V Praze měla premiéru muzikálová podoba příběhu boxera Rockyho

Praha - Strhujícím soubojem v pohyblivém boxerském ringu, který zvedl diváky ze sedadel ještě před závěrečnou děkovačkou, dnes na jevišti Kongresového centra Praha vyvrcholila premiéra české verze muzikálu Rocky.

Přidejte svůj názor

muzikál Rocky

V hlavních rolích se představili držitelé Ceny Thálie Hana Holišová (Adrian) a Jan Kříž (Rocky). V roli boxerského šampiona Apolla Creeda se objevil Američan Luther Raphael Simon, který se za doprovodu živého orchestru pod vedením Dalibora Kaprase kvůli angažmá naučil zpívat česky.

Přítomní diváci příběh v režii Christopha Drewitze o životní šanci a osudové lásce podle Oscarem oceněného scénáře Sylvestera Stalloneho odměnili bouřlivým potleskem.

Představení dominovala dekorace Martina Černého, která přibližovala atmosféru dělnické čtvrti Filadelfie sedmdesátých let minulého století. V dalších rolích se jako Rockyho trenér Mickey prezentoval Milan Šteindler a jako Rockyho kamarád a budoucí švagr Paulie Roman Vojtek. Vzhledem k námětu děje se ve výrazných rolích představili sportovní televizní komentátoři Robert Záruba a Vojtěch Bernatský.

img-responsive

muzikál Rocky | foto: rockypraha.cz

Muzikál o odvaze a vytrvalosti nabídl originální hudba včetně hitparádových hitů Eye Of The Tiger, Fight From The Heart a Gonna Fly Now, které byly nominovány na Oscara za nejlepší filmovou píseň. Původní hudbu muzikálu Rocky zkomponoval Stephen Flaherty, texty napsala Lynn Ahrensová. Autorem libreta je Thomas Meehan, který mimo jiné napsal předlohy k muzikálům The Producers a Hairspray. Autorem českých textů je Michael Prostějovský, známý z domácích verzí muzikálů Jesus Christ Superstar nebo Evita.

Americký herec Simon v roli boxerského šampiona Apolla Creeda, který tuto postavu vytvořil už v německé verzi muzikálu Rocky, za nejtěžší moment představení nepovažuje zpěv nebo herectví v jakémkoli jazyce, ale box. "Apollo je světový šampion a diváci musí věřit, že v ringu stojí opravdový mistr. Musíte mít energii, sílu a přesvědčivost vítěze. Zároveň jde o divadlo, takže prostředky, kterými bojujete, jsou v náznaku, ale musí vypadat jako skutečný souboj," konstatoval absolvent muzikálového herectví kalifornské university.

img-responsive

muzikál Rocky | foto: rockypraha.cz

Muzikál Rocky měl světovou premiéru 18. listopadu 2012 v hamburském Operettenhaus a sklidil pozitivní recenze. Na základě německého úspěchu byl v dubnu 2014 uveden na newyorské Broadwayi, kde získal čtyři nominace na cenu Tony, z nichž jednu - za originální scénografii - vyhrál. "Přivezli jsme do Čech opravdu světové dílo, ověnčené prestižními cenami," uvedl producent Fawad Nadrii.

Předlohou k muzikálové verzi se stal Oscarem oceněný nejlepší film roku 1976, jenž odstartoval hereckou kariéru Sylvestera Stalloneho.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Při sledování konverzační komedie Horská dráha se budete cítit…

20.01.2019 12:40 RECENZE - Novou sezónu Divadla Bolka Polívky zahájila francouzská komedie s názvem Horská dráha. Ve…

Dvorní fotograf Divadla Bolka Polívky Jiří Salik Sláma představí to…

11.01.2019 17:24 Brno - Snímky Jiřího Salika Slámy jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Vzájemnou symbiózu…

Horská dráha: V první letošní inscenací Divadla Bolka Polívky se představí…

07.01.2019 10:18 Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra…

Kulaté výročí zajímavého divadla: Tož dondite do BuranTeatru!

04.01.2019 14:51 Hledáte inspiraci na kulturní zážitky v roce 2019? Prožijete rádi něco netradičního? Pak pro vás…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama