Muzikál Mefisto oslavil padesátou reprízu dortem a šampaňským

Praha – Muzikál Mefisto měl premiéru na konci loňského roku v divadle Hybernia a od té doby se stal jedním z nejúspěšnějších muzikálů současné divadelní scény. Minulý týden slavili tvůrci padesátou reprízu, která byla opět vyprodaná.

Přidejte svůj názor

Oslava padesáté reprízy muzikálu Mefisto (foto: muzikál Mefisto)
doporučujeme

Muzikál Mefisto měl premiéru v listopadu loňského roku a od té doby se stal jedním z nejúspěšnějších muzikálů současné divadelní scény. Vidělo jej už čtyřicet tisíc diváků a na kontě má padesát repríz. Josef Vojtek také za titulní dvojroli Mefista/Fausta obdržel cenu Thálie.

img-responsive

Josef Vojteck a P. Ryšavý na oslavě padesáté reprízy muzikálu Mefisto (foto: muzikál Mefisto) | foto: Orca

„Jsme neuvěřitelně spokojeni, a hlavně od premiéry takzvaně nepadá řemen a představení pořád láká a přitahuje nové diváky. Minulý týden nám muzikál pochválili Zlata Adamovská a Petr Štěpánek. Navíc atmosféra v týmu je skutečně skvělá a inscenace je tak dobře napsaná, že se hraje v podstatě sama,“ říká spokojený producent muzikálu Michal Mückstein v tiskové zprávě.

V sobotu tvůrci oslavili jubilejní padesátou reprízu šampaňským a krásným dortem, který produkce věnovala svým hercům. Na oslavě se také loučila herečka Markéta Karolina Gudasová, která odchází na mateřskou dovolenou.

img-responsive

Markéta K. Gudasová na oslavě padesáté reprízy muzikálu Mefisto (foto: muzikál Mefisto) | foto: Orca

„Poslední představení se mi hrálo opravdu krásně, a to už jenom proto, že v hledišti byl můj přítel, maminka a pár mých kamarádů, kteří mě podpořili. A také jsem si to užila s kolegy, kteří jsou zkrátka úžasní. Bude mi moc chybět atmosféra divadla. Je to neuvěřitelný pocit stát se všemi na jevišti a společně oživovat divadelní postavy,“ svěřila se těhotná Gudasová, která by se do muzikálu Mefisto chtěla vrátit začátkem roku 2018.

Během hereččiny nepřítomnosti odehraje všechna představení její alternace Ivana Korolová. Producent má však připravenou ještě jednu herečku pro všechny případy, a tou je Tereza Bílková, která musela projít náročným výběrovým řízením.

„Mefisto je samo o sobě velmi zvláštní představení tím, že vidina dlouhého života nebo nesmrtelnosti, se objeví v myšlence každého člověka. I to je jeden z důvodů, proč je divákům muzikál obsahově blízký. Dvojrole Mefista/Fausta je sice náročná, ale já se ji na každá představení ujímám velice rád,“ komentuje hlavní hvězda muzikálu Josef Vojtek.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Jiráskova Lucerna patří navzdory chybám k tomu lepšímu v Mahenově…

24.12.2019 13:26 Klasika českého divadelnictví, Lucerna, žije v povědomí lidí, jako něco z devatenáctého století,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama