Nejhorší zpěvačka na světě zazpívá v Divadle Na Jezerce v režii Jana Hřebejka

Praha – Další premiérou Divadla Na Jezerce bude komedie o nejhorší zpěvačce na světě podle hry Petera Quiltera s názvem Je úchvatná. V pravdivém příběhu o zpěvačce Florence Jenkins ztvární hlavní roli Jitka Sedláčková pod režijním vedením Jana Hřebejka.

Přidejte svůj názor

Jitka Sedláčková jako Florence Jenkins v inscenaci Je úchvatná

Další novinkou Divadla Na Jezerce bude inscenace podle pravdivého příběhu o nejhorší zpěvačce všech dob, Florence Jenkins, které se říkalo „božská Florence“.  Reálný příběh zpracoval dramatik Peter Quilter a Divadlo Na Jezerce ji uvede pod režijním vedením Jana Hřebejka. Na premiéru této divadelní lahůdky si budeme muset počkat do příští sezóny, zkoušky však začínají už příští týden.

Florence si přeje zpívat před publikem, které ji bude zbožňovat. Nemá však žádný talent a vůbec netuší, že zpívá tak příšerně. Můžete se jí to tedy podařit? Nechvalně proslulou zpěvačku jsme mohli v poslední době vidět například ve filmu Božská Florence s Meryl Streep v hlavní roli. V Divadle Na Jezerce ji ztvární Jitka Sedláčková, která se na nuselskou scénu vrátí po úspěšné inscenaci Poslední Aristokratka.

img-responsive

Zkouška inscenace Je úchvatná v Divadle Na Jezerce | foto: Divadlo na Jezerce

Jitka Sedláčková si roli ztřeštěné divy užívá. „Zpívám ráda, ale tuto roli bych za pěveckou považovat neměla, nebo ano?“ říká herečka v tiskové zprávě. Energická herečka zde může uplatnit svůj nezkrotný temperament a se zpěvem má zkušenosti také – ztvárnila už řadu muzikálových rolí. Tahle však bude jiná než ostatní, musí tady totiž zpívat špatně.

„Začínám si tu mou Florence představovat. Zatím fantazíruji o tom, jak mluví, jak se směje, a hlavně co se této dámě odehrává v hlavě, že uvěří vlastní lži a považuje se za talentovanou koloraturní pěvkyni. Proč jí někdo neřekl: nedělejte to, nezpívejte, neboť se to nedá poslouchat...“ pokračuje herečka.

Sedláčkové se navíc díky této inscenaci splní další sen. Bude totiž spolupracovat s režisérem Janem Hřebejkem. „Jsem vděčná a zároveň šťastná. Uvědomuji si, že jsem měla kliku,“ dodává Sedláčková o setkání s obdivovaným režisérem.

Jan Hřebejk chtěl od první chvíle do hlavní role obsadit právě Sedláčkovou. „Tu hru jsme s Janem Hrušínským hledali přímo pro Jitku,“ prozrazuje Hřebejk. „Chceme, aby se diváci bavili. A styděli se případně pouze za postavy, nikoli za tvůrce,“ dodává s humorem.

Jan Hřebejk se do Divadla Na Jezerce vrátí již po šesté. V minulých sezónách se podílel například na režii diváckého hitu Manželské vraždění, které je na repertoáru již dvanáct let, nebo inscenací Kumšt, Na dotek, Musíme si pomáhat a Práskni do bot.

Kromě Sedláčkové se v inscenaci objeví principál divadla Jan Hrušínský nebo multiinstrumentalista a zpěvák Václav Tobrman, který patří mezi nejlepší pianisty v České republice. Dále uvidíme Miroslavu Pleštilovou nebo Libuši Švormovou. Scénu a kostýmy pro inscenaci navrhl Jan Štěpánek.

Premiéra inscenace Je úchvatná se koná 5. října 2017Divadle Na Jezerce. Komedie bude uvedena k patnáctému výročí založení Divadelní společnosti Jana Hrušínského.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Noc bláznů v Brně: Trochu jiný „Přelet přes kukaččí hnízdo“

18.02.2019 10:12 RECENZE - Činohra Národního divadla v Brně uvedla v premiéře komedii, s jakou se běžně nesetkáváme.…

Ledecký návratem muzikálu Galileo popřel verše z jeho ústřední písně.…

10.02.2019 15:50 RECENZE - „Je tolik řek a já už vím, dvakrát do žádný nevstoupím,“ zpívá se v ústředním hitu…

Nadčasové klasika v Brně: Don Carlos v podání Národního divadla je…

03.02.2019 18:21 RECENZE - Málokterá opera světového repertoáru je tak výrazná, jako Verdiho Don Carlos. Málokterá…

Zemský ráj to na dohled? Téměř sci-fi inscenace v brněnské Redutě

30.01.2019 11:32 RECENZE: Bývá dobrým zvykem uvádět na scéně Národního divadla Brno v staroslavné Redutě inscenace,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama