Šest nezávislých brněnských divadel dalo hlavy dohromady. Výsledkem je společné předplatné

Brno - Šest nezávislých brněnských divadel vytvořilo pro své diváky společné předplatné s názvem Jako jeden. Pod společný projekt spadají divadla BuranTeatr, Divadlo Druhý pád, Divadlo Feste, Divadlo Kjógen, Divadlo Líšeň a Ensemble Opera Diversa.

Přidejte svůj názor

Divadlo, ilustrační foto

Přestože brněnská divadla BuranTeatr, Divadlo Druhý pád, Divadlo Feste, Divadlo Kjógen, Divadlo Líšeň a Ensemble Opera Diversa jsou v mnoha směrech odlišná, spojuje je jejich nezávislost. Proto šestice dala hlavy dohromady a pro své diváky připravila společné předplatné Jako jeden.

„Mezi brněnským publikem existuje celá řada diváků, kteří mají zájem navštěvovat kromě tradičních divadelních domů také profesionální nezávislé scény. Někteří z nich navštěvují těchto divadel více, někteří jsou stálými příznivci například jen jednoho z nich. Jsme přesvědčeni, že tyto osoby mohou oslovit také ostatní nezávislá divadla. Pokud je někdo pravidelným návštěvníkem více ze skupiny divadel participujících na projektu Jako jeden, společné předplatné se mu vyplatí především po finanční stránce. Pokud s některými z nás divák doposud nemá zkušenost, může se pro něj abonmá stát motivací k novému zážitku,“ říká umělecký šéf BuranTeatru Juraj Augustín v tiskové zprávě.

Předplatné Jako jeden pro rok 2018 nabízí vstup na jedno představení z produkce každého uvedeného souboru. Neopravňuje držitele ke vstupu na premiérová představení a na představení hostujících souborů. Permanentka je platná na kalendářní rok, je přenosná a má jednotnou cenu 600 korun. Lze ji zakoupit v prostorech zapojených divadel, v kavárně Black Box Cafe a na pobočce Student Agency v Domě Pánů z Lipé.

Součástí projektu Jako jeden je také společný plakátový výlep. Divadla tak budou v Brně uveřejňovat společné propagační plakáty, obsahující jeden až dva nejzajímavější body z programu každého divadla v daném měsíci.

„V blízké budoucnosti také plánujeme oslovit Magistrát města Brna a Radnici MČ Brno-Střed s žádostí o udělení záštity nad projektem. Věříme, že město bude mít zájem podpořit tento nápad a tím i velkou část nezávislé divadelní scény v Brně, která má profesionální produkční i estetické zázemí a kvality,“ dodává tisková mluvčí projektu Dagmar Husárová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký divadelní svátek v Brně: Blíží se 10. ročník festivalu Divadelní svět

20.03.2019 09:32 Divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019 vstoupí do…

RECENZE: Don G: Vtipná opera z Českých Budějovic

11.03.2019 13:47 Recenze - Je to už skoro rok (květen 2018) co Opera Jihočeského divadla uvedla v premiéře velmi…

Národní divadlo Brno představilo premiéry pro sezonu 2019/20. Na co se…

07.03.2019 13:38 Národní divadlo Brno představilo na tiskové konferenci své premiéry pro divadelní sezonu 2019/20.…

Balet Romeo a Julie oslaví 80. let od světové premiéry v Brně. Slavnostní…

02.03.2019 13:00 Brno - Prokofjevovo baletní drama Romeo a Julie mělo světovou premiéru v Národním divadle Brno 30.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama