Náboženská témata v moderním hávu. Městské divadlo Brno zve na mimořádné uvedení hudebních projektů

Brno – Městské divadlo Brno si pro své diváky připravilo jedinečný velikonoční zážitek. Pouze ve dvou uvedeních představí dva hudební projekty Zdenka Merty, Daniela Kyzlinka a Johna de Jonga.

Přidejte svůj názor

Velikonoční koncert

Městské divadlo Brno chystá na dva velikonoční večery mimořádné uvedení hudebních projektů českých a zahraničních umělců. Velikonoční koncert představí cyklickou skladbu Via Lucis skladatele Zdenka Merty a rockovou mši Sanctus Daniela Kyzlinka a Johna de Jonga. diváci se mohou těšit na monumentální orchestr , zahraniční pěvecké hvězdy a náboženská témata v moderním hudebním provedení.

První projekt večera, Via Lucis, napsal Zdenek Merta pro sólA, sbor a orchestr. V rozsáhlé hudební skladbě, psané na latinské liturgické texty, sbor vystupuje jako obraz lidstva a sólisté, soprán a tenor, jako mladá dvojice, která kompozicí prochází, tedy muž a žena jako jednotlivci, potažmo jako kdokoli z nás.

img-responsive

Velikonoční koncert | foto: mdb.cz

Mertova skladba vyla poprvé provedena v roce 2010 ve Smolné katedrále v ruském Petrohradě (na ukázku z tohoto provedení se můžete podívat níže). V Brně ji nastuduje orchestr Městského divadla Brno, Ars Brunensis Chorus pod vedením Dana Kalouska. V sólových partech se představí polská operní pěvkyně a držitelka mnoha mezinárodních pěveckých cen Sonia Warzińska a mladý slovenský zpěvák Tomáš Ondriáš.

Druhou část Velikonočního koncertu tvoří rocková mše Sanctus, kterou vytvořil český skladatel Daniel Kyzlink společně s anglickým textařem a písničkářem Johnem de Jongem. Dílo spojuje rockovou a duchovní hudbu v aranžmá pro velký orchestr, který bude v brněnském provedení řídit dirigent Dan Kalousek. Texty vychází z klasické latinské mše, kterou doplňují nové autorské texty.

Rocková mše, která mísí symfonickou, rockovou popovou a filmovou hudbu, měla koncertní premiéru v roce 2013 v provedení Karlovarského symfonického orchestru a špičkových londýnských zpěváků v nastudování Martina Lebela.

Velikonoční koncerty v režii Petra Gazdíka se konají 14. a 15. dubna 2017 na Hudební scéně Městského divadla Brno. Vstupenky v jednotné ceně 360,- Kč jsou v prodeji v pokladnách MdB na Lidické ulici či na webových stránkách www.mdb.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dvorní fotograf Divadla Bolka Polívky Jiří Salik Sláma představí to…

11.01.2019 17:24 Brno - Snímky Jiřího Salika Slámy jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Vzájemnou symbiózu…

Horská dráha: V první letošní inscenací Divadla Bolka Polívky se představí…

07.01.2019 10:18 Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra…

Kulaté výročí zajímavého divadla: Tož dondite do BuranTeatru!

04.01.2019 14:51 Hledáte inspiraci na kulturní zážitky v roce 2019? Prožijete rádi něco netradičního? Pak pro vás…

Horská dráha sveze v lednové premiéře v Divadle Bolka Polívky Milana…

02.01.2019 17:30 První inscenací nové sezony z vlastní produkce Divadla Bolka Polívky se stane Horská dráha. Ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama