Koktejly Louskáček, Carmen či Limonádový Joe. Brněnská divadla spolupracují s Barem, který neexistuje

Brno – K příležitosti blížícího se festivalu Divadelní svět Brno zahájila brněnská divadla originální spolupráci s Barem, který neexistuje. Vzniklo zde koktejlové menu inspirované divadelními tituly. Návštěvníci si tak mohou dát drink s názvem Limonádový Joe, Louskáček nebo Carmen.

Přidejte svůj názor

Dušan Vitázek jako William Shakespeare

V oblíbeném brněnském Baru, který neexistuje se od minulého týdne odehrává originální spolupráce s brněnskými divadly. Vznikla zde totiž nová koktejlová nabídka inspirovaná divadelními tituly. Koktejlový lístek nabízí přes dvacet autorských drinků, které nesou názvy po divadelních inscenacích nebo postavách. Hosté si tak mohou nabídnout z drinků Limonádový Joe, Louskášek, Milouš ze Saturnina, Carmen nebo Figaro.

S nápadem divadelního menu přišli v loňském létě organizátoři festivalu Divadelní svět Brno. „Už dříve se mi líbila myšlenka Baru, který vytvořil své menu dle charakteristiky ostatních podniků v Brně. V čase festivalu se všechna velká brněnská divadla spojí do jedné fungující organizace, nesoupeří mezi sebou a přináší maximální kvalitu všem návštěvníkům. Nejen to máme s Barem společné. Když jsem přemýšlel nad divadlem obecně, našel jsem více propojení mezi divadlem a Barem. Divadlo je součástí určitého životního stylu, tak jako vztah ke kvalitnímu jídlu či pití,“ uvádí Ivan Kubál za marketing festivalu v tiskové zprávě.

img-responsive

Daniel Rymeš jako Charlie Chaplin | foto: Národní divadlo Brno

Barový tým spolupracoval s vedením festivalu a zástupci divadel a půl roku tvořili menu. Z nabídkového magazínu se na návštěvníky usmívají barmani a divadelní umělci – například herec Dušan Vitázek z Městského divadla Brno jako William Shakespeare nebo tanečník Arthur Abram jako Louskáček z Národního divadla Brno. Magazíny jsou volně k rozebrání.

„Do tvorby drinků se zapojilo dvanáct lidí z baru. Další kolegové, kteří se vyznají v umění, pomáhali s propojením barové a divadelní stránky věci a konzultovali obsah s dramaturgy festivalu,“ popsal pracovní zákulisí koktejlového menu barman Vojtěch Sláma.

img-responsive

Jakub Šafránek a Magdaléna Tkačíková jako Romeo a Julie | foto: Národní divadlo Brno

Drinky obsahují domácí ingredience, například sirup z uzené papriky, medovou vodu infuzovanou jasmínovým čajem, vinnou redukci s fíky nebo pistáciovou šlehačku. Koktejly také odkazují na příběh své divadelní postavy. Benátský mouřenín Othello čelí střetu kultur prostřednictvím moravské meruňkovice a exotického koření (liči, kakao, bergamot), Limonádový Joe vybízí k abstinenci lihuprostým smícháním výluhu hořce s vanilkovým sirupem, vejrusem a tonikem.

„Festival Divadelní svět Brno je přehlídkou toho nejlepšího, co se na domácích i zahraničních scénách urodí. Letos festival proběhne v termínu 12. – 17. května. Jak lépe strávit večer než v divadle na skvělém představení a následně v Baru, který neexistuje s originálním drinkem?“ těší se produkční festivalu Martina Procházková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Při sledování konverzační komedie Horská dráha se budete cítit…

20.01.2019 12:40 RECENZE - Novou sezónu Divadla Bolka Polívky zahájila francouzská komedie s názvem Horská dráha. Ve…

Dvorní fotograf Divadla Bolka Polívky Jiří Salik Sláma představí to…

11.01.2019 17:24 Brno - Snímky Jiřího Salika Slámy jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Vzájemnou symbiózu…

Horská dráha: V první letošní inscenací Divadla Bolka Polívky se představí…

07.01.2019 10:18 Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra…

Kulaté výročí zajímavého divadla: Tož dondite do BuranTeatru!

04.01.2019 14:51 Hledáte inspiraci na kulturní zážitky v roce 2019? Prožijete rádi něco netradičního? Pak pro vás…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama