Už zítra ožije Ostrava novým cirkusem a pouličním divadlem

Ostrava – Již zítra ožije Hlavní třída v Porubě mezinárodním festivalem nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM. Letošní ročník nabízí velkolepou vzdušnou akrobatickou show, vrcholové akrobaty, bravurní žongléry, komedianty, mimy, klauny, ale i malíře a básníky. Představí se nejlepší domácí soubory, ale i zahraniční umělci.

Přidejte svůj názor

Kate and Pasi
doporučujeme

Již od zítřka do neděle ožije ostravská Hlavní třída v Porubě dalším ročníkem mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM. Součástí programu je velkolepá vzdušná akrobatická show, vystoupení vrcholových akrobatů, žonglérů, komediantů, mimů, klaunů, ale třeba i malířů a básníků. Představí se domácí špičky v oboru, ale i zahraniční umělci, kteří přivezou českou premiéru světového představení. Interiérová představení nabízí organizátoři s velkými slevami na vstupném pro rodiny s dětmi, open-air představení a bohatý doprovodný program jsou opět zdarma.

img-responsive

Alterego | foto: SILVER B.C., s.r.o.

„Absolutní špičkou ve svém oboru, kterou nelze běžně v Česku vůbec zhlédnout, je německé uskupení GOGOL & MÄX se svou show Humor in koncert. V ní divákům předvedou, co se stane, když se původně dva profesionální filharmonici rozhodnou propojit hudbu s akrobacií a humorem. Neméně zajímavým zážitkem bude také vystoupení finské dvojice KATE & PASI, která předvádí neskutečnou párovou akrobacii, či bravurní žongléři, akrobati a hlavně komedianti DUO COMIC CASA ze Švýcarska, kteří se svými čísly baví publikum celého světa již řadu let a potěší především rodiny s dětmi. Unikátní bude také představení YOUNAK neboli Cirkus Jánošík, které je originálním zpracováním klasického díla snoubícího nový cirkus, divadlo, folklor a vrcholovou akrobacii,“ láká umělecký ředitel festivalu Cirkulum Václav Pokorný.

img-responsive

GOGOL & MÄX | foto: SILVER B.C., s.r.o.

Atraktivní jsou i představení pod širým nebem. Ta nabídnou například velkolepou vzdušnou akrobatickou Dream Show, show argentinského dua Cia Rampante nebo vystoupení skupiny Akrobatiko, které propojuje vzdušnou akrobacii na šálách, vzrušující tanec v kruhu, silovou akrobacii, žonglérské vystoupení či provazochodectví na laně. Dále přijede Paolo Locci, který předvede akrobatické prvky nejen na zemi, ale především na vysoké tyči, skupina Alterego předvede světelnou show s živými neživými předměty.

Program nezanedbává ani nejmenší diváky. Pro ty bude připravena originální dětská scéna ČEZ Family Park, kde se mohou děti i s doprovodem zúčastnit interaktivní školy nového cirkusu, navštívit relax zónu, výtvarné díly a zajímavá představení pro děti.

Interiérová představení festivalu jsou přístupná pouze s platnou vstupenkou. Ty lze zakoupit na webových stránkách festivalu www.cirkulum.cz nebo na pokladně Informačního centra Poruba na Hlavní třídě. Pro rodiny s dětmi organizátoři nabízí velké slevy na vstupném. Jak bylo řečeno, představení pod širým nebem jsou zdarma. Během konání festivalu bude pro řidiče uzavřena Hlavní třída.

Festival Cirkulum se uskuteční od 9. do 11. června 2017Ostravě Porubě.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Woody Allen zrežíroval operu, debutovat bude v milánské La Scale

03.07.2019 08:01 Po 51 filmech bude Woody Allen debutovat jako operní režisér ve slavné milánské La Scale. Od 6. do…

Muellerova zpráva se dočkala dramatizace. Jediné představení s řadou…

24.06.2019 21:26 Dnes už proslulá závěrečná zpráva amerických vyšetřovatelů o ruském vlivu na prezidentské volby v…

RECENZE: Romeo a Julie v nevšední inscenace pod brněnským nebem

17.06.2019 13:06 RECENZE - Slavná hra Williama Shakespeara se po letech vrátila do Brna a to na letní scéně, v…

Adaptace románu Hana v Národním divadle Brno: Úžasná inscenace s…

15.06.2019 12:52 RECENZE - Třetí román úspěšné autorky, Aleny Mornštajnové se dočkal jevištního zpracování. Povedlo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama