Divadlo Hybernia hledá herce do nového muzikálu Janka Ledeckého

Praha – Divadlo Hybernia vyhlásilo konkurz na obsazení nového muzikálu. Janek Ledecký přenesl do současnosti příběh na motivy dramatu Williama Shakespeara a vytvořil nový veselý muzikál s názvem IAGO.

Přidejte svůj názor

Radim Schwab se zúčastní konkurzu na muzikál Iago

Divadlo Hybernia vyhlásilo casting na obsazení připravovaného muzikálu IAGO, jehož autorem je Janek Ledecký. Konkurzu se zúčastní první adepti, ale také již obsazení herci, mezi nimiž bude David Gránský, Michal Novotný, Petr Vondráček nebo Radim Schwab. Na castingu nebude chybět ani autor libreta a hudby Janek Ledecký.

Premiéra muzikálu IAGO se chystá na září tohoto roku. Tvůrci hledají představitele hlavních a vedlejších rolí a taneční company. Mezi neobsazené role patří například postava Othella, jeho ženy Desdemony, Iaga a mnoho dalších. Zájemci si dle výběru postavy připraví píseň a pro postupující z pěvecké části bude následovat taneční část.

Shakespearovo drama je v Ledeckého muzikálu přeneseno do současnosti. Desdemona je tedy například popisovaná jako „blonďatá absolventka Harvardu, krásná, inteligentní, ale nezkušená a poprvé v životě zamilovaná.“ Klasické drama Othello je zde vyprávěno z pohledu jednoho z nejslavnějších zloduchů – Iaga.

Ledecký příběh přenesl ze Ženevy do pevnosti Citadel na Středním východě, kde se nevěra trestá ukamenováním. Muzikál je s velkým úspěchem uváděn od září 2016 v Bratislavě a do divadla Hybernia se přesouvá na období od září 2017 do června 2018. Režie se ujme jeden z nejslavnějších světových muzikálových režisérů, Američan Robert Johanson. Dvojice stojí už za úspěšným projektem Hamlet The Rock Opera, který je převyprávěním Shakespearova Hamleta.

Konkurz se koná 16. února v divadle Hybernia.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Při sledování konverzační komedie Horská dráha se budete cítit…

20.01.2019 12:40 RECENZE - Novou sezónu Divadla Bolka Polívky zahájila francouzská komedie s názvem Horská dráha. Ve…

Dvorní fotograf Divadla Bolka Polívky Jiří Salik Sláma představí to…

11.01.2019 17:24 Brno - Snímky Jiřího Salika Slámy jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Vzájemnou symbiózu…

Horská dráha: V první letošní inscenací Divadla Bolka Polívky se představí…

07.01.2019 10:18 Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra…

Kulaté výročí zajímavého divadla: Tož dondite do BuranTeatru!

04.01.2019 14:51 Hledáte inspiraci na kulturní zážitky v roce 2019? Prožijete rádi něco netradičního? Pak pro vás…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama