Šest nezávislých brněnských divadel dalo hlavy dohromady. Výsledkem je společné předplatné

Brno - Šest nezávislých brněnských divadel vytvořilo pro své diváky společné předplatné s názvem Jako jeden. Pod společný projekt spadají divadla BuranTeatr, Divadlo Druhý pád, Divadlo Feste, Divadlo Kjógen, Divadlo Líšeň a Ensemble Opera Diversa.

Přidejte svůj názor

Divadlo, ilustrační foto

Přestože brněnská divadla BuranTeatr, Divadlo Druhý pád, Divadlo Feste, Divadlo Kjógen, Divadlo Líšeň a Ensemble Opera Diversa jsou v mnoha směrech odlišná, spojuje je jejich nezávislost. Proto šestice dala hlavy dohromady a pro své diváky připravila společné předplatné Jako jeden.

„Mezi brněnským publikem existuje celá řada diváků, kteří mají zájem navštěvovat kromě tradičních divadelních domů také profesionální nezávislé scény. Někteří z nich navštěvují těchto divadel více, někteří jsou stálými příznivci například jen jednoho z nich. Jsme přesvědčeni, že tyto osoby mohou oslovit také ostatní nezávislá divadla. Pokud je někdo pravidelným návštěvníkem více ze skupiny divadel participujících na projektu Jako jeden, společné předplatné se mu vyplatí především po finanční stránce. Pokud s některými z nás divák doposud nemá zkušenost, může se pro něj abonmá stát motivací k novému zážitku,“ říká umělecký šéf BuranTeatru Juraj Augustín v tiskové zprávě.

Předplatné Jako jeden pro rok 2018 nabízí vstup na jedno představení z produkce každého uvedeného souboru. Neopravňuje držitele ke vstupu na premiérová představení a na představení hostujících souborů. Permanentka je platná na kalendářní rok, je přenosná a má jednotnou cenu 600 korun. Lze ji zakoupit v prostorech zapojených divadel, v kavárně Black Box Cafe a na pobočce Student Agency v Domě Pánů z Lipé.

Součástí projektu Jako jeden je také společný plakátový výlep. Divadla tak budou v Brně uveřejňovat společné propagační plakáty, obsahující jeden až dva nejzajímavější body z programu každého divadla v daném měsíci.

„V blízké budoucnosti také plánujeme oslovit Magistrát města Brna a Radnici MČ Brno-Střed s žádostí o udělení záštity nad projektem. Věříme, že město bude mít zájem podpořit tento nápad a tím i velkou část nezávislé divadelní scény v Brně, která má profesionální produkční i estetické zázemí a kvality,“ dodává tisková mluvčí projektu Dagmar Husárová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muzikálová komedie, můžete zde milovat koho chcete. Jaký je Doktor Ox?

17.10.2018 15:11 Ve dnech 4. a 5. října se uskutečnila v divadle Hybernia slavnostní předpremiéra a premiéra…

Jeník, Mařenka, Vašek i Kecal z Prodané nevěsty. Zaujmou návštěvníky…

16.10.2018 18:10 V neděli 21. října od 19 hodin uvede Slezské divadlo Opava premiéru opery PRODANÁ NEVĚSTA…

Jedna z neočekávanějších brněnských premiér se dotkne samé podstaty…

15.10.2018 21:45 Brno - Novou sezónu činohra NdB otevírá inscenací, která vypráví o opojné slávě i morální bídě…

RECENZE: Když se k vládě dostanou blázni, vznikne komunismus

09.10.2018 14:42 RECENZE – Dramaturgický cyklus 43. sezony HaDivadla s titulem Věčný návrat zakončuje divadelní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama