Retro muzikál, antika i autorský projekt. Co plánuje Divadlo v Dlouhé v příští sezóně?

Praha – Dvacátá druhá sezóna Divadla v Dlouhé bude ve znamení pěti premiér a dvou festivalů. Můžeme se těšit na muzikálovou adaptaci románu pro mládež, antickou klasiku nebo autorský projekt režisérského dua SKUTR.

Přidejte svůj názor

Lucerna v Divadle v Dlouhé
doporučujeme

Pražské Divadlo v Dlouhé čeká po prázdninách jeho dvaadvacátá sezóna. Diváci se mohou těšit na pět nových inscenací a další ročníky pravidelných festivalů.

První, listopadovou, premiérou sezóny 2017/2018 v hlavním sále bude adaptace světového bestselleru pro mládež Tajný deník Adriana Molea. V úpravě a režii Miroslava Hanuše uvidíme retro muzikál s živou kapelou o na první pohled normální rodince s matkou Pauline, otcem Georgem, synovi Adrianovi a také s babičkou May. V hlavních rolích příběhu, mapujícím rok a čtvrt dospívání britského puberťáka, se představí Martin Matejka, Pavel Tesař, Jaroslava Pokorná, Marie Turková a další.

V březnu bude následovat antická klasika – Sofoklova Elektra v režii Hany Burešové, která se k antice v Divadle v Dlouhé vrátí po deseti letech od premiéry Senekovy Faidry. V hlavních rolích Eva Hacurová, Helena Dvořáková, Marie Poulová a další.

Režisérské duo SKUTR uvede v červnu vlastní autorský projekt na pomezí koncertu a divadla s názvem Sen v červeném domě, v němž Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský vyjdou z textů Samuela Becketta, Čtyř kvartetů T. S. Elliota, Medvídka Pú a dalších. Ocitneme se v červeném domě společně se vzpomínkami, ale také s postavami dávných příběhů i s kamarády Medvídka Pú.

V rámci projektu Krátká Dlouhá/Slovenská sekce bude v divadelní kavárně představena inscenace kolektivu souboru Divadla v Dlouhé podle hry Muži sa minuli Viliama Klimáčka. Černá komedie o manželství sleduje tři vztahy – exmodelku a jejího bohatého podnikatele, bývalou punkerku s pobožným manželem a submisivní ženu, kterou týrá vlastní partner. V zářijové premiéře se představí Magdalena Zimová, Peter Varga, Martin Veliký a Tomáš Dianiška.

Divadlo v Dlouhé čeká i první spolupráce s režisérkou, překladatelkou a dramaturgyní Lindou Duškovou, devátý ročník přehlídky nejen pro teenagery Festival 13+ a dvacátý ročník festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děláme divadlo založené na kvalitním scénáři, dobrém hereckém projevu a…

13.04.2019 09:30 ROZHOVOR: Během dvou desetiletí v brněnské Mahenově činohře herec Petr Halberstadt ztvárnil řadu…

Nebezpečné vztahy v Brně: Proč znovu inscenovat Valmonta? Po premiéře je…

11.04.2019 12:43 RECENZE - Sedmou inscenací sedmdesáté čtvrté sezony Městského divadla v Brně byl známý příběh…

Maďarská opera vyřešila spor šalamounsky: Herci museli prohlásit, že jsou…

11.04.2019 08:31 Vedení maďarské státní opery žádalo po některých hercích, aby písemně prohlásili, že jsou …

Divadelní svět Brno slaví deset let a sní evropský sen!

02.04.2019 13:00 Prestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama