Brněnské divadlo Buranteatr po rekonstrukci zahajuje novou sezónu

Brno – Nezávislé divadlo Buranteatr po úspěšné hithitové kampani přes léto rekonstruovalo své prostory a nyní se chystá na zahájení sezóny 2017/2018. Čtyři premiéry, workshopy, rezidence a párty; to vše Buranteatr chystá do své již třinácté sezóny.

Přidejte svůj názor

Divadlo, ilustrační foto
doporučujeme

Brněnské nezávislé divadlo Buranteatr přes léto rekonstruovalo foyer, bar, workshopový sál a nyní se chystá na zahájení své již třinácté sezóny. Tu otevře zahajovací akce s názvem Párty všech hrdinů aneb Otvíráme krabici, na níž s návštěvníky oslaví dokončení rekonstrukce a slavnostně zahájí provoz nové pracovně-odpočinkové kavárny Black Box Cafe, které se po večerech má měnit v bar.

Vedoucí kavárny se stala Kateřina Eichlerová, majitelka společnosti KAVA TEAM, provozující také Kulturárium Café, koordinátorka festivalu Týden kávy a jedna z iniciátorů festivalu Brněnský lunapark aneb Divadlo ke kávě.

„S Black Box Cafe přineseme do Brna kávy od jedinečné pražírny Double B, na čepu se můžete těšit na brněnský létající minipivovar Albert, záležet si dáme i na výběru vína, domácích limonád, kvalitních čajů a samozřejmě i pochutin, které budou mít i obědovou variantu. Otevřeno bude od 12 hod. do půlnoci, v případě kulturních akcí se bude zavírat jen a jen podle přání a konzumace našich hostů. V nabídce se objeví i tajemné black boxy, při kterých barista vybere zákazníkovi dle základních indicií menu na míru, “ říká Eichlerová v tiskové zprávě.

V rámci zahájení sezóny bude také v premiéře uveden autorský projekt Zdeňka Kociána o Brně a Brňácích, který propojuje divadlo a komix. Inscenace s názvem Železný major, část II. – Vykoupení (Divadelní komix) uvidíme v režii Pavla Baďury.

„Není to New York, Atlanta, Paříž ani Gotham, je to… Brno. Město, které se jen s velkým vypětím otřepalo z nedávných katastrofických událostí… Koordinovaný útok entit z třetí dimenze byl zkouškou charakterů všech Brňanů. Ale zvítězili jsme. Sotva se však Brno zachumlalo do poklidného podvečera, nad Vilou Tugendhat se znovu začaly stahovat temné mraky. Další pohroma přichází! Kdo pomůže, kdo nás zachrání?“

Druhou premiérou sezóny bude na konci roku 2017 pohybová inscenace Juraje Augustína a Sabiny Machačové na motivy básně The World Is a Beautiful Place amerického básníka Lawrence Ferlinghettiho. Autorem hudby bude Ondřej Kalužák a v inscenaci uvidíme mimo jiné herečku Alžbetu Vaculčiakovou.

Další inscenací bude variace na hru Kdo se bojí Virginie Woolfové? v režii Romana Groszmanna a dramaturgii Jana Šotkovského. V hlavních rolích se představí Michal Isteník, Pavel Novák, Lukáš Rieger, Petr Tlustý nebo Kateřina Veselá. Čeká nás také další autorský projekt Gabriely Ženaté a Sabiny Machačové, který naváže na jejich úspěšný komediální kabaret. Tentokrát je tématem sex.

Zahajovací party a premiéra inscenace Železný major, část II. – Vykoupení (Divadelní komix) se koná v sobotu 23. září 2017 v 19:30 v prostoru Sokolského Stadionu, Kounicova 22, Brno.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děláme divadlo založené na kvalitním scénáři, dobrém hereckém projevu a…

13.04.2019 09:30 ROZHOVOR: Během dvou desetiletí v brněnské Mahenově činohře herec Petr Halberstadt ztvárnil řadu…

Nebezpečné vztahy v Brně: Proč znovu inscenovat Valmonta? Po premiéře je…

11.04.2019 12:43 RECENZE - Sedmou inscenací sedmdesáté čtvrté sezony Městského divadla v Brně byl známý příběh…

Maďarská opera vyřešila spor šalamounsky: Herci museli prohlásit, že jsou…

11.04.2019 08:31 Vedení maďarské státní opery žádalo po některých hercích, aby písemně prohlásili, že jsou …

Divadelní svět Brno slaví deset let a sní evropský sen!

02.04.2019 13:00 Prestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama