Bizarní černá groteska o policajtech v Divadle Bolka Polívky nás zavede z Brna do Ameriky a ještě dál

Brno – Arnošt Goldflam chystá v Divadle Bolka Polívky premiéru vlastní hry o dvou policajtech, kteří cestují z Brna do Ameriky a ještě dál. V hlavních rolích bizarní grotesky plné sarkastických glos a vtipů o policajtech uvidíme Josefa Poláška a Roberta Mikluše.

Přidejte svůj názor

Hrůza v Brně (foto: Jiří Salik Sláma)

Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v této sezóně bude Hrůza v Brně, autorská hra Arnošta Goldflama, který se ujal i režie. Bizarní černá groteska vypráví o dvou policajtech Jarinovi a Rudovi v podání Josefa Poláška a Roberta Mikluše, kteří zavedou diváky z Brna do Ameriky a ještě dál.

Hra je psaná v běžné „brněnštině“. „Ta hra není přímo v hantecu, hantec je ještě o stupínek posunutý, tohle je taková běžná brněnská mluva. Je tam hodně sprostých slov, ale to k tomu prostě patří,“ říká Arnošt Goldflam.  

img-responsive

Hrůza v Brně (foto: Jiří Salik Sláma) | foto: Divadlo Bolka Polívky

Komedie vychází z anekdot o policajtech, obsahuje však i detektivní zápletku. „Byl to okamžitý nápad. Takový rozmar. Několik mých her, třeba Doma u Hitlerů, vzniklo z náhlého impulzu, okamžitého popudu. Napsal jsem je vlastně pro své vlastní pobavení. Když jsem pak první jednání Hrůzy v Brně četl před svou rodinou, bavili se, a tak mě napadlo napsat celou hru. A ukázalo se, že by byla šance a chuť tu hru někde realizovat, čemuž jsem se nebránil. Chtěl jsem ji ale hlavně uvést v Brně. Hru jsem rozeslal svým kolegům z divadla a ozval se mi Bolek, kterému se líbila, a tak jsme se dohodli, že ji uděláme u něj v divadle,“ vysvětluje autor a režisér v jedné osobě.

Kromě hlavních představitelů v inscenaci uvidíme Cyrila Drozdu, Miloslava Maršálka, Marianu Chmelařovou, Mojmíra Maděriče, Jaroslava Tomáše a další. Premiéra se koná v pátek 26. května 2017 v Divadle Bolka Polívky v Brně.

Kromě premiéry zve Divadlo Bolka Polívky i na novou výstavu Mezisvěty výtvarnice Adély Olivy, kterou si můžete prohlédnou ve foyer divadla. Oliva ve svých dílech mísí hravost i dramatičnost, intimitu i monumentalitu a reflektuje v nich své zážitky a myšlenky. Výstava Mezisvěty odráží světlo jihofrancouzského podnebí i středoevropské kořeny výtvarnice.

Slavnostní vernisáž výstavy Mezisvěty proběhne 31. května v 17.30 ve foyer Divadla Bolka Polívky.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Hudební komedie Klapzubova jedenáctka je opravdu zážitek. A to i…

18.12.2018 09:48 Eduard Bass v roce 1922 napsal krásný a veselý příběh o jednom úspěšném rodinném týmu, a to téměř…

Lednová Tell or Show bude (Ne)závislá. V Divadle Bolka Polívky se setkají…

18.12.2018 09:00 Brno – Originální divadelní talk show Tell or Show přivítá v lednu muže se srdcem jako kníže Rohan…

RECENZE: Maloměšťáci vyměnili život za kulisy. Ikonického díla ruské…

17.12.2018 10:31 Brněnské experimentální HaDivadlo se v rámci 44. sezony ujalo premiérové inscenace Maloměšťáci…

Hej, Václave! V Huse na provázku vzpomínali na Havla, akce se konala již…

16.12.2018 20:05 Potřetí se dnes v podvečer uskutečnila v Divadle Husa na provázku akce s názvem Hej, Václave! Název…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama