O hledání a škole života v Divadle na cucky

Olomouc – Po poslední premiéře, která sledovala dva mladíky při jejich cestě za vysokoškolským diplomem, chystá nyní Divadlo na cucky inscenaci o hrdinovi, který naopak před studiem upřednostní školu života. Adaptaci norského románu Naivní. Super uvede olomoucká nezávislá scéna pod názvem Ole je frajer.

Přidejte svůj názor

Ole je frajer (foto: Ondřej Komárek)

Druhou premiérou olomouckého Divadla na cucky v této sezóně bude adaptace populárního norského románu Erlenda Loeho Naivní. Super. Román vypráví o pětadvacetiletém mladíkovi z Osla, který dá přednost škole života před studiem a vydá se hledat ztracený směr v dnešním komplikovaném světě.

Románová předloha Erlenda Loeho se v devadesátých letech stala klíčovým dílem vznikajícího směru „nový naivismus“. Román Naivní. Super je plný ironie, nadhledu, jemného humoru a jednoduchého jazyka. Provedení Divadla na cucky nese název Ole je frajer a hrdina se v ní prostřednictvím jednoduchých úvah pokusí zodpovědět složité otázky ohledně světa kolem, vztahu k druhým lidem i k sobě samému.

„Titul jsme zvolili proto, že otevírá témata mladých lidí, vysokoškoláků a ostatně všech těch, kteří se někdy cítili na dně a potřebovali si složit svůj svět úplně od začátku,“ říká Barbora Schneiderová, autorka dramatizace původní románové předlohy a dramaturgyně inscenace.

„S obdobnými pocity se jistě dokáže spousta lidí ztotožnit, a právě proto bude zajímavé sledovat, jak svou situaci za doprovodu devadesátkových hitů řeší právě Ole z Osla,“ dodává Schneiderová, která s Divadlem na cucky spolupracovala na řadě titulů včetně pohádky Tučňáci na arše.

Režie se ujala hostující Zuzana Burianová, která působí především v Divadle J.K.Tyla v Plzni. V titulní roli se představí absolvent DAMU Michal Lurie, v dalších rolích uvidíme Michala Necpála a členku souboru Divadla na cucky, Simonu Vičarovou.

Premiéra inscenace Ole je frajer se koná ve čtvrtek 4. května v 19.30 v Divadle na cucky v Olomouci.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Noc bláznů v Brně: Trochu jiný „Přelet přes kukaččí hnízdo“

18.02.2019 10:12 RECENZE - Činohra Národního divadla v Brně uvedla v premiéře komedii, s jakou se běžně nesetkáváme.…

Ledecký návratem muzikálu Galileo popřel verše z jeho ústřední písně.…

10.02.2019 15:50 RECENZE - „Je tolik řek a já už vím, dvakrát do žádný nevstoupím,“ zpívá se v ústředním hitu…

Nadčasové klasika v Brně: Don Carlos v podání Národního divadla je…

03.02.2019 18:21 RECENZE - Málokterá opera světového repertoáru je tak výrazná, jako Verdiho Don Carlos. Málokterá…

Zemský ráj to na dohled? Téměř sci-fi inscenace v brněnské Redutě

30.01.2019 11:32 RECENZE: Bývá dobrým zvykem uvádět na scéně Národního divadla Brno v staroslavné Redutě inscenace,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama