Německý dramatik se přijede podívat na svou hru do Studia Hrdinů

Praha - Německý dramatik Wolfram Lotz se v únoru přijede podívat na inscenaci své hry Pár vzkazů veškerenstvu. Tu minulou sezónu uvedlo Studio Hrdinů v režii Jana Horáka a Michala Pěchoučka.

Přidejte svůj názor

Divadlo, ilustrační foto

Německý dramatik Wolfram Lotz se přijede podívat na představení inscenace své hry Pár vzkazů veškerenstvu, kterou má na repertoáru Studio Hrdinů. Divadlo inscenaci uvedlo na konci minulé sezóny v režii Jana Horáka a Michala Pěchoučka.

Návštěva jednoho z nejradikálnějších německých autorů, držitele Nestroyovy ceny či titulu časopisu Theater heute, je možná díky spolupráci Studia Hrdinů s festivalem Malá inventura. Ten totiž inscenaci zařadil do svého programu.

Repríza, na níž bude Lotz přítomný, se koná 25. února ve 21 hodin. Představení bude opatřeno anglickými titulky a po něm bude následovat diskuze s autorem a oběma režiséry. 

„Plán pozvat Wolframa Lotze do Prahy jsme měli již od červnové premiéry. I když jeho návštěva bude velmi letmá, jsme rádi, že si našel čas přijet. Bude pro nás zajímavé, slyšet jeho názor na naši inscenaci,” říká umělecký šéf Studia Hrdinů Jan Horák v tiskové zprávě.

Lotzova hra Pár vzkazů veškerenstvu je variací na základní otázky po smyslu života a touze nezmizet ze světa beze stopy. V beckettovsky vykloubeném časoprostoru se potkává nesourodá skupina hrdinů, která vysílá své vzkazy "veškerenstvu".

Inscenace Jana Horáka a Michala Pěchoučka se zaměřuje především k vnitřnímu konfliktu jediné postavy, jejíž přítomnost na scéně je záměrně pouze tušená. Divákova pozornost se tedy obrací k iluzivní podstatě světa a hlavně k samotnému divadlu - v sázce je jeho hluboce dramatická povaha, protože příběh plyne a postavy se zjevují a mizí skákavě snovou logikou. V inscenaci hrají Sára Arnsteinová, Natália Drabiščáková, Eva Hacurová, Jiří Kniha, Ivan Lupták, Dana Poláková a Marta Vítů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadlo Bolka Polívky a jeho 26. sezona? Tohle vás čeká

10.09.2018 22:27 Brno - Divadlo Bolka Polívky zahájilo letos v září svou v pořadí již 26. sezonu, v níž uvede kromě…

Osmašedesátý nejsou jen tanky v Československu, ukazuje HaDivadlo

10.09.2018 07:52 Mimořádné uvedení autorské inscenace ’68 v režii J. A. Pitínského proběhlo v květnu ke konci 43.…

Janáčková opera v Brně slaví 100leté výročí české státnosti Smetanovou…

05.09.2018 15:57 Brno - Tématem letošní sezóny v brněnském Národním divadle jsou sny. Janáčkova opera slaví 100leté…

Startuje výroční sezona Divadla Na zábradlí. Co nabídne divákům?

03.09.2018 15:37 Praha - Divadlo Na zábradlí zahajuje příští týden novu sezonu, ve které oslaví 60 let od svého…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama