Klicperovo divadlo zakládá nový projekt. Nabízí komorní představení souborů z celé republiky

Hradec Králové – Klicperovo divadlo si přeje vytvořit novou hradeckou divadelní generace. Pro ni nyní zakládá nový projekt Beseda X, v rámci kterého bude nabízet dvakrát měsíčně komorní představení nejlepších divadelních souborů z celé republiky v prostoru Studia Beseda.

Přidejte svůj názor

Nový projekt Klicperova divadla, Beseda X

Klicperovo divadlo v Hradci Králové chce stvořit novou divadelní generaci, do níž se však mohou hlásit příslušníci jakéhokoli věku. Tuto hradeckou generaci budou totiž sbližovat společné divácké zkušenosti a zážitky v divadelním prostoru Studia Beseda.

Komorní prostor zažije v příští sezóně nejen dvě premiéry Klicperova divadla, ale bude také hostit soubory z jiných měst. Nový projekt, Beseda X, bude nabízet dvakrát měsíčně komorní představení hostujících souborů z celé republiky.

img-responsive

Nový projekt Klicperova divadla, Beseda X | foto: klicperovodivadlo.cz

Zájemci si mohou zakoupit výhodné Předplatné X na měsíce září a říjen v limitované edici, které zahrnuje všechna čtyři hostující představení a také přednostní nákup navazujícího předplatného na další dva měsíce. Držitelé Předplatného X také kromě slevy a garance místa v jedné z předních řad získají vstupenku na zlatý hřeb letošního festivalu Čekání na Václava – na představení Olga Divadla Letí.

A na co se diváci cyklu Beseda X mohou těšit? „Bude to takový malý divadelní Grand PriX. Nabídneme vám zážitky zaručeně eXkluzivní, lehce eXtravagantní, herecky eXtrémní, teXtově originální, režijně seXy, s tématy dotýkajícími se lidské eXistence a morálního kodeXu, ale i miX představení pro relaX. Užijete si s námi luXusní možnost uchýlit se do eXilu Studia, pokud vám sametový plyš hlavní scény nevyhovuje. Anebo pokud si jen chcete dopřát eXtra porci komorních inscenací s maXimálním diváckým účinkem,“ láká dramaturgyně a nová umělecká šéfka Klicperova divadla, Jana Slouková, v tiskové zprávě.

img-responsive

Dramaturgyně a umělecká šéfka Klicperova divadla, Jana Slouková | foto: klicperovodivadlo.cz

Součástí programu jsou představení Divadla Na zábradlí, brněnského HaDivadla, Studia Hrdinů, Divadla Masopust, pražského A Studia Rubín nebo NoD. Z hereckých hvězd se můžete těšit na Pavlínu Štorkovou, Ondřeje Pavelku, Martina Fingera, Karla Dobrého, Ivanu Uhlířovou, Vojtěcha Dyka, Petra Čtvrtníčka a mnoho dalších.

Předplatné Beseda X je možné zakoupit pouze do 30. června 2017 v předprodeji Klicperova divadla nebo na www.klicperovodivadlo.cz. Vstupenky na jednotlivá představení se budou prodávat běžně se spuštěním prodeje. Ceny se budou pohybovat mezi 350 – 500 Kč.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslední premiéra letošního roku: HaDivadlo diváky láká na Gorkého…

11.12.2018 10:59 Poslední premiérou roku 2018 v brněnském HaDivadle budou Maloměšťáci ruského autora Maxima Gorkého.…

RECENZE: V roli opuštěné kariéristky Chýlková vystupuje grandiózně. Nebojí…

10.12.2018 09:02 Pražské divadlo Studio DVA v koprodukci s brněnským Divadlem Bolka Polívky divákům představuje hru,…

Oslava přátelství, soudržnosti i vlastenectví. Na brněnské jeviště…

07.12.2018 11:59 Pokud budeme uvažovat, která kniha z povinné četby v českém školství byla vždy přijata kladně, tak…

Jánošík Revisited. Zbojnická legenda ožívá v Národním divadle Brno

05.12.2018 20:59 Jánošík Revisited. Zbojnická legenda ožívá. Spravedlnost. Pomsta. Zrada a láska. Nezabiješ! Přesně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama