Klicperovo divadlo zakládá nový projekt. Nabízí komorní představení souborů z celé republiky

Hradec Králové – Klicperovo divadlo si přeje vytvořit novou hradeckou divadelní generace. Pro ni nyní zakládá nový projekt Beseda X, v rámci kterého bude nabízet dvakrát měsíčně komorní představení nejlepších divadelních souborů z celé republiky v prostoru Studia Beseda.

Přidejte svůj názor

Nový projekt Klicperova divadla, Beseda X
doporučujeme

Klicperovo divadlo v Hradci Králové chce stvořit novou divadelní generaci, do níž se však mohou hlásit příslušníci jakéhokoli věku. Tuto hradeckou generaci budou totiž sbližovat společné divácké zkušenosti a zážitky v divadelním prostoru Studia Beseda.

Komorní prostor zažije v příští sezóně nejen dvě premiéry Klicperova divadla, ale bude také hostit soubory z jiných měst. Nový projekt, Beseda X, bude nabízet dvakrát měsíčně komorní představení hostujících souborů z celé republiky.

img-responsive

Nový projekt Klicperova divadla, Beseda X | foto: klicperovodivadlo.cz

Zájemci si mohou zakoupit výhodné Předplatné X na měsíce září a říjen v limitované edici, které zahrnuje všechna čtyři hostující představení a také přednostní nákup navazujícího předplatného na další dva měsíce. Držitelé Předplatného X také kromě slevy a garance místa v jedné z předních řad získají vstupenku na zlatý hřeb letošního festivalu Čekání na Václava – na představení Olga Divadla Letí.

A na co se diváci cyklu Beseda X mohou těšit? „Bude to takový malý divadelní Grand PriX. Nabídneme vám zážitky zaručeně eXkluzivní, lehce eXtravagantní, herecky eXtrémní, teXtově originální, režijně seXy, s tématy dotýkajícími se lidské eXistence a morálního kodeXu, ale i miX představení pro relaX. Užijete si s námi luXusní možnost uchýlit se do eXilu Studia, pokud vám sametový plyš hlavní scény nevyhovuje. Anebo pokud si jen chcete dopřát eXtra porci komorních inscenací s maXimálním diváckým účinkem,“ láká dramaturgyně a nová umělecká šéfka Klicperova divadla, Jana Slouková, v tiskové zprávě.

img-responsive

Dramaturgyně a umělecká šéfka Klicperova divadla, Jana Slouková | foto: klicperovodivadlo.cz

Součástí programu jsou představení Divadla Na zábradlí, brněnského HaDivadla, Studia Hrdinů, Divadla Masopust, pražského A Studia Rubín nebo NoD. Z hereckých hvězd se můžete těšit na Pavlínu Štorkovou, Ondřeje Pavelku, Martina Fingera, Karla Dobrého, Ivanu Uhlířovou, Vojtěcha Dyka, Petra Čtvrtníčka a mnoho dalších.

Předplatné Beseda X je možné zakoupit pouze do 30. června 2017 v předprodeji Klicperova divadla nebo na www.klicperovodivadlo.cz. Vstupenky na jednotlivá představení se budou prodávat běžně se spuštěním prodeje. Ceny se budou pohybovat mezi 350 – 500 Kč.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Až z 80 procent Češi nechtějí vrátit vstupné do divadla

23.03.2020 20:23 Až z 80 procent nechtějí lidé po divadlech vracet vstupné za představení, která se v důsledku…

Koronavirus: Ruší se premiéry filmů a zavírají divadla. Hrušínský…

10.03.2020 17:26 Aktualizováno Představení okamžitě až do odvolání zrušila některá pražské divadla s kapacitou sálu přes 100…

Národní divadlo Brno představilo novinky na sezónu 2020/2021

06.03.2020 15:41 V divadelní sezoně 2020/21 si mohou stálí i noví divadelní příznivci vybrat ze 14 předplatitelských…

RECENZE: Dobové tance. Hořká komedie Karla Steigerwalda v Mahenově divadle…

02.03.2020 15:34 RECENZE - Psal se rok 1980 a mladý dramatik Karel S. nastoupil po krátkém působení na Barrandově,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama