Překrásné děcko. Divadlo J. K. Tyla uvede původní český muzikál o Marilyn Monroe

Plzeň – Po Klicperově divadle bude Divadlo J. K. Tyla teprve druhým souborem, který uvede původní český muzikál Marilyn (Překrásné děcko). Známý skladatel Ondřej Brousek a zkušený libretista Radek Balaš se nechali inspirovat životním příběhem jedné z nejslavnějších, ale také nejkontroverznějších žen dvacátého století.

Přidejte svůj názor

Dalibor Gondík (Arthur Miller) a Zuzana Kajnarová (Marilyn Monroe) v muzikálu Marilyn (Překrásné děcko) (foto: Pavel Křivánek)
doporučujeme

Divadlo J. K. Tyla v Plzni uvede na své Malé scéně původní český muzikál Marilyn (Překrásné děcko) v režii populárního televizního režiséra Jiřího Adamce a v hudebním nastudování Pavla Kantoříka.

img-responsive

Uprostřed Zuzana Kajnarová jako Marilyn Monroe v muzikálu Marilyn (Překrásné děcko) (foto: Pavel Křivánek) | foto: Divadlo J. K. Tyla Plzeň

Známý český hudebník, skladatel a herec Ondřej Brousek a zkušený libretista a režisér Radek Balaš se nechali inspirovat životním příběhem jedné z nejslavnějších, ale také nejkontroverznějších žen dvacátého století, Marilyn Monroe. Muzikál měl světovou premiéru v Klicperově divadle v Hradci Králové před čtyřmi lety a setkal se s kladnými reakcemi ze stran diváků i kritiky.

img-responsive

Jasmine Adamcová jako Norma Jean dítě v muzikálu Marilyn (Překrásné děcko) (foto: Pavel Křivánek) | foto: Divadlo J. K. Tyla Plzeň

„Látka a její české zpracování mě především nesmírně zaujaly. Z muzikálu je cítit vášeň a radost z tvorby. Oba autoři chtěli vytvořit dílo, které si nikdo s jiným dílem nesplete. A to se jim zcela jistě podařilo,“ říká režisér Jiří Adamec a dodává: „Marilyn je pro mě totéž, co pro miliony lidí na celém světě, tedy především neuvěřitelně zářivou legendou, jejíž život je opředený množstvím nejrůznějších mýtů.“

Titulní roli slavné herečky ztvární hostující Zuzana Kajnarová, kterou diváci mohou znát ze seriálu Vyprávěj nebo z filmové pohádky Anděl Páně. V roli jejího manžela, spisovatele Arthura Millera, se objeví také hostující Dalibor Gondík. V dalších rolích uvidíme členy plzeňského muzikálového souboru Stanislavu Topinkovou Fořtovou, Hanu Spinethovou, Lucii Zvoníkovou, Jozefa Hruškoci a další.

Výpravu vytvořil dlouhodobý pracovník plzeňské scény Aleš Valáček, jehož kostýmy zachycují atmosféru doby a odkazují černobílým filmům. Víceúrovňová scéna je inspirovaná dekoracemi filmových studií.

Premiéra muzikálu Marilyn (Překrásné děcko) se koná 10. června na Malé scéně Divadla J. K. Tyla v Plzni.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Woody Allen zrežíroval operu, debutovat bude v milánské La Scale

03.07.2019 08:01 Po 51 filmech bude Woody Allen debutovat jako operní režisér ve slavné milánské La Scale. Od 6. do…

Muellerova zpráva se dočkala dramatizace. Jediné představení s řadou…

24.06.2019 21:26 Dnes už proslulá závěrečná zpráva amerických vyšetřovatelů o ruském vlivu na prezidentské volby v…

RECENZE: Romeo a Julie v nevšední inscenace pod brněnským nebem

17.06.2019 13:06 RECENZE - Slavná hra Williama Shakespeara se po letech vrátila do Brna a to na letní scéně, v…

Adaptace románu Hana v Národním divadle Brno: Úžasná inscenace s…

15.06.2019 12:52 RECENZE - Třetí román úspěšné autorky, Aleny Mornštajnové se dočkal jevištního zpracování. Povedlo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama