Náměsíčná párty. HaDivadlo pořádá první noční představení

Brno – HaDivadlo připravuje speciální noční uvedení inscenace Náměsíčníci. Po představení podle románu Hermanna Brocha v režii Ivana Buraje, v němž hraje téměř celý soubor, bude následovat Náměsíčná párty ve scéně inscenace.

Agáta Kryštůfková a Jiří Svoboda v inscenaci Náměsíčníci (imitace a tušení) (foto: Petr Chodura)
doporučujeme

Brněnské HaDivadlo pořádá vůbec první noční představení. Kterou jinou inscenaci pro tuto příležitost vybrat, než Náměsíčníky. Legendární román evropského modernisty Hermanna Brocha, který se v díle pouští do rozpravy nad postromantickým zrodem kýče jako touhy po jednoznačnosti a jako počátku zla, zpracoval režisér Ivan Buraj. V inscenaci hraje téměř celý soubor HaDivadla.

img-responsive

Vpravo Simona Peková v inscenaci Náměsíčníci (imitace a tušení) (foto: Petr Chodura) | foto: HaDivadlo

„Je velice důležité vracet se v dnešní době k textům, které lze chápat jako východiska a záznamy ambicí moderny – jaksi kontextualizovat současný neklid a nejistotu naší společnosti. Uvědomit si, že jsme si tuto fázi sami předurčili, když jsme v době modernity začali volat po osvobození člověka, a k tomu všechno toto pochybování patří. Je hrozně důležité se teď z toho nesložit a na to dobré z 20.  století navázat, namísto utíkání k falešným jistotám fanatizmů nebo zpasivňujícímu cynismu konzumu. Všechno musíme statečně promyslet znovu!“  říká Ivan Buraj.

Režisér s šestisetstránkovou předlohou pracuje jako s s nevyčerpanou výzvou a materiálem nabitým energií spisovatelského gesta. Výsledná inscenace Náměsíčníci (imitace a tušení) rozhodně patří k divácky náročnějším, proto inscenátoři doporučují zajít na více než jedno představení. Pro zájemce divadlo nabízí zvýhodněné vstupenky na další uvedení na domácí scéně po předložení vstupenky z některého z předchozích termínů představení.

Speciální noční představení Náměsíčníku (imitace a tušení) se koná v sobotu 10. června od 22 hodin v HaDivadle v Brně. Více informací na www.hadivadlo.cz.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Salcburku uvedli hru o Čechovi, který se v roce 2003 upálil. Recenze…

03.08.2020 12:18 Na Salcburském festivalu byla v neděli večer ve světové premiéře uvedena divadelní hra rakouského…

RECENZE: Cikáni jdou do nebe. Balada, která vyprodala Divadlo Bez zábradlí

16.07.2020 19:40 RECENZE – Opatření skončila a některá divadla začala hrát. Patří mezi ně i Divadlo Bez zábradlí,…

Proslulá milánská opera La Scala se opět otevře, zazní čtyři koncerty

30.06.2020 08:56 Milánská opera La Scala se v červenci po čtyřměsíční přestávce vynucené koronavirem znovu otevře.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama