Prohlídky, koncert i pár novinek. Jaká bude Noc divadel v Klicperově divadle?

Hradec Králové - Další ročník mezinárodního divadelní svátku, Noc divadel, se blíží. Co má připraveného Klicperovo divadlo? Tradiční prohlídky, koncert i zbrusu nové pořady.

Přidejte svůj názor

Klicperovo divadlo

Noc divadel se blíží a Klicperovo divadlo má opět připravený nabitý program. Dveře královéhradeckého divadla se pro veřejnost otevřou již ve dvě hodiny odpoledne, kdy si můžete popovídat s dvěma novými herečkami souboru, Sárou Venclovskou a Týnou Andělou Průchovou, o tom, jak se jim v divadle líbí, o jejich divadelní cestě i o tom, co pro ně znamená přesun do Hradce Králové. Seznamte se s novými posilami dámského souboru Povídaním v Podkroví.

Literární putování hradcem mělo na festivalu Divadla evropských regionů velký úspěch. Klicperovo divadlo si tedy podobnou akci připravilo i na Noc divadlel. Tentokrát to bude Divadelní putování po hradeckých zákoutích. Po místech, které jsou spjaty s divadelními osobnostmi z Hradce Králové, vás provede Ondřej Macl.

Od čtyř hodin odpoledne do půl osmé vás čekají opět tradiční komentované prohlídky interiérů a zákulisí hlavní scény Klicperova divadla. Provázet budou herci a zaměstnanci a nahlédnete do nově zrekonstruované dámské šatny. 

img-responsive

Noc divadel 2017 | foto: Piaristi

Na své si letos nově přijdou i milovníci literatury a poezie. V pět hodin budou herci na Havlově dvorečku předčítat autobiografické vzpomínky signatářů Charty 77 z dob zákazů tvorby, výslechů, emigrace, ale i divokých večírků. Zazní texty Ludvíka Vaculíka, Václava Havla, Jaroslava Hutky a Pavla Juráčka v režii dramaturgyně Marie Novákové.

Od šesti hodin pak proběhne scénické čtení hry Černá voda Rolanda Schimmelpfenniga, která bude mít českou premiéru v režii Michala Háby v březnu 2018 ve Studiu Beseda. Chybět nebude ani kapela Mastix, v níž působí herci a přátelé Klicperova divadla. Součást koncertu bude i vzpomíka na hudebníka Pavla Horáka. Po skonečení koncertu bude ve foyer autogramiáda hereckého souboru.

Poslední novinkou bude netradiční půlnoční prohlídka Klicperova divadla, tentokrát v novém formátu a s názvem Letem divadelním světem. Tato exklusivní prohlídka bude určená vítězům internetové soutěže, která bude probíhat ve středu 15. listopadu od 15 hodin na webu Klicperova divadla. Výherci přesně o půlnoci vyrazí společně se svými hereckými průvodci na různá divadelní zákoutí. Během této cesty na ně navíc čeká několik dramatických postav, aby jim vyjevily své útrapy i radosti, které si pro ně jejich dramatik vymyslel.

Noc divadel se koná 18. listopadu 2017.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslední premiéra letošního roku: HaDivadlo diváky láká na Gorkého…

11.12.2018 10:59 Poslední premiérou roku 2018 v brněnském HaDivadle budou Maloměšťáci ruského autora Maxima Gorkého.…

RECENZE: V roli opuštěné kariéristky Chýlková vystupuje grandiózně. Nebojí…

10.12.2018 09:02 Pražské divadlo Studio DVA v koprodukci s brněnským Divadlem Bolka Polívky divákům představuje hru,…

Oslava přátelství, soudržnosti i vlastenectví. Na brněnské jeviště…

07.12.2018 11:59 Pokud budeme uvažovat, která kniha z povinné četby v českém školství byla vždy přijata kladně, tak…

Jánošík Revisited. Zbojnická legenda ožívá v Národním divadle Brno

05.12.2018 20:59 Jánošík Revisited. Zbojnická legenda ožívá. Spravedlnost. Pomsta. Zrada a láska. Nezabiješ! Přesně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama