Jan Hřebejk se vrátí do Divadla Na Jezerce

Praha - V novém roce čeká Divadlo Na Jezerce hudební komedie Je úchvatná, s níž se na nuselskou scénu již pošesté vrátí režisér Jan Hřebejk. Herec Petr Vacek si naopak vyzkouší režii poprvé, jeho debutem bude adaptace Saturnina.

Přidejte svůj názor

Jan Hřebejk v Divadle Na Jezerce

Jan Hřebejk se již pošesté vrátí do Divadla Na Jezerce, a to s hudební komedií Je úchvatná, která se pod jeho vedením začne zkoušet již 19. března. Režisérský debut naopak čeká herce Petra Vacka, který zde nazkouší adaptaci slavného románu Zdeňka Jirotky Saturnin.

Komedie Je úchvátná vypráví o nejhorší zpěvačce na světě. Jan Hřebejk se na Jezerce jako režisér podepsal již pod pět úspěšných titulů. V tom nejnovějším ztvární božskou Florence herečka Jitka Sedláčková. V pravdivém příběhu touží zpěvačka vystupovat před publikem, které ji bude zbožňovat. Její nadšení a touha jsou však mnohonásobně větší než její talent.

Jitka Sedláčková se se do Divadla Na Jezerce vrací po divácky úspěšné inscenaci Poslední aristokratka. Nová role ztřeštěné Florence v zábavné i dojemné komedii jí sedne jako ulitá. „Zpívám ráda, ale tuto roli bych za pěveckou považovat neměla, nebo ano?“ říká herečkav tiskové zprávě.

Pro herce Divadla Na Jezerce Petra Vacka je Saturnin první režisérskou zkušeností. „Je to taková česká klasika. V době nacistické okupace napsal Zdeněk Jirotka “jen humoristickou” knihu, která je ve skutečnosti oslavou slušnosti, poctivosti a demokratických hodnot. A napsal ji tak geniálně, že si toho čtenář běžně ani nevšimne, baví se a tohle poselství bere jako samozřejmost. Saturnin je proto vždycky aktuální,“ říká Vacek.

„Musím se nějak poprat s tím, že kniha je chronicky známá a vtipy typu: „přinesl jsem ti červy“ už nikoho nepřekvapí. Ale zároveň je všichni chtějí. Musím je podat tak, aby byly k smíchu. Chci udělat hru s laskavým nadhledem a zároveň příběh neshazovat, ale ctít,“ dodává Vacek. Sám si kdysi v Saturninovi zahrál jak na divadelních prknech, tak i později ve filmu.

S velkým zájmem čtenářů se setkává výpravná kniha k 15. narozeninám Divadelní společnosti Jana Hrušínského. Na 240 stranách mapuje tato reprezentativní publikace slovem i fotografiemi patnáctiletou historii společnosti a jejích 37 inscenací.  Zároveň zachycuje život na Jezerce tak, jak jej diváci neznají. Kniha je stále v prodeji přímo v Divadle Na Jezerce, seženete ji také v Divadle Semafor a v pražských knihkupectvích Neoluxor.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muzikálová komedie, můžete zde milovat koho chcete. Jaký je Doktor Ox?

17.10.2018 15:11 Ve dnech 4. a 5. října se uskutečnila v divadle Hybernia slavnostní předpremiéra a premiéra…

Jedna z neočekávanějších brněnských premiér se dotkne samé podstaty…

15.10.2018 21:45 Brno - Novou sezónu činohra NdB otevírá inscenací, která vypráví o opojné slávě i morální bídě…

RECENZE: Když se k vládě dostanou blázni, vznikne komunismus

09.10.2018 14:42 RECENZE – Dramaturgický cyklus 43. sezony HaDivadla s titulem Věčný návrat zakončuje divadelní…

Divadlo Na Jezerce oslaví sto let: Res publika znovu ožívá

05.10.2018 02:46 Divadlo Na Jezerce u příležitosti 100 let od založení republiky uvádí nové představení Res publica…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama