Studio Dva zahájilo předprodej na letní přehlídku plnou hvězd

Praha – Divadlo Studio DVA dnes zahájilo předprodej vstupenek na tradiční letní přehlídku. Čtrnáctý ročník Metropolitního léta hereckých osobností je plný divadelních představení s mnoha známými umělci, jako je Eva Holubová, Iva Janžurová nebo Bob Klepl. Nebudou chybět ani open-air koncerty.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Foto z první čtené Líbánek na Jadranu (foto: Jan Chochole)

Pražské Divadlo Studio DVA letos pořádá již čtrnáctý ročník letní přehlídky Metropolitní léto hereckých osobností. Tradiční festival na Letní scéně Vyšehrad zahájí světová premiéra komedie Patrika Hartla Líbánky na Jadranu. V hlavních rolích Hartlovy nové komedie se představí Eva Holubová, Bob Klepl, Marika Šoposká, Štěpán Benoni nebo Václav Jílek.

Diváci se ocitnou v chorvatském kempu, kam si manželé Eva a Bob vyjedou připomenout svatební cestu, aby se připravili na blížící se každodenní důchodové soužití. Vydrží čelit tak velkému množství společně tráveného času? Jakou roli sehrají milenci, kteří si v kempu postaví stan vedle nich? „Líbánky na Jadranu jsou komedií o lásce po padesáti i v pětadvaceti, dvojčatech, prázdninovém opalování, šnorchlování a koloběhu života nejen na Jadranu,“ říká autor a režisér o své hře.

img-responsive

Foto z první čtené Líbánek na Jadranu (foto: Jan Chochole) | foto: Studio DVA

Kromě nového titulu nebudou na letní přehlídce chybět ani osvědčené hity z repertoáru divadla Studio DVA. Na Letní scénu Vyšehrad se přesune devět nejúspěšnějších inscenací, mezi které patří například neustále vyprodané 4 sestry, vztahové komedie Vše o mužích, Vše o ženách, one woman show Evy Holubové Hvězda či italská komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně.

Kromě inscenací Studia DVA přehlídka přivítá i hostující soubory. Svoji stand-up comedy Celebrity pod širým nebem představí i Ondřej Sokol. Poprvé na Vyšehrad z Brna přijede Divadlo Bolka Polívky s kultovní inscenací Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Do řady hereckých hvězd se zařadí i Karel Roden s Janou Krausovou, kteří se sejdou v představení Otevřené manželství, v němž společně hrají už patnáct let.

Ani domovská scéna Studia DVA se o prázdninách nevylidní. Bude zde uveden limitovaný set devíti představení úspěšného rodinného muzikálu Šíleně smutná princezna a také tři reprízy one man show Boba Klepla Vysavač. Festival zakončí obnovená premiéra Ostrovského komedie Les s Ivou Janžurovou, Igorem Orozovičem, Vladimírem Javorským, Igorem Barešem a dalšími, kterou původně pro Národní divadlo nastudoval Michal Dočekal.

Studio DVA o prázdninách opravdu nezahálí. Kromě výše zmíněné přehlídky se chystá také Léto slovenských hěvzd, které v druhé polovině srpna přivítá bratislavské divadelní soubory. Program slibuje pět představení, v nichž se objeví taková jména slovenského divadla, jako jsou Emília Vašáryová, Zuzana Krónerová, Milan Lasica, Martin Huba, Milan Kňažko a mnoho dalších.

img-responsive

Foto z první čtené Líbánek na Jadranu (foto: Jan Chochole) | foto: Studio DVA

Během této přehlídky uvede Štúdio L+S úspěšné Staré majstry s Milanem Lasicou a Martinem Hubou. V české premiéře se mohou diváci těšit na komedii o účastnících kurzu herectví v podání Divadla GUnaGU s názvem Herečky (miluj blížného svojho) se Zuzanou Krónerovou v hlavní roli. Stejný soubor přiveze i populární hru Odvrátená strana mesiace s Emíliou Vašáryovou. Ta se po boku Milana Kňažka představí i v další české premiéře – ve hře Klamstvo pojednávající o tenké hranici mezi milosrdnou lží a pravdou.

Nebudu chybět ani koncerty, které již sedmým rokem v rámci takzvaného off programu Letní scény divadlo pořádá. Letos na Vyšehrad opět zavítá stálý host festivalu, slovenská šansoniérka Szidi Tobias. Pozvání přijal i Dan Bárta a Robert Balzar Trio či Petra Janů, sourozenci Ulrychovi se skupinou JAVORY nebo Aneta Langerová a Václav Neckář.

Metropolitní léto hereckých osobností 2017 se koná ve dnech 23. června až 31. srpna na Letní scéně Vyšehrad a v divadle Studio DVA. Léto slovenských hvězd se koná ve dnech 21. – 27. srpna v divadle Studio DVA.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledecký návratem muzikálu Galileo popřel verše z jeho ústřední písně.…

10.02.2019 15:50 RECENZE - „Je tolik řek a já už vím, dvakrát do žádný nevstoupím,“ zpívá se v ústředním hitu…

Nadčasové klasika v Brně: Don Carlos v podání Národního divadla je…

03.02.2019 18:21 RECENZE - Málokterá opera světového repertoáru je tak výrazná, jako Verdiho Don Carlos. Málokterá…

Zemský ráj to na dohled? Téměř sci-fi inscenace v brněnské Redutě

30.01.2019 11:32 RECENZE: Bývá dobrým zvykem uvádět na scéně Národního divadla Brno v staroslavné Redutě inscenace,…

Bouře a klid: Nevšední zážitek z multižánrového představení o životě Emy…

29.01.2019 20:33 RECENZE - Brněnskou vilu Tugendhat není snad potřebné představovat. Jedna z ikon meziválečné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama