Rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona pokračuje. Jaké jsou první změny pro diváky?

Ostrava - V říjnu byla zahájena rekonstrukce areálu Divadla Jiřího Myrona, která pro diváky přináší několik změn. Například vzniká malá scéna pro šedesát diváků, dále vznikne nový prostor pro komunikační centrum a lektorskou činnost. V současné době je také dočasně přemístěn předprodej.

Přidejte svůj názor

Divadlo Antonína Dvořáka
doporučujeme

V říjnu byla zahájena rekonstrukce areálu Divadla Jiřího Myrona v Ostravě. Součástí první fáze je revitalizace celého areálu divadla, bývalého Národního domu a nejstarší kulturní stavby v Ostravě. V místech bývalého Euroshopu a předprodeje v ulici Čs. legií vznikne malá scéna (Dvanáctka) pro asi šedesát diváků. 

Rekonstrukce již také probíhá v místě bývalého řeznictví, které se přebudovává na prostor pro komunikační centrum a lektorskou činnost Ateliéru pro děti a mládež při NDM. Z důvodu této fáze rekonstrukce je proto nutné přesunout předprodej NDM.

„Od úterý 28. listopadu 2017 je dočasně z důvodu rekonstrukce budovy Divadla Jiřího Myrona přemístěn předprodej vstupenek NDM do pokladny Divadla Antonína Dvořáka. Prodej předplatného a obchodní oddělení budou přemístěny do prvního patra provozní budovy NDM, která se nachází za budovou Divadla Antonína Dvořáka – vstup je přes vrátnici,“ vysvětluje vedoucí obchodního oddělení Milena Sladká v tiskové zprávě.

Prozatím je v plánu, že se v Divadle Jiřího Myrona nebude divadlo hrát poslední tři měsíce této sezóny. I z těchto důvodů realizuje divadlo některé nové činoherní premiéry v Divadle loutek Ostrava. Dne 17. listopadu již zde měla premiéru inscenace Obyčejný život neboli Tělo a bitevní pole, v přípravách jsou ještě inscenace Teror a Řeči léčí.

Z důvodu uzavření Divadla Jiřího Myrona bude také přesunuta plánovaná premiéra muzikálu Cats (Kočky) Andrewa Lloyda Webbera, a to na září 2018. „Divákům nabídneme komorní koncerty Hany Fialové a také návrat inscenace Ples v opeře – který se navrátí do opery doslova, tedy do Divadla Antonína Dvořáka,“ říká šéfka souboru opereta/muzikál Gabriela Petráková.

Hanu Fialovou čekají v příštím roce hned tři koncerty. První se koná 12. dubna ve studiu Českého rozhlasu v Ostravě. Druhý a třetí pak 6. a 13. května v Divadle Antonína Dvořáka. V rozhlasovém studiu ji bude na klavír doprovázet Jakub Žídek, na scéně Divadla Antonína Dvořáka pak celý orchestru souboru opereta/muzikál pod jeho taktovkou.

„Samozřejmě by tam měla zaznít Edith Piaf. Pak kromě jiného i další věci, které miluji a které souvisí s mými rolemi v divadle. Takže určitě nebude chybět některá ze skladeb Normy Desmond ze Sunset Boulevardu nebo Evita. Nebo Vzpomínky, píseň prašivé kočky Grizabelly. Dále bych ráda zařadila i písně z muzikálů, ve kterých jsem nikdy nehrála. Kupříkladu Kabaret, který mám strašně ráda. A neměl by chybět ani nějaký nádherný duet. Ráda bych si pozvala několik kolegů z branže,“ doplňuje Hana Fialová.

Soubor opereta/muzikál se také připravuje na zájezd v rámci prestižního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl. Soubor vystoupí na festivalovém jevišti s inscenací L2: Brána života! NDM uvedlo tuto inscenaci 21. dubna 2016 ve světové premiéře. Originální hudební divadlo známého tvůrce, autorského herce a libretisty Jaroslava Duška s hudbou Ondřeje Smeykala a Maria Buzziho je inspirováno nevšedním životním příběhem německého spisovatele a dokumentaristy Clemense Kubyho, který se vlastní duševní silou vyléčil z těžkého poranění.

V Divadle Jiřího Myrona proběhla v I. pololetí tohoto roku rekonstrukce divadelního archivu NDM (bývalý prostor Bar U Námořníka). Tento prostor již je zkolaudován a plně v provozu. Rekonstrukce se také dotkla provozní budovy (umělecko-dekoračních dílen NDM), a to z důvodu přestěhování krejčoven z Divadla Jiřího Myrona. V prosinci by měl být plně v provozu také tento prostor.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Recenze: Brněnský Don Quijote se obešel bez hlavních postav příběhu

19.11.2019 09:20 RECENZE - Poslední premiéra v divadle Husa na provázku má jednoznačný název: Don Quijote. Ovšem pod…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama