Dvě úspěšná taneční představení se vrací do Venuše ve Švehlovce

Praha - Taneční představení Fénix a Ženy se opět vrací na repertoár a vyrazit na ně můžete do Venuše ve Švehlovce. V režii dua SKUTR shlédnete koloběh života, a jak žijí v dnešním světě ženy, dozvíte se v režii Adély Stodolové.

Přidejte svůj názor

Vizuál k inscenaci Fénix (foto: Pavel Hejný)
doporučujeme

Dvě úspěšná taneční představení Fénix a Ženy se vrací do Venuše ve Švehlovce. Obě inscenace vznikly pod křídly produkční společnosti STK Theatre Concept, které zastřešuje známé režisérké duo SKUTR ve složení Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, i režisérku Adélu Stodolovou, která se věnuje především projektům nonverbálního divadla, současného cirkusu a tance.

12. listopadu a 4. prosince můžete vyrazit na Fénixe, tedy ohnivého bájného ptáka, který se jednou za pět set let znovu zrodí z popela. Uvidíte i starce, dívku a chlapce, muže a ženu. Tedy končící život a věčný začátek. V inscenaci účinkují Zuzana Stavná, Renáta Martinová, Veronika Kohútová, Linda Caridad Fernandez Saez, Jindřich Panský a Jaroslav Ondruš. 

Chcete se dozvědět, jak žijí v dnešním světě ženy? Co dělají, když je toho na ně moc? V inscenaci Ženy tři dámy vyrazí s lukem v ruce, šípem za pasem a štvestkami v batohu na cestu krajinou svých vzpomínek lemovanou humovými zvířátky, lustrem s peříčky, totemem vlasů a šťavnatou dužinou štvestek. Občas zahlédnou na obzoru muže, kteří je za hranicí čekají. A je čas rozplést, rozmotat, rozpárat a znovu slátat minulost a budoucnost od půlnoci až do svítání. Účinkují Dana Batulková, Zuzana Stavná, Renáta Martinová, Jaro Ondruš nebo Jindřich Panský, Jakub Gottwald a Ondřej Nosálek. Představení Žen se koná 13. listopadu a 11. prosince.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děláme divadlo založené na kvalitním scénáři, dobrém hereckém projevu a…

13.04.2019 09:30 ROZHOVOR: Během dvou desetiletí v brněnské Mahenově činohře herec Petr Halberstadt ztvárnil řadu…

Nebezpečné vztahy v Brně: Proč znovu inscenovat Valmonta? Po premiéře je…

11.04.2019 12:43 RECENZE - Sedmou inscenací sedmdesáté čtvrté sezony Městského divadla v Brně byl známý příběh…

Maďarská opera vyřešila spor šalamounsky: Herci museli prohlásit, že jsou…

11.04.2019 08:31 Vedení maďarské státní opery žádalo po některých hercích, aby písemně prohlásili, že jsou …

Divadelní svět Brno slaví deset let a sní evropský sen!

02.04.2019 13:00 Prestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama