Další ročník festivalu Divadlo evropských regionů se blíží. Nabídne pět zahraničních a přes dvacet českých inscenací

Hradec Králové – Koncem června se odehraje další ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, který každoročně pořádá Klicperovo divadlo ve spolupráci s Divadlem Drak. Bohatý program nabízí desítky představení, v nichž se objeví jak herecké hvězdy, tak i začínající divadelníci. Návštěvníci si mohou vybrat z činoher, loutkových představení, pohybových, experimentálních i hudebních projektů.

Festival Divadlo evropských regionů 2017
doporučujeme

Hradec Králové opět ožije divadlem. Koncem června se zde odehraje 23. ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Prostory Klicperova divadla, Studia Beseda, komorní scéný V Podkroví, Letní scény i nově speciálního šapitó naplní desítky představení. Program letos nabízí pět zahraničních inscenací, dvacet představení českých souborů, šest inscenací Klicperova divadla, jedno speciální Povídání v Podkroví a také každodenní oblíbené venkovní pohádky a koncerty.

Největším lákadlem ze zahraničních produkcí je britská divadelní skupina Spymonkey s celosvětově oblíbenou inscenací The Complete Deaths, která zábavným způsobem zpracovává dílo Williama Shakespeara. Po delší době se na festivalu objeví také Polsko, které bude reprezentovat opolský Teatr Jana Kochanowskeho s premiérou česko-polského projektu Poslední zhasne (Selfies), popisujícího vzájemné vztahy i neshody obou národností.

img-responsive

Vincenc v Klicperově divadle (foto: Patrik Borecký) | foto: klicperovodivadlo.cz

Slovensko dostane prostor hned třikrát, a to s inscenací bratislavské Arény Lulu v režii Martina Čičváka, dále odehraje Divadlo Astorka Korzo ´90 inscenaci Letmý sneh na motivy bestselleru Pavla Vilikovského a přijede také oblíbený slovenský herec Pavol Seriš s monodramatem Samko Tále na motivy populární slovenské Knihy o hřbitově.

Festival i letos pokračuje s nočními představeními pod hlavičkou Off Beseda. Diváci mohou navštívit oblíbené Povídání v Podkroví, které letos bude patřit slavné hradecké rodačce, operní pěvkyni Soně Červené. Tu vyzpovídá herec Klicperova divadla Jan Sklenář. Rozhovor doplní snímek Olgy Sommerové o Červené, který nabídne Kino Centrál.

img-responsive

Pavlína Štorková v inscenci Olga (Horrory z Hrádečku) (foto: Robert Vystrčil | foto: Národní divadlo Brno

Profilový den letos festival věnovat pražskému Divadlu v Dlouhé, brněnskému HaDivadlu a souboru Letí. Tyto tři soubory uvedou vždy dvě představení během jednoho dne. Program nabídne také čtyři inscenace jedinečného novocirkusového uskupení Cirk La Putyka.

Z dalších domácích inscenací se můžete těšit na novinku AnderSen Divadla Na Zábradlí, dále na inscenaci Šašek a syn Divadla Bolka Polívky, autorský projekt Michala Háby Ferdinande! nebo Paní z moře Národního divadla Brno a mnoho dalších. Pořádající Klicperovo divadlo uvede v rámci festivalu své inscenace Úplné zatmění, Vincence, Vítězný únor, Kati, Netopýr a Asanace.

„Věřím, že se nám společnými silami podaří naservírovat divákům skvělé a nezapomenutelné festivalové zážitky a že si společně tento třiadvacátý ročník oslavy všech forem divadla pořádně užijeme a dle motta letošního vizuálu si připomeneme, jak důležité je vidět divadlo srdcem,“ zve diváky na festival dramaturgyně Klicperova divadla Jana Slouková.

Autorem letošního vizuálu je malíř Walladimir Kiseljov, který pro hradecký festival vytvořil malbu Srce divadla – vidět srdcem.

Festival Divadlo evropských regionů se koná od 23. do 30. června 2017Hradci Králové.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Liliom: Hra Ference Molnára, která v divákovi zanechá hlubokou stopu

21.09.2020 17:58 RECENZE: Maďarský spisovatel a dramatik Ferenc Molnár (1878 – 1952) byl autorem knížky Kluci z…

RECENZE: Velmi, velmi, velmi temný příběh. Divoká inscenace irského…

18.09.2020 21:42 První premiérou po uzavření divadel vinou Covidu byla v Redutě, scéně Národního divadla v Brně,…

Do síně slávy zábavního umění vstoupil Ivo Šmoldas, porota ocenila i další…

06.09.2020 17:21 Do Síně slávy zábavního umění byl dnes uveden publicista, redaktor, básník a nakladatel Ivo Šmoldas…

Divadlo Bez zábradlí bude mít v budoucí sezóně nové vedení i nové hry

06.09.2020 10:15 Divadlo Bez zábradlí zahajuje již dvacátou osmou sezónu, ve které nabídne několik premiér. Mimo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama