Retro muzikál, antika i autorský projekt. Co plánuje Divadlo v Dlouhé v příští sezóně?

Praha – Dvacátá druhá sezóna Divadla v Dlouhé bude ve znamení pěti premiér a dvou festivalů. Můžeme se těšit na muzikálovou adaptaci románu pro mládež, antickou klasiku nebo autorský projekt režisérského dua SKUTR.

Přidejte svůj názor

Lucerna v Divadle v Dlouhé

Pražské Divadlo v Dlouhé čeká po prázdninách jeho dvaadvacátá sezóna. Diváci se mohou těšit na pět nových inscenací a další ročníky pravidelných festivalů.

První, listopadovou, premiérou sezóny 2017/2018 v hlavním sále bude adaptace světového bestselleru pro mládež Tajný deník Adriana Molea. V úpravě a režii Miroslava Hanuše uvidíme retro muzikál s živou kapelou o na první pohled normální rodince s matkou Pauline, otcem Georgem, synovi Adrianovi a také s babičkou May. V hlavních rolích příběhu, mapujícím rok a čtvrt dospívání britského puberťáka, se představí Martin Matejka, Pavel Tesař, Jaroslava Pokorná, Marie Turková a další.

V březnu bude následovat antická klasika – Sofoklova Elektra v režii Hany Burešové, která se k antice v Divadle v Dlouhé vrátí po deseti letech od premiéry Senekovy Faidry. V hlavních rolích Eva Hacurová, Helena Dvořáková, Marie Poulová a další.

Režisérské duo SKUTR uvede v červnu vlastní autorský projekt na pomezí koncertu a divadla s názvem Sen v červeném domě, v němž Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský vyjdou z textů Samuela Becketta, Čtyř kvartetů T. S. Elliota, Medvídka Pú a dalších. Ocitneme se v červeném domě společně se vzpomínkami, ale také s postavami dávných příběhů i s kamarády Medvídka Pú.

V rámci projektu Krátká Dlouhá/Slovenská sekce bude v divadelní kavárně představena inscenace kolektivu souboru Divadla v Dlouhé podle hry Muži sa minuli Viliama Klimáčka. Černá komedie o manželství sleduje tři vztahy – exmodelku a jejího bohatého podnikatele, bývalou punkerku s pobožným manželem a submisivní ženu, kterou týrá vlastní partner. V zářijové premiéře se představí Magdalena Zimová, Peter Varga, Martin Veliký a Tomáš Dianiška.

Divadlo v Dlouhé čeká i první spolupráce s režisérkou, překladatelkou a dramaturgyní Lindou Duškovou, devátý ročník přehlídky nejen pro teenagery Festival 13+ a dvacátý ročník festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brněnské Centrum experimentálního divadla je vysoce podfinancované,…

17.11.2018 13:23 Brno - Centrum experimentálního divadla (dále též CED), které zastřešuje Divadlo Husa na provázku,…

OBRAZEM: Největší divadelní sál v Česku otevírá své brány. Po roční…

15.11.2018 16:04 Brno – Po patnáctiměsíční rekonstrukci se prostory Janáčkova divadla znovu zpřístupní veřejnosti.…

Divadlo Bolka Polívky se připojuje k Noci divadel: V sobotu 17. listopadu…

15.11.2018 14:17 Divadlo Bolka Polívky v Brně se v sobotu 17. listopadu stane součástí jednoho z největších…

Muzikál Mefisto se ponese v duchu stých výročí. Oslaví 100. představení

11.11.2018 10:15 Praha - Velkolepý muzikál Mefisto slaví své 100. představení spolu s republikou. Ve čtvrtek 22.11.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama