Městské divadlo Brno chystá autorský muzikál s písněmi The Beatles

Brno – Městské divadlo Brno připravuje další muzikál autorské trojice Petra Štěpána, Jana Šotkovského a Stanislava Slováka. Autoři Sněhurky a sedmi trpaslíků nebo Měsíčního kamene tentokrát vytvořili retro příběh o klukovských snech, plný písní The Beatles.

Přidejte svůj názor

Vizuál k inscenaci Bítls v Městském divadle Brno

Po muzikálu Chaplin a činohře O myších a lidech čeká Městské divadlo Brno další premiéra. Tentokrát je to dílo s názvem Bítls z pera autorské dvojice Petra Štěpána, Jana Šotkovského a Stanislava Slováka, plné písní nestárnoucí kapely The Beatles.

Nacházíme se v malém jihomoravském městečku v roce 1967, kdy Juřan, Žanek a Pavlík sní o kariéře v rockovém světě. Jejich skupině Beatrolls se však nedaří přiblížit se obdivovaným Beatles, místo rebelských plánů drnkají krotké taneční lágry, chybí jim bubeník a vystoupit mohou jen díky tomu, že jejich zpěvačka má vlivného otce. Ve stejné době však mají problémy i samotní Beatles – sama britská královna řeší, že její milovaná skupina už nezní jako dřív.

Život trojice chlapců se změní ve chvíli, kdy se ve městě objeví dva tajemní cizinci. První si v elegantním obleku objednává martini s vodkou a druhý nápadně připomíná člena Beatles. V tuto chvíli nikdo netuší, že strůjcem chaosu je jistý Joža Stárek, který v roce 1912 při cestě do Ameriky vypil tolik whisky, že nenastoupil na Titanic…

Osvědčená autorská trojice Štěpán, Šotkovský a Slovák mají na kontě tituly Sněhurka a sedm trpaslíků, Měsíční kámen, Mendel aneb Vzpoura hrášků a nyní pro Městské divadlo Brno vytvořili retro příběh o klukovském snění o velkém rockovém světě. Féerie vychází z obdivu k nestárnoucí kapele Beatles, která bude hrát v inscenaci klíčovou roli. Uslyšíme legendární šlágry, včetně Here Comes the Sun, Love Me Do, Lucy in the Sky with Diamonds, All You Need Is Love, Let It Be, Michelle, Help! nebo A Hard Day's Night.

Daniel Kyzlink a Jiří Levíček vytvořili původní aranže speciálně pro orchestr MdB, který bude hrát pod taktovkou Františka Štěrbáka a Emy Mikeškové. V roli ústřední trojice chlapců se představí Dominik Brychta, Tomáš Dalecký, Jan Dvořák, Miloš Fiala, Tomáš Herajt, Marek Hurák a Matyáš Kyncl. V dalších rolích uvidíme Jiřího Macha, Jakuba Zedníčka, Lukáše Janotu, Aleše Slaninu, Viktora Skálu, Petra Štěpána a mnoho dalších.

Premiéra inscenace Bítls se odehraje na Hudební scéně 4. března 2017.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Při sledování konverzační komedie Horská dráha se budete cítit…

20.01.2019 12:40 RECENZE - Novou sezónu Divadla Bolka Polívky zahájila francouzská komedie s názvem Horská dráha. Ve…

Dvorní fotograf Divadla Bolka Polívky Jiří Salik Sláma představí to…

11.01.2019 17:24 Brno - Snímky Jiřího Salika Slámy jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Vzájemnou symbiózu…

Horská dráha: V první letošní inscenací Divadla Bolka Polívky se představí…

07.01.2019 10:18 Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra…

Kulaté výročí zajímavého divadla: Tož dondite do BuranTeatru!

04.01.2019 14:51 Hledáte inspiraci na kulturní zážitky v roce 2019? Prožijete rádi něco netradičního? Pak pro vás…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama