Na apríla v Brně řádili klauni. Divadlo Bolka Polívky uspořádalo tradiční happening

REPORTÁŽ: Divadlo Bolka Polívky již tradičně uspořádalo klaunský happening na Jakubském náměstí, a jako každý rok tak oslavilo Den klaunů. Bolek Polívka vypustil holuby smíchu a vykropil strom klaunovník, zábava pak pokračovala vernisáží a večerním představením dalšího dílu RE-kabaretu.

Přidejte svůj názor

Součástí oslavy Dne klaunů bylo vystoupení klaunského smyčcového kvarteta

Program na brněnském Jakubském náměstí měl začít přesně v 16:16. Fanoušci Bolka Polívky a jeho divadla však byli už dlouho před čtvrtou nachystaní a trpělivě čekali na klaunský happening, který divadlo každoročně pořádá jako oslavu Dne klaunů. Dočkali se. Z Divadla vyšla Komická stráž – čtveřice klaunů s majáčky na hlavě – moderátor Roman Blumaier přivítal diváky a rozdávaly se i růže slečnám a klaunské nosy dětem.

img-responsive

Dnem klaunů provázel herec Roman Blumaier | foto: Pavla Haluzová, EuroZprávy.cz

Dav diváků se musel na chvíli rozestoupit a vytvořit průchod pro smyčcové kvarteto v klaunských kostýmech, které přivezla limuzína až na „jakubák“. Mladí hudebníci hráli krásně – modernu i klasiku, v pestrobarevných parukách a s klaunsky nalíčenými obličeji.

A pak přišel sám Bolek Polívka. Dav se semkl, Bolek pronesl pár vtípků a vypustil takzvané holuby smíchu, kteří se rozlétli kolem balonky ozdobeného stromu a kolem věže Kostela svatého Jakuba. Poté se náměstím rozezněl legendární smích Vlasty Buriana, který vycházel z megafonu pověšeného na stromě. Strom, kterému divadelníci říkají klaunovník, Polívka pokropil slivovicí a klaunský happening na Jakubském náměstí se uchýlil ke konci.

img-responsive

Bolek Polívka vykropil strom Klaunovník az asistence ředitele Divadla Bolka Polívky Ondřeje Chalupského | foto: Pavla Haluzová, EuroZprávy.cz

Den však ještě nekončil. Bolek Polívka všechny pozval na vernisáž obrazů Radovana Veselého do foyer divadla. Tam výtvarník a architekt Veselý (*1957) uvedl svoji výstavu Barvy a já, zazpívali jeho dva hosté – kamarádi písničkáři, a Komická stráž odhalila akrylové obrazy Veselého, které budou ve foyer vystaveny až do 3. května.

Vrcholem dne bylo jubilejní 9 ½ představení RE-kabaretu (ta polovina je prý kvůli jedné jediné repríze, kterou toto pravidelné a pokaždé jiné představení mělo). RE-kabaret už má své stálé fanoušky, to je jasné. Publikum se smálo ještě dřív, než komici vůbec něco řekli. Vystoupilo známé jádro Re-kabarertů – Filip Teller a Miroslav Sýkora se svými re-zprávami (s podtitulem „Sorry jako! A co na tom, že se řítíme kamsi…, hlavně že se dobře babím, babíš, babíme!“- o čem to bylo, tedy snad nemusím rozpitvávat). Palo Seriš daboval svoje kreslené minifilmy a s Tellerem si utahovali z rozdílů mezi češtinou a slovenštinou. Zábavu příjemně a magicky zklidnil kontaktní žonglér Rendolf.

img-responsive

O odhalení obrazů Radka Veselého se postarala Komická stráž | foto: Pavla Haluzová, EuroZprávy.cz

Vzácným hostem RE-kabaretu byl Gary Edwards a jeho jazzová kapela Gary Edwards and the Statement. Edwards byl v mládí zdravotním klaunem a v roce 2001 toto družení založil i u nás. První tři roky navíc projekt financoval z vlastních úspor. Záslužnou činnost důležitého člověka ocenil Bolek klaunskou cenou a všichni zazpívali píseň Šaškové počmáraní. Sláva klaunům a za rok zas.

Napsala: Pavla Haluzová

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Při sledování konverzační komedie Horská dráha se budete cítit…

20.01.2019 12:40 RECENZE - Novou sezónu Divadla Bolka Polívky zahájila francouzská komedie s názvem Horská dráha. Ve…

Dvorní fotograf Divadla Bolka Polívky Jiří Salik Sláma představí to…

11.01.2019 17:24 Brno - Snímky Jiřího Salika Slámy jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Vzájemnou symbiózu…

Horská dráha: V první letošní inscenací Divadla Bolka Polívky se představí…

07.01.2019 10:18 Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra…

Kulaté výročí zajímavého divadla: Tož dondite do BuranTeatru!

04.01.2019 14:51 Hledáte inspiraci na kulturní zážitky v roce 2019? Prožijete rádi něco netradičního? Pak pro vás…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama