Brněnský Jesus Christ Superstar zabodoval ve Slovinsku i přes nepřízeň počasí

Brno - Soubor Městského divadla Brno se v posledním červnovém týdnu vydal do Slovinska, kde s muzikálem Jesus Christ Superstar vzdoroval přívalům deště a silnému větru. Přesto se účast na dvou velkých letních festivalech nesla ve znamení úspěchu a nadšení ze strany diváků.

Přidejte svůj názor

Jesus Christ Superstar
doporučujeme

Nevyzpytatelné počasí potrápilo soubor Městského divadla Brno nejen na open-air představeních na Biskupském dvoře, ale také na Slovinsku, kde divadlo v posledním červnovém týdnu představilo muzikál Jesus Christ Superstar. I přes déšť a silný vítr se účast na dvou velkých letních festivalech ve slovinských městech Portorož a Maribor nesla ve znamení úspěchu.

Světoznámé rockové dílo Andrew Lloyd Webera Městské divadlo Brno poprvé vedlo v roce 2005 v režii Stanislava Moši. Pro letošní festivalová uvádění v anglickém jazyce je ve scéně Emila Konečného, kostýmech Andrey Kučerové a s choreografií Vladimíra Kloubka znovu nazkoušel Petr Gazdík.

Na jevišti se dokonce setkalo hlavní herecké obsazení, které muzikál tehdy premiérovalo - Dušan Vitázek jako Ježíš Nazaretský, Ivana Vaňková jako Marie Magdalena a Petr Gazdík v roli Jidáše Iškariotského. Římskou moc představuje Igor Ondříček jako velekněz Kaifáš, Jan Mazák jako král Herodes a Karel Škarka coby Pilát Pontský.

Svou pouť Slovinskem zahájil brněnský Ježíš na pobřeží Jadranského moře, kde se na starobylých náměstích a v uličkách pořádá již 24 let Primorski poletni festival. Celý měsíc mohou obyvatelé „Přístavu růží“ i početní turisté vybírat z pestré nabídky koncertů a především divadelních představení slovinských, italských, chorvatských, srbských a letos také českých umělců.

Pro českou produkci vyčlenili pořadatelé prostor se 1600 sedadly se zastřešeným jevištěm a hledištěm, nicméně ani zastřešení nedokázalo uchránit diváky a umělce před nelítostným počasím. Půl hodiny po začátku představení přišel mohutný poryv větru a deště a doslova sfoukl herce z jeviště. Představení muselo být na půl hodiny přerušeno, aby se vysušilo jeviště, hudební nástroje i elektrické rozvody. S mohutným aplausem se po nucené přestávce herci vrátili na jeviště a počasí se nakonec uklidnilo.

Slovinská režisérka a řeitelka Divadla Koper Kata Pegan souboru poděkovala za naprostou profesionalitu a neuvěřitelné nasazení. Kulisy se zbouraly a soubor se stěhoval dál, protože o dva dny později hrál zase v dalším městě.

V Mariboru, druhém největším slovinském městě, pořádají svůj Lent Festival již 25 let. V deseti dnech ožívá město 25 hudebními akcemi a brněnský Ježíš patří spolu s koncertem irského hudebníka Boba Geldofa k největším tahákům celého festivalu. Hlavní scéna pro 1700 diváků tentokrát zastřešená nebyla. Déšť přišel, ale naštěstí jen mírný a brněnský soubor mohl bez přerušení předat jedinečný kulturní zážitek slovinskému publiku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děláme divadlo založené na kvalitním scénáři, dobrém hereckém projevu a…

13.04.2019 09:30 ROZHOVOR: Během dvou desetiletí v brněnské Mahenově činohře herec Petr Halberstadt ztvárnil řadu…

Nebezpečné vztahy v Brně: Proč znovu inscenovat Valmonta? Po premiéře je…

11.04.2019 12:43 RECENZE - Sedmou inscenací sedmdesáté čtvrté sezony Městského divadla v Brně byl známý příběh…

Maďarská opera vyřešila spor šalamounsky: Herci museli prohlásit, že jsou…

11.04.2019 08:31 Vedení maďarské státní opery žádalo po některých hercích, aby písemně prohlásili, že jsou …

Divadelní svět Brno slaví deset let a sní evropský sen!

02.04.2019 13:00 Prestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama