Bolek Polívka se poprvé setká na jevišti se synem Vladimírem

Brno – Bolek Polívka se poprvé setká na jevišti se synem Vladimírem, a to v inscenaci autorské hry Šašek a syn, která je právem očekávaným vrcholem sezóny. Po světové premiéře v Divadle Bolka Polívky bude následovat i pražské uvedení ve Studiu Dva.

Přidejte svůj názor

Šašek a syn (foto: Jiří Salik Sláma)
doporučujeme

Bolek Polívka se pravidelně setkává na jevišti s dcerou Annou v komedii DNA. Nyní se poprvé střetne na divadelních prknech i se synem Vladimírem, a to v autorské hře Šašek a syn o životem protřelém králi šašků, který má převychovat mladého šlechtického sirotka v šaška.

„Šašek a syn volně navazuje na Šaška a královnu, inspirace jsou zřejmé. S Vladimírem jsme začali zkoušet už na podzim. Scházeli jsme se, jak se dalo, četli první verze scénáře, přepisovali, domýšleli a snili. Teď se naše sny mění v realitu a je to vzrušující, jako vždy, když se něco nového rodí, a už se nemůžeme dočkat, až to bude,” říká Boleslav Polívka v tiskové zprávě.

Autorská hra Bolka Polívky vypráví o mladém rytíři, který přichází z ústavu pro odložené děti šlechticů. Král šašků a jeho kumpáni ho podrobí lekcím, při nichž mladík postupně nacházá své šaškovské já.

„Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na smetišti dějin“ dodává Polívka starší, který je zároveň režisérem inscenace.

„Od prvních debat o nové inscenaci uběhl více než rok. Když jsme před několika měsíci poprvé četli scénář, mrazilo mě v zádech. Teď, několik dní do premiéry, je nadšená atmosféra a všechny síly v plném nasazení. Už na zkouškách je cítit, že se rodí něco výjimečného. Je nám ctí, že můžeme být u toho“ doplňuje ředitel divadla Ondřej Chalupský .

Vedle Polívkových v inscenaci uvidíme Michala Chovance, Jaromíra Barina Tichého, Ondřeje Klíše, Jiřího Fretti Pfeifera a další.

Premiéra inscenace Šašek a syn proběhne 25. února 2017 v Divadle Bolka Polívky v Brně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EH! Život je krásnej! Odhoďte starosti a pojďte se dobře pobavit

10.09.2019 12:22 Odhoďte starosti a ponořte se s námi do příjemného povídání a vzpomínání v pořadu EH! Život je…

Zemřel Jaroslav Weigel (†88), člen legendárních Cimrmanů

05.09.2019 12:20 Aktualizováno Herec a výtvarník Jaroslav Weigel, který byl od počátku sedmdesátých let členem legendárního…

Studenti JAMU nabídnou slavnou komedii Poprask na laguně

03.09.2019 12:59 Věhlasným komediálním titulem Poprask na laguně zahájí novou divadelní sezónu studenti Divadelní…

Brněnský Biskupský dvůr je centrem open air představení

02.09.2019 13:48 Tak se nám to už končí. Léto bohaté na kulturní akce. Stojí za to se ohlédnout, třeba jen po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama