Bizarní černá groteska o policajtech v Divadle Bolka Polívky nás zavede z Brna do Ameriky a ještě dál

Brno – Arnošt Goldflam chystá v Divadle Bolka Polívky premiéru vlastní hry o dvou policajtech, kteří cestují z Brna do Ameriky a ještě dál. V hlavních rolích bizarní grotesky plné sarkastických glos a vtipů o policajtech uvidíme Josefa Poláška a Roberta Mikluše.

Přidejte svůj názor

Hrůza v Brně (foto: Jiří Salik Sláma)
doporučujeme

Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v této sezóně bude Hrůza v Brně, autorská hra Arnošta Goldflama, který se ujal i režie. Bizarní černá groteska vypráví o dvou policajtech Jarinovi a Rudovi v podání Josefa Poláška a Roberta Mikluše, kteří zavedou diváky z Brna do Ameriky a ještě dál.

Hra je psaná v běžné „brněnštině“. „Ta hra není přímo v hantecu, hantec je ještě o stupínek posunutý, tohle je taková běžná brněnská mluva. Je tam hodně sprostých slov, ale to k tomu prostě patří,“ říká Arnošt Goldflam.  

img-responsive

Hrůza v Brně (foto: Jiří Salik Sláma) | foto: Divadlo Bolka Polívky

Komedie vychází z anekdot o policajtech, obsahuje však i detektivní zápletku. „Byl to okamžitý nápad. Takový rozmar. Několik mých her, třeba Doma u Hitlerů, vzniklo z náhlého impulzu, okamžitého popudu. Napsal jsem je vlastně pro své vlastní pobavení. Když jsem pak první jednání Hrůzy v Brně četl před svou rodinou, bavili se, a tak mě napadlo napsat celou hru. A ukázalo se, že by byla šance a chuť tu hru někde realizovat, čemuž jsem se nebránil. Chtěl jsem ji ale hlavně uvést v Brně. Hru jsem rozeslal svým kolegům z divadla a ozval se mi Bolek, kterému se líbila, a tak jsme se dohodli, že ji uděláme u něj v divadle,“ vysvětluje autor a režisér v jedné osobě.

Kromě hlavních představitelů v inscenaci uvidíme Cyrila Drozdu, Miloslava Maršálka, Marianu Chmelařovou, Mojmíra Maděriče, Jaroslava Tomáše a další. Premiéra se koná v pátek 26. května 2017 v Divadle Bolka Polívky v Brně.

Kromě premiéry zve Divadlo Bolka Polívky i na novou výstavu Mezisvěty výtvarnice Adély Olivy, kterou si můžete prohlédnou ve foyer divadla. Oliva ve svých dílech mísí hravost i dramatičnost, intimitu i monumentalitu a reflektuje v nich své zážitky a myšlenky. Výstava Mezisvěty odráží světlo jihofrancouzského podnebí i středoevropské kořeny výtvarnice.

Slavnostní vernisáž výstavy Mezisvěty proběhne 31. května v 17.30 ve foyer Divadla Bolka Polívky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Mars si odbyl premiéru v divadle Reduta v Brně

09.12.2019 13:01 Divadelní hra německého současného dramatika Mayenburga Mars je žánrově všechno možné, jenom ne…

RECENZE: Růžový kavalír v Brně si zaslouží téměř nejvyšší hodnocení

02.12.2019 00:07 Janáčkovo divadlo v Brně uvedlo jako poslední titul roku 2019 operu Richarda Strausse. Jeho dílo…

Recenze: Brněnský Don Quijote se obešel bez hlavních postav příběhu

19.11.2019 09:20 RECENZE - Poslední premiéra v divadle Husa na provázku má jednoznačný název: Don Quijote. Ovšem pod…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama