Co jsou schopni lidé udělat pro peníze? Švandovo divadlo uvede autorskou hru Doda Gombára

Praha – Švandovo divadlo chystá autorskou hru režiséra Doda Gombára s názvem Peníze. Hru o tom, co jsou lidé schopni udělat, když je peněž nedostatek, zrežíroval Mikoláš Tyc s Evou Josefíkovou, Robertem Jaškówem nebo Lubošem Veselým v hlavních rolích.

Přidejte svůj názor

Luboš Veselý jako harmonikář Láska ve hře Peníze (foto: Alena Hrbková)

Když je jich nedostatek, provedou lidé i nečekané věci. Režisér Dodo Gombár napsal autorskou hru Peníze, kterou uvede Švandovo divadlo v režii Mikolášek Tyce. Hra vypráví o dvou ztroskotancích, kteří jsou odhodlaní konečně prorazit věčnou smůlu, o věkově nerovném páru, který kupuje boty na svatbu, o mazaném majiteli autobazaru, členovi bankovní ostrahy, jeho až příliš pečující matce a jeho tajné lásce. Kaleidoskop příběhů doplňuje ještě bývalý holič Láska, který čelí exekuci a snaží se vydělat hraním na harmoniku v pasáži. Všichni by uvítali trochu peněz. Rozhodnou se tedy nabrat si jich, co se dá.

img-responsive

Eva Josefíková a Robert Jašków v inscenaci Peníze (foto: Michal Hančovský) | foto: Švandovo divadlo

Respektovaný divadelní režisér a zároveň umělecký šéf Švandova divadla Dodo Gombár je autorem textu Peníze, s nímž zvítězil v Anonymní dramatické soutěži agentury Aura-Pont v roce 2015. V podobě scénického čtení byl text, původně psaný jako „divadelní povídky, které se nečekaně stanou jedinou hrou“, uveden teprve v loňském roce na Nové scéně Národního divadla v Praze. Nyní se Peníze konečně dočkají i plného inscenačního uvedení v režii Mikoláše Tyce. Zde se můžete podívat na ukázku:

Režisér Mikoláš Tyc je v divadelním světě dobře známý. Čtyřiatřicetiletý syn filmového režiséra Zdeňka Tyce na sebe upozornil například režií komediální detektivky Umění vraždy v Divadle Na Fidlovačce. Působil také jako umělecký ředitel brněnského divadelního souboru BuranTeatr a na kontě má řadu úspěšných režií v Brně, Pardubicích, Uherském Hradišti, Liberci, Mladé Boleslavi nebo Českých Budějovicích.

V inscenaci Peníze uvidíme Evu Josefíkovou, Roberta Jaškówa, Luboše Veselého, Tomáše Petříka, Andreu Buršovou a další. Premiéra se koná 18. března.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Noc bláznů v Brně: Trochu jiný „Přelet přes kukaččí hnízdo“

18.02.2019 10:12 RECENZE - Činohra Národního divadla v Brně uvedla v premiéře komedii, s jakou se běžně nesetkáváme.…

Ledecký návratem muzikálu Galileo popřel verše z jeho ústřední písně.…

10.02.2019 15:50 RECENZE - „Je tolik řek a já už vím, dvakrát do žádný nevstoupím,“ zpívá se v ústředním hitu…

Nadčasové klasika v Brně: Don Carlos v podání Národního divadla je…

03.02.2019 18:21 RECENZE - Málokterá opera světového repertoáru je tak výrazná, jako Verdiho Don Carlos. Málokterá…

Zemský ráj to na dohled? Téměř sci-fi inscenace v brněnské Redutě

30.01.2019 11:32 RECENZE: Bývá dobrým zvykem uvádět na scéně Národního divadla Brno v staroslavné Redutě inscenace,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama