Náměsíčná párty. HaDivadlo pořádá první noční představení

Brno – HaDivadlo připravuje speciální noční uvedení inscenace Náměsíčníci. Po představení podle románu Hermanna Brocha v režii Ivana Buraje, v němž hraje téměř celý soubor, bude následovat Náměsíčná párty ve scéně inscenace.

Přidejte svůj názor

Agáta Kryštůfková a Jiří Svoboda v inscenaci Náměsíčníci (imitace a tušení) (foto: Petr Chodura)
doporučujeme

Brněnské HaDivadlo pořádá vůbec první noční představení. Kterou jinou inscenaci pro tuto příležitost vybrat, než Náměsíčníky. Legendární román evropského modernisty Hermanna Brocha, který se v díle pouští do rozpravy nad postromantickým zrodem kýče jako touhy po jednoznačnosti a jako počátku zla, zpracoval režisér Ivan Buraj. V inscenaci hraje téměř celý soubor HaDivadla.

img-responsive

Vpravo Simona Peková v inscenaci Náměsíčníci (imitace a tušení) (foto: Petr Chodura) | foto: HaDivadlo

„Je velice důležité vracet se v dnešní době k textům, které lze chápat jako východiska a záznamy ambicí moderny – jaksi kontextualizovat současný neklid a nejistotu naší společnosti. Uvědomit si, že jsme si tuto fázi sami předurčili, když jsme v době modernity začali volat po osvobození člověka, a k tomu všechno toto pochybování patří. Je hrozně důležité se teď z toho nesložit a na to dobré z 20.  století navázat, namísto utíkání k falešným jistotám fanatizmů nebo zpasivňujícímu cynismu konzumu. Všechno musíme statečně promyslet znovu!“  říká Ivan Buraj.

Režisér s šestisetstránkovou předlohou pracuje jako s s nevyčerpanou výzvou a materiálem nabitým energií spisovatelského gesta. Výsledná inscenace Náměsíčníci (imitace a tušení) rozhodně patří k divácky náročnějším, proto inscenátoři doporučují zajít na více než jedno představení. Pro zájemce divadlo nabízí zvýhodněné vstupenky na další uvedení na domácí scéně po předložení vstupenky z některého z předchozích termínů představení.

Speciální noční představení Náměsíčníku (imitace a tušení) se koná v sobotu 10. června od 22 hodin v HaDivadle v Brně. Více informací na www.hadivadlo.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klicperovo divadlo otevírá předprodej: Důležité infromace pro sezonu 2019…

21.08.2019 13:12 Klicperovo divadlo otevírá ve čtvrtek 22. 8. po letní prázdninové přestávce svůj kamenný předprodej…

RECENZE: Pucciniho Turandot - Scénický zázrak opery na otáčivém hledišti

07.08.2019 11:48 RECENZE - Nad Českým Krumlovem se v ten den mračila obloha, občas se objevily krátké bouřky. Jako…

Podivná cesta Podivného odpoledne doktora Zvonimíra Burkeho

29.07.2019 11:47 RECENZE - Divadlo Bolka Polívky na Biskupském dvoře v objektu Moravského zemského muzea v Brně…

Po těžké nemoci zemřel Jan Řeřicha, ředitel festivalu Mene Tekel

24.07.2019 15:42 Aktualizováno Ve věku 72 let zemřel v úterý v Praze po delší těžké nemoci režisér a herec, autor literárních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama