Francouzský akrobat se vrací do Prahy s novým projektem

Praha – Francouzský tanečník a akrobat Marc Brillant se vrací do Prahy. Představí zde projekt s názvem Fear of Umbrellas, inspirovaný mimo jiné filmem Přelet nad kukaččím hnízdem. Novocirkusová show bude mít premiéru v Divadle Jatka78.

Fear of Umbrellas
doporučujeme

Divadlo Jatka78 představí nový počin francouzského tanečníka a akrobata Marca Brillanta. Člen Cirku La Putyka vyniká jedinečnou disciplínou kombinující nový cirkus s bojovým tancem capoeira. S novocirkusovou company Le Quatriéme Corollaire připravil projekt s názvem Fear of Umbrellas, na němž se podílí jako autor, režisér i choreograf. Zabývá se v něm otázkou jedince stojícího proti většině.

„Ve své show se snažím ukázat, jak snadné je nechat se strhnout názorem většiny. V současné přemedializované době jsme často ochotni zavírat oči před zjevnými pravdami, protože je snazší podvolit se většině,“ vysvětluje Marc Brillant.

Společně s Brillantem se na projektu podílí další tři umělci, kteří předvedou různé disciplíny. Uvidíme hand stand, akrobacii na skákacích chůdách nebo speciální závěsnou čínskou tyč. Brillant se při tvorbě inscenace inspiroval filmem Přelet nad kukaččím hnízdem a také vlastní cestou k dráze profesionálního umělce. Začínal totiž jako samouk sledováním videí na YouTube a postupně se vypracoval na profesionálního akrobata s řadou světových tour na kontě.

„Marca jsem potkal před lety na baru v La Fabrice, padli jsme si hned do oka. A tak začala naše dlouhá společná cesta na prvním projektu Risk, který do Cirku La Putyka poprvé přivedl zahraniční umělce. Marc je člověk, který je mi blízký tím, že stejně jako my začínal od nuly, bez jakékoliv školy,“ říká principál souboru Cirk La Putyka, Rostislav Novák mladší.

„Spoustu věcí dokáže sám realizovat, a proto mi přišlo automatické podpořit jeho první autorský projekt. Protože sám vím, jak důležitá je pro debutanta podpora. Držím mu palce. Dokonce si pamatuji, jak mi o projektu před třemi lety vyprávěl. Vyprávěl o deštníku. A hle, deštník je v Praze,“ dodává Novák.

Inscenace Fear of Umbrellas bude v Praze k vidění v pouhých dvou reprízách, a to 5. a 6. února 2017.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama