moc rádi, protože se u něj pokaždé bavíme všichni, publikum i herci,“ říká producent Alexej Pyško. Podle něj hra nabízí „vtipné dialogy, bystré tempo, chytře postavenou zápletku krásné herecké příležitosti a také nečekané rozuzlení…“

Hlavním hrdina, sukničkář Henri de Sacy má po své staré tetě zdědit balík peněz. Pod podmínkou, že se záletný synovec do roka ožení. Jak splnit tetiččin požadavek a zároveň neztratit svobodu?

„Henryho přítel, mazaný právník, přijde na geniální nápad, jak skloubit obojí: řešení je překvapivé, samotné provedení a důsledky však ještě překvapivější – a celé je to samozřejmě velká legrace,“ naznačuje Alexej Pyško.

Pyško se v Divadle v Celetné objeví také jako herec. 23. února zde vystoupí jako bývalý astronaut Garrett a zároveň svérázný milenec hlavní hrdinky v romantické komedii Cena za něžnost. Hra o nelehkém vztahu matky a dcery vznikla podle stejnojmenného oscarového filmu, v němž roli Garretta ztvárnil Jack Nicholson. Ústřední ženskou dvojici hrají Jana Janěková a Jitka Čvančarová.

Premiéra komedie Smím prosit? se koná 26. března v Divadle v Celetné.

Premiéra inscenace S láskou Mary na Letní scéně Divadla Bolka Polívky v…

21.06.2021 01:57 Kvůli epidemii sice opožděnou, ale zato rovnou dvojitou premiéru bude mít hořká komedie S láskou…

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje