Jak vypadá nevybouřená láska Pavla Lišky k divadlu? Dozvíte se v Komorní Fidlovačce

Praha - Spolek sešlých - Commedia dell´arte se sejde na komorní scéně Divadla Na Fidlovačce, aby znovu představili legendární inscenace s Markem Danielem a Pavlem Liškou v hlavních rolích.

Přidejte svůj názor

Pavel Liška, český divadelní a filmový herec. Vystudoval JAMU v Brně. Účinkoval v brněnském HaDivadle i v Národním divadle (např. hlavní role Romea v Shakespearově hře Romeo a Julie. Jeho první filmovou rolí byl František v Gedeonově Návratu idiota.

Marek Daniel jako chamtivý Pantalone soupeří o srdce krásné Isabelle (Tatiana Vilhelmová nebo Gabriela Štefanová) s chvástavým Capitánem Pavlem Liškou. Isabella však miluje romantického Leandra (Michal Bumbálek nebo Michal Dalecký). Celým dějem přitom provází Harlekýno (Tomáš Milostný, Roman Slovák nebo Leoš Noha) s pomocí Pantalónovy služebné Kolombíny (Andrea Marečková).

Legendární inscenace ve stylu commedie dell´arte vznikla v průběhu léta roku 1995, kdy se herci dvou spřátelených brněnských divadel HaDivadla a Husa na provázku spojili se svým spolužákem z JAMU, režisérem Zdeňkem Duškem, a vytvořili si vlastní představení.

Představení herci uváděli v letních měsících na českých hradech a zámcích a postupem času se komedie tak proslavila, že ji Spolek sešlých začal hrát v různých divadel i v průběhu sezóny. Tentokrát se představí v Komorní Fidlovačce

„Commedia je pro nás pro všechny vůbec nejstarším představením, které dodnes hrajeme. Vzniklo z panického nadšení a nevybouřené lásky k divadlu. Jenomže v životě mladého herce přicházejí znenadání zdánlivě samozřejmé věci, které ho mohou ale nevídaně vykolejit. A to se stalo tenkrát nám. Přišly prázdniny! A my najednou nevěděli, co si v tom prázdnu počít. Co dělat ten dlouhý čas bez divadla…. abychom se nezhroutili, abychom mohli jít dál v našich životech… ano, abychom vůbec mohli ŽÍT!" popisuje Pavel Liška, jak představení vzniklo.

"Proto jsme si tenkrát vymysleli a nazkoušeli vlastní commedii dell´arte a bylo postaráno. A tak naše životy mohly pokračovat a my tak mohli potkat naše budoucí lásky, počít děti a mít tak později z divadla konečně tu dospělou a tvůrčí radost, takovou tu zdravou, aby nám z divadla už nikdy nejeblo,“ pokračuje herec.

Představení Commedia dell´arte se koná v neděli 3. prosince v 18 hodin v Komorní Fidlovačce v Praze.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: V roli opuštěné kariéristky Chýlková vystupuje grandiózně. Nebojí…

10.12.2018 09:02 Pražské divadlo Studio DVA v koprodukci s brněnským Divadlem Bolka Polívky divákům představuje hru,…

Oslava přátelství, soudržnosti i vlastenectví. Na brněnské jeviště…

07.12.2018 11:59 Pokud budeme uvažovat, která kniha z povinné četby v českém školství byla vždy přijata kladně, tak…

Jánošík Revisited. Zbojnická legenda ožívá v Národním divadle Brno

05.12.2018 20:59 Jánošík Revisited. Zbojnická legenda ožívá. Spravedlnost. Pomsta. Zrada a láska. Nezabiješ! Přesně…

Klasika, která svou aktuálností stále oslovuje diváky. HaDivadlo…

05.12.2018 15:58 Brněnské HaDivadlo se ve své 44. sezoně chystá zabývat tématem práce a její hodnotou v naší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama