Mezinárodní festival Divadelní svět Brno začíná už dnes

Brno – Květen je měsíc, kdy Brno žije divadlem. Očekávaný mezinárodní festival Divadelní svět Brno začíná již dnes a na osm dní naplní moravskou metropoli kulturními zážitky. Na inscenace divadelních souborů z různých koutů světa mohou vyrazit rodiny s dětmi, příznivci činoher i baletu.

Přidejte svůj názor

Horses in the Sky (foto: Eyal Hirsch)

Očekávaný festival Divadelní svět Brno začíná již dnes představením maďarského souboru Proton Theatre s názvem Demence. Dechberoucí inscenace světově proslulého filmového režiséra Kornéla Mudruczóa naplní Janáčkovo divadlo a stejně jako téměř všechna festivalová představení, bude i tato temná koláž z psychiatrického oddělení opatřena českými titulky.

Od posledního článku, v němž jsme o Divadelním světě informovali, přibylo do festivalového programu několik inscenací. Jednou z nich je například adaptace světoznámého románu Mistr a Markétka slovenského souboru Teatro Tatro. Na představení mohou diváci vyrazit do jedinečného prostoru šapitó v prostředí Kraví hory. Dále ostravská Komorní scéna Aréna přiveze do Reduty sžíravě ironickou inscenaci Lidská tragikomedie.

img-responsive

Festival Divadelní svět Brno | foto: Národní divadlo Brno

Na své si přijdou i příznivci pohybového a tanečního divadla. Německý Theater Bremen v Brně totiž představí nejen činohru Dobrý člověk ze Sečuanu, ale i jednu ze svých nejnovějších inscenací, která propojuje tanec a divadlo, Zlaté srdce. Představení doprovodí živou hudbou multiinstrumentalista Maartje Teussink.

Organizátoři dále lákají na pozoruhodný projekt Constellations I. (Before I Say Yes) tanečního souboru Spitfire Company a Orchestru Berg, který diváci uvidí ve speciální úpravě přímo pro prostor Mozartova sálu v divadle Reduta.

Za vrchol letošního ročníku se považuje účast izraelského Kibbutz Contemporary Dance Company, který přiveze svou fascinující inscenaci Horses in the Sky do Janáčkova divadla, a to hned dvakrát. Vstupenek na tato dvě uvedení už zbývá jen pár, tedy rozhodně neváhejte.

„V současné době máme vyprodaných již 9 představení, mezi nimi i Věčný život dánského souboru Odin Teatret, oceňovanou Olgu Divadla Letí, nebo Fanny a Alexandera Slovenského národného divadla,“ říká ředitel festivalu Martin Glaser v tiskové zprávě.

img-responsive

Odin Teatret: Věčný život | foto: Národní divadlo Brno

Festival nabízí také speciální akci VLAK + Divadelní svět Brno. Díky spolupráci s Českými dráhami mají diváci cestující do Brna možnost slevy na jízdenky po předložení platné festivalové vstupenky. Sleva se vztahuje na zpáteční jízdenku do Brna s datem nástupu od 9. do 18. května 2017. Další slevu mohou diváci získat při nákupu vstupenek na čtyři a více různých představení.

Vstupenky na festivalová představení je možné zakoupit na pokladnách Národního divadla Brno, Městského divadla Brno, Centra experimentálního divadla a divadla Radost nebo online na webových stránkách www.divadelnisvet.cz, kde najdete i kompletní program festivalu. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Noc bláznů v Brně: Trochu jiný „Přelet přes kukaččí hnízdo“

18.02.2019 10:12 RECENZE - Činohra Národního divadla v Brně uvedla v premiéře komedii, s jakou se běžně nesetkáváme.…

Ledecký návratem muzikálu Galileo popřel verše z jeho ústřední písně.…

10.02.2019 15:50 RECENZE - „Je tolik řek a já už vím, dvakrát do žádný nevstoupím,“ zpívá se v ústředním hitu…

Nadčasové klasika v Brně: Don Carlos v podání Národního divadla je…

03.02.2019 18:21 RECENZE - Málokterá opera světového repertoáru je tak výrazná, jako Verdiho Don Carlos. Málokterá…

Zemský ráj to na dohled? Téměř sci-fi inscenace v brněnské Redutě

30.01.2019 11:32 RECENZE: Bývá dobrým zvykem uvádět na scéně Národního divadla Brno v staroslavné Redutě inscenace,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama