Sbírka na nové kulturní centrum v Olomouci startuje už v pátek

Olomouc – Již tento pátek startuje sbírka na nový kulturní prostor v centru Olomouce, který se má od příští sezóny stát novým domovem Divadla na cucky. Na rekonstrukci domu na Dolním náměstí může přispět široká veřejnost na serveru Hithit.com.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Umístění nového kulturního centra na Dolním náměstí (foto Google)

Od pátku 7. dubna můžete na serveru Hithit.com přispívat na nový kulturní prostor na olomouckém Dolním náměstí, který obecně prospěšná společnost DW7 plánuje otevřít na začátku příští sezóny. Nezbytné vnitřní úpravy domu se však neobejdou bez finanční pomoci široké veřejnosti. Kampaň nese název „Dolní vám. – Otevřete centrum kultuře!

Zájemci si mohou vybrat odměnu, kterou za příspěvek obdrží. „V nabídce odměn jsou desítky originálních dárků – od receptů, přes vstupenky, snídani v nové divadelní kavárně, umělecká díla, jízdu vlastním vagonem do Prahy, až po status „patron divadla. Nabízíme také místo na letním divadelním táboře pro děti nebo poukaz k účasti v dramatickém kurzu pro seniory,“ vysvětluje koordinátorka kampaně Simona Vičarová v tiskové zprávě.

Obecně prospěšná společnost DW7 funguje v Olomouci od roku 2006 a kromě provozu Divadla na cucky se stará také o chod mezinárodního festivalu Divadelní Flora, Galerii WW7 nebo komunitní Za()hradu. K hledání nového prostoru společnost přiměla nejistá budoucnost v dosavadním sídle Divadla na cucky na Wurmově ulici.

img-responsive

Wurmova 7 (foto Archiv divadla) | foto: Divadlo na cucky

„Hledali jsme tedy místo, kde bychom mohli plně rozvinout všechny naše aktivity a zároveň poskytnout umělcům i divákům odpovídající komfort,“ uvádí ředitel společnosti Jan Žůrek. „Máme radost, že jsme potkali vstřícného majitele, pana Josefa Kvapila, a věříme, že svým kulturním programem vdechneme Dolnímu náměstí nový život. Plánujeme provoz takřka po celý den,“ doplňuje Žůrek.

V novém prostoru, kam se Divadlo na cucky po létě přestěhuje, bude kromě hlavního sálu také zkušebna. Lákadlem pro kolemjdoucí bude i nová divadelní kavárna a galerie současného výtvarného umění. Rekonstrukce domu na Dolním náměstí se odhaduje na 3 miliony korun. DW7 jedná s radnicí a hejtmanstvím o příspěvcích, šestinu částky by však společnost chtěla vybrat od veřejnosti.

Kampaň bude spuštěna v pátek 7. dubna na adrese www.hithit.com/dolnivam.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Noc bláznů v Brně: Trochu jiný „Přelet přes kukaččí hnízdo“

18.02.2019 10:12 RECENZE - Činohra Národního divadla v Brně uvedla v premiéře komedii, s jakou se běžně nesetkáváme.…

Ledecký návratem muzikálu Galileo popřel verše z jeho ústřední písně.…

10.02.2019 15:50 RECENZE - „Je tolik řek a já už vím, dvakrát do žádný nevstoupím,“ zpívá se v ústředním hitu…

Nadčasové klasika v Brně: Don Carlos v podání Národního divadla je…

03.02.2019 18:21 RECENZE - Málokterá opera světového repertoáru je tak výrazná, jako Verdiho Don Carlos. Málokterá…

Zemský ráj to na dohled? Téměř sci-fi inscenace v brněnské Redutě

30.01.2019 11:32 RECENZE: Bývá dobrým zvykem uvádět na scéně Národního divadla Brno v staroslavné Redutě inscenace,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama