V Brně dnes začíná další ročník mezinárodního festivalu divadelních škol

Brno – Dnes začíná jedinečná přehlídka inscenací divadelních škol z celého světa. 27. ročník mezinárodního festivalu Setkání/Encounter 2017 přivítá mladé umělce z Íránu, Itálie, Chorvatska, Izraele, Kolumbie a mnoha dalších. Tradičně se zúčastní i pražská DAMU a bratislavská VŠMU.

Přidejte svůj názor

Fotografie z představení divadelní školy z Izraele
doporučujeme

27. ročník mezinárodního festivalu divadelních škol Setkání/Encounter 2017 začíná právě dnes. Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění přivítá na scénách několika brněnských divadel účastníky z Íránu, Itálie, Chorvatska, Izraele, Kolumbie, Moldávie, Polska, Rakouska, Španělska nebo Švýcarska. Své inscenace již tradičně přiveze i pražská DAMU a bratislavská VŠMU.

Nesoutěžní přehlídka trvá od dnešního dne, tedy 28. března, až do soboty 1. dubna, kdy na večerním slavnostním zakončení v Divadle Husa na provázku odborná porota vybere nejzajímavější festivalové výkony a počiny. Pětidenní akce se zúčastní přes dvě stě vysokoškolských studentů ze čtrnácti uměleckých škol celého světa.

„Mezi festivalové nováčky se letos zařadí škola z moldavského Kišiněva stejně jako škola z Tel-Avivu. Zajímavá bude účast hostů z Iránu a Izraele, divadlo žádné politické rozepře neuznává,“ prohlásil ředitel festivalu Petr Oslzlý v tiskové zprávě. Celou akci také považuje za nejprestižnější školní středoevropský festival.

img-responsive

Fotografie z představení divadelní školy z polské Lodži | foto: JAMU

Na organizaci festivalu se podílejí výlučně studenti Divadelní fakulty JAMU, která přehlídku pořádá. Setkání/Encounter je jedinečná přehlídka svého druhu a každý rok má i nové téma. Letošnímu ročníku dali organizátoři titul „Hard Choices?“.  

„Tematizujeme vlastně přetlak informací. Každý den totiž čelíme volbám - třeba jakou si vybrat školu, značku mléka nebo typ média, z nějž dostaneme skutečně relevantní informace,“ uvedla koordinátorka organizačního týmu Denisa Sedláčková. Patronem letošního Setkání/Encounter je známý herec a absolvent JAMU Josef Polášek. „Mám svoji alma mater velmi rád, těším se na uměleckou konfrontaci všech účastníků přehlídky.“

Součástí přehlídky jsou i doprovodné akce. Patří do nich výstavy fotografií z minulých ročníků festivalu, které můžeme vidět v pěti brněnských kavárnách, dále třeba workshopy nebo divadelní výstupy studentů Divadelní fakulty JAMU. Po každém festivalovém dnu navíc následuje afteparty.

Festivalová představení se konají na scénách různých brněnských divadel, mezi které patří Divadlo na Orlí, Divadlo Husa na provázku, Studio Marta nebo HaDivadlo.

Podrobný program festivalu je dostupný na www.encounter.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela slovenská herečka Eva Krížiková (†85), účinkovala i v pražském…

01.04.2020 10:33 Slovenská herečka Eva Krížiková ve věku 85 let zemřela v úterý v nemocnici v Malackách. Oznámila to…

Až z 80 procent Češi nechtějí vrátit vstupné do divadla

23.03.2020 20:23 Až z 80 procent nechtějí lidé po divadlech vracet vstupné za představení, která se v důsledku…

Koronavirus: Ruší se premiéry filmů a zavírají divadla. Hrušínský…

10.03.2020 17:26 Aktualizováno Představení okamžitě až do odvolání zrušila některá pražské divadla s kapacitou sálu přes 100…

Národní divadlo Brno představilo novinky na sezónu 2020/2021

06.03.2020 15:41 V divadelní sezoně 2020/21 si mohou stálí i noví divadelní příznivci vybrat ze 14 předplatitelských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy