Bolek Polívka se poprvé setká na jevišti se synem Vladimírem

Brno – Bolek Polívka se poprvé setká na jevišti se synem Vladimírem, a to v inscenaci autorské hry Šašek a syn, která je právem očekávaným vrcholem sezóny. Po světové premiéře v Divadle Bolka Polívky bude následovat i pražské uvedení ve Studiu Dva.

Přidejte svůj názor

Šašek a syn (foto: Jiří Salik Sláma)

Bolek Polívka se pravidelně setkává na jevišti s dcerou Annou v komedii DNA. Nyní se poprvé střetne na divadelních prknech i se synem Vladimírem, a to v autorské hře Šašek a syn o životem protřelém králi šašků, který má převychovat mladého šlechtického sirotka v šaška.

„Šašek a syn volně navazuje na Šaška a královnu, inspirace jsou zřejmé. S Vladimírem jsme začali zkoušet už na podzim. Scházeli jsme se, jak se dalo, četli první verze scénáře, přepisovali, domýšleli a snili. Teď se naše sny mění v realitu a je to vzrušující, jako vždy, když se něco nového rodí, a už se nemůžeme dočkat, až to bude,” říká Boleslav Polívka v tiskové zprávě.

Autorská hra Bolka Polívky vypráví o mladém rytíři, který přichází z ústavu pro odložené děti šlechticů. Král šašků a jeho kumpáni ho podrobí lekcím, při nichž mladík postupně nacházá své šaškovské já.

„Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na smetišti dějin“ dodává Polívka starší, který je zároveň režisérem inscenace.

„Od prvních debat o nové inscenaci uběhl více než rok. Když jsme před několika měsíci poprvé četli scénář, mrazilo mě v zádech. Teď, několik dní do premiéry, je nadšená atmosféra a všechny síly v plném nasazení. Už na zkouškách je cítit, že se rodí něco výjimečného. Je nám ctí, že můžeme být u toho“ doplňuje ředitel divadla Ondřej Chalupský .

Vedle Polívkových v inscenaci uvidíme Michala Chovance, Jaromíra Barina Tichého, Ondřeje Klíše, Jiřího Fretti Pfeifera a další.

Premiéra inscenace Šašek a syn proběhne 25. února 2017 v Divadle Bolka Polívky v Brně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dvorní fotograf Divadla Bolka Polívky Jiří Salik Sláma představí to…

11.01.2019 17:24 Brno - Snímky Jiřího Salika Slámy jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Vzájemnou symbiózu…

Horská dráha: V první letošní inscenací Divadla Bolka Polívky se představí…

07.01.2019 10:18 Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra…

Kulaté výročí zajímavého divadla: Tož dondite do BuranTeatru!

04.01.2019 14:51 Hledáte inspiraci na kulturní zážitky v roce 2019? Prožijete rádi něco netradičního? Pak pro vás…

Horská dráha sveze v lednové premiéře v Divadle Bolka Polívky Milana…

02.01.2019 17:30 První inscenací nové sezony z vlastní produkce Divadla Bolka Polívky se stane Horská dráha. Ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama