Britského autora nadchla česká premiéra jeho hry v Divadle Na Fidlovačce

Praha – Britský spisovatel Dermot Canavan v minulém týdnu navštívil českou premiéru své hry v Divadle Na Fidlovačce. Inscenace Třetí prst na levé ruce s Ivou Pazderkovou a Martinou Randovou nadchla autora i publikum.

Přidejte svůj názor

Martina Randová a Iva Pazderková v inscenaci Třetí prst na levé ruce
doporučujeme

Divadlo Na Fidlovačce uvedlo minulý týden hru Třetí prst na levé ruce britského autora Dermota Canavana, který se na českou premiéru své hry přijel podívat. Inscenace v režii Martin Vokouna s Ivou Pazderkovou a Martinou Randovou v hlavních rolích nadchla publikum i spisovatele a aplaus ve stoje neměl konce.

Britský herec a spisovatel Dermot Canavan byl z české premiéry své hry nadšený. Autor měl už zpočátku velkou radost, že si jeho hru pražské divadlo vybralo. „Představení mě dojalo natolik, že nedokážu ani slovy popsat své pocity. Tým Divadla Na Fidlovačce přečetl moji hru neuvěřitelně citlivě - v této inscenaci se objevují detaily, které v textu ani nejsou, ale opravdu se tak odehrály. Říkal jsem si v hledišti: Jak tohle všechno vědí? Je to nepopsatelný zážitek,“ řekl podle tiskové zprávy Dermot Canavan bezprostředně po premiéře.

img-responsive

Z premiéry inscenace Třetí prst na levé ruce | foto: Divadlo Na Fidlovačce

Třetí prst na levé ruce pojednává o dvou sestrách, které se setkávají nad krabicí fotografií z dětství a znovu prožívají dávno zapomenuté vzpomínky. Hořkosladké drama postupně rozkrývá komplikovaný vztah sester s jejich autoritativním otcem, citlivé období s milovanou maminkou, a také proč se sestry, které si v minulosti byly velmi blízké, najednou odcizily.

Vzpomínky hlavních hrdinek, které v pražské inscenaci ztvárnily Iva Pazderková a Martina Randová, jsou sice bolestné, přesto je však neopouští jejich svérázný smysl pro humor. Navíc mají jedno společné – lásku k tanci, který jim dává svobodu.

img-responsive

Iva Pazderková v inscenaci Třetí prst na levé ruce | foto: Divadlo Na Fidlovačce

„Jsem rád, že se podařilo splnit to, co jsme si s celým týmem na začátku zkoušení vytyčili jako cíl – naplnit vynikající hru Dermota Canavana humorem, odlehčením i vážnými situacemi. Hra totiž zrcadlí život takový, jaký je – v zábavných i vážných momentech. Reakce premiérového publika a zejména samotného autora, který byl přítomen, mě potěšila a uklidnila v tom, že se nám tohoto cíle snad podařilo dosáhnout. Autor nám po premiéře řekl, že naše inscenace je velkou poctou jeho sestrám, o kterých svou hru napsal – co víc bychom si s oběma herečkami i celým týmem mohli přát jako ocenění naší práce?“ komentuje premiéru režisér Martin Vokoun.

Inscenace Třetí prst na levé ruce měla premiéru 16. března 2017. Diváci si již nyní mohou kupovat vstupenky na další reprízy v březnu, dubnu a květnu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Pucciniho Turandot - Scénický zázrak opery na otáčivém hledišti

07.08.2019 11:48 RECENZE - Nad Českým Krumlovem se v ten den mračila obloha, občas se objevily krátké bouřky. Jako…

Podivná cesta Podivného odpoledne doktora Zvonimíra Burkeho

29.07.2019 11:47 RECENZE - Divadlo Bolka Polívky na Biskupském dvoře v objektu Moravského zemského muzea v Brně…

Po těžké nemoci zemřel Jan Řeřicha, ředitel festivalu Mene Tekel

24.07.2019 15:42 Aktualizováno Ve věku 72 let zemřel v úterý v Praze po delší těžké nemoci režisér a herec, autor literárních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama