Dvě úspěšná taneční představení se vrací do Venuše ve Švehlovce

Praha - Taneční představení Fénix a Ženy se opět vrací na repertoár a vyrazit na ně můžete do Venuše ve Švehlovce. V režii dua SKUTR shlédnete koloběh života, a jak žijí v dnešním světě ženy, dozvíte se v režii Adély Stodolové.

Přidejte svůj názor

Vizuál k inscenaci Fénix (foto: Pavel Hejný)

Dvě úspěšná taneční představení Fénix a Ženy se vrací do Venuše ve Švehlovce. Obě inscenace vznikly pod křídly produkční společnosti STK Theatre Concept, které zastřešuje známé režisérké duo SKUTR ve složení Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, i režisérku Adélu Stodolovou, která se věnuje především projektům nonverbálního divadla, současného cirkusu a tance.

12. listopadu a 4. prosince můžete vyrazit na Fénixe, tedy ohnivého bájného ptáka, který se jednou za pět set let znovu zrodí z popela. Uvidíte i starce, dívku a chlapce, muže a ženu. Tedy končící život a věčný začátek. V inscenaci účinkují Zuzana Stavná, Renáta Martinová, Veronika Kohútová, Linda Caridad Fernandez Saez, Jindřich Panský a Jaroslav Ondruš. 

Chcete se dozvědět, jak žijí v dnešním světě ženy? Co dělají, když je toho na ně moc? V inscenaci Ženy tři dámy vyrazí s lukem v ruce, šípem za pasem a štvestkami v batohu na cestu krajinou svých vzpomínek lemovanou humovými zvířátky, lustrem s peříčky, totemem vlasů a šťavnatou dužinou štvestek. Občas zahlédnou na obzoru muže, kteří je za hranicí čekají. A je čas rozplést, rozmotat, rozpárat a znovu slátat minulost a budoucnost od půlnoci až do svítání. Účinkují Dana Batulková, Zuzana Stavná, Renáta Martinová, Jaro Ondruš nebo Jindřich Panský, Jakub Gottwald a Ondřej Nosálek. Představení Žen se koná 13. listopadu a 11. prosince.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Open Art: Talentovaní lidé s postižením tvoří plakáty pro Národní divadlo…

16.12.2018 17:53 Projekt OPEN ART. Komu to co říká..? Různé názvy a formy otevřených uměleckých aktivit se…

Poslední premiéra letošního roku: HaDivadlo diváky láká na Gorkého…

11.12.2018 10:59 Poslední premiérou roku 2018 v brněnském HaDivadle budou Maloměšťáci ruského autora Maxima Gorkého.…

RECENZE: V roli opuštěné kariéristky Chýlková vystupuje grandiózně. Nebojí…

10.12.2018 09:02 Pražské divadlo Studio DVA v koprodukci s brněnským Divadlem Bolka Polívky divákům představuje hru,…

Oslava přátelství, soudržnosti i vlastenectví. Na brněnské jeviště…

07.12.2018 11:59 Pokud budeme uvažovat, která kniha z povinné četby v českém školství byla vždy přijata kladně, tak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama