Klicperovo divadlo zakládá nový projekt. Nabízí komorní představení souborů z celé republiky

Hradec Králové – Klicperovo divadlo si přeje vytvořit novou hradeckou divadelní generace. Pro ni nyní zakládá nový projekt Beseda X, v rámci kterého bude nabízet dvakrát měsíčně komorní představení nejlepších divadelních souborů z celé republiky v prostoru Studia Beseda.

Přidejte svůj názor

Nový projekt Klicperova divadla, Beseda X
doporučujeme

Klicperovo divadlo v Hradci Králové chce stvořit novou divadelní generaci, do níž se však mohou hlásit příslušníci jakéhokoli věku. Tuto hradeckou generaci budou totiž sbližovat společné divácké zkušenosti a zážitky v divadelním prostoru Studia Beseda.

Komorní prostor zažije v příští sezóně nejen dvě premiéry Klicperova divadla, ale bude také hostit soubory z jiných měst. Nový projekt, Beseda X, bude nabízet dvakrát měsíčně komorní představení hostujících souborů z celé republiky.

img-responsive

Nový projekt Klicperova divadla, Beseda X | foto: klicperovodivadlo.cz

Zájemci si mohou zakoupit výhodné Předplatné X na měsíce září a říjen v limitované edici, které zahrnuje všechna čtyři hostující představení a také přednostní nákup navazujícího předplatného na další dva měsíce. Držitelé Předplatného X také kromě slevy a garance místa v jedné z předních řad získají vstupenku na zlatý hřeb letošního festivalu Čekání na Václava – na představení Olga Divadla Letí.

A na co se diváci cyklu Beseda X mohou těšit? „Bude to takový malý divadelní Grand PriX. Nabídneme vám zážitky zaručeně eXkluzivní, lehce eXtravagantní, herecky eXtrémní, teXtově originální, režijně seXy, s tématy dotýkajícími se lidské eXistence a morálního kodeXu, ale i miX představení pro relaX. Užijete si s námi luXusní možnost uchýlit se do eXilu Studia, pokud vám sametový plyš hlavní scény nevyhovuje. Anebo pokud si jen chcete dopřát eXtra porci komorních inscenací s maXimálním diváckým účinkem,“ láká dramaturgyně a nová umělecká šéfka Klicperova divadla, Jana Slouková, v tiskové zprávě.

img-responsive

Dramaturgyně a umělecká šéfka Klicperova divadla, Jana Slouková | foto: klicperovodivadlo.cz

Součástí programu jsou představení Divadla Na zábradlí, brněnského HaDivadla, Studia Hrdinů, Divadla Masopust, pražského A Studia Rubín nebo NoD. Z hereckých hvězd se můžete těšit na Pavlínu Štorkovou, Ondřeje Pavelku, Martina Fingera, Karla Dobrého, Ivanu Uhlířovou, Vojtěcha Dyka, Petra Čtvrtníčka a mnoho dalších.

Předplatné Beseda X je možné zakoupit pouze do 30. června 2017 v předprodeji Klicperova divadla nebo na www.klicperovodivadlo.cz. Vstupenky na jednotlivá představení se budou prodávat běžně se spuštěním prodeje. Ceny se budou pohybovat mezi 350 – 500 Kč.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děláme divadlo založené na kvalitním scénáři, dobrém hereckém projevu a…

13.04.2019 09:30 ROZHOVOR: Během dvou desetiletí v brněnské Mahenově činohře herec Petr Halberstadt ztvárnil řadu…

Nebezpečné vztahy v Brně: Proč znovu inscenovat Valmonta? Po premiéře je…

11.04.2019 12:43 RECENZE - Sedmou inscenací sedmdesáté čtvrté sezony Městského divadla v Brně byl známý příběh…

Maďarská opera vyřešila spor šalamounsky: Herci museli prohlásit, že jsou…

11.04.2019 08:31 Vedení maďarské státní opery žádalo po některých hercích, aby písemně prohlásili, že jsou …

Divadelní svět Brno slaví deset let a sní evropský sen!

02.04.2019 13:00 Prestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama