Německý dramatik se přijede podívat na svou hru do Studia Hrdinů

Praha - Německý dramatik Wolfram Lotz se v únoru přijede podívat na inscenaci své hry Pár vzkazů veškerenstvu. Tu minulou sezónu uvedlo Studio Hrdinů v režii Jana Horáka a Michala Pěchoučka.

Přidejte svůj názor

Divadlo, ilustrační foto
doporučujeme

Německý dramatik Wolfram Lotz se přijede podívat na představení inscenace své hry Pár vzkazů veškerenstvu, kterou má na repertoáru Studio Hrdinů. Divadlo inscenaci uvedlo na konci minulé sezóny v režii Jana Horáka a Michala Pěchoučka.

Návštěva jednoho z nejradikálnějších německých autorů, držitele Nestroyovy ceny či titulu časopisu Theater heute, je možná díky spolupráci Studia Hrdinů s festivalem Malá inventura. Ten totiž inscenaci zařadil do svého programu.

Repríza, na níž bude Lotz přítomný, se koná 25. února ve 21 hodin. Představení bude opatřeno anglickými titulky a po něm bude následovat diskuze s autorem a oběma režiséry. 

„Plán pozvat Wolframa Lotze do Prahy jsme měli již od červnové premiéry. I když jeho návštěva bude velmi letmá, jsme rádi, že si našel čas přijet. Bude pro nás zajímavé, slyšet jeho názor na naši inscenaci,” říká umělecký šéf Studia Hrdinů Jan Horák v tiskové zprávě.

Lotzova hra Pár vzkazů veškerenstvu je variací na základní otázky po smyslu života a touze nezmizet ze světa beze stopy. V beckettovsky vykloubeném časoprostoru se potkává nesourodá skupina hrdinů, která vysílá své vzkazy "veškerenstvu".

Inscenace Jana Horáka a Michala Pěchoučka se zaměřuje především k vnitřnímu konfliktu jediné postavy, jejíž přítomnost na scéně je záměrně pouze tušená. Divákova pozornost se tedy obrací k iluzivní podstatě světa a hlavně k samotnému divadlu - v sázce je jeho hluboce dramatická povaha, protože příběh plyne a postavy se zjevují a mizí skákavě snovou logikou. V inscenaci hrají Sára Arnsteinová, Natália Drabiščáková, Eva Hacurová, Jiří Kniha, Ivan Lupták, Dana Poláková a Marta Vítů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Adaptace románu Hana v Národním divadle Brno: Úžasná inscenace s…

15.06.2019 12:52 RECENZE - Třetí román úspěšné autorky, Aleny Mornštajnové se dočkal jevištního zpracování. Povedlo…

Brno vítalo divadelníky i diváky z celého světa! Skončil festival…

03.06.2019 18:00 7 dní, 13 zemí, 56 představení. Z toho 35 zcela vyprodaných. Organizátoři mezinárodního festivalu…

Divadelní svět Brno: Jihočeské divadlo se pustila do Havlovo Pokoušení. A…

30.05.2019 11:00 RECENZE - Prestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28.…

Pravidla Bincárny: Vynikající klauniáda na vysoké profesionální úrovni

27.05.2019 08:17 RECENZE - Jak se tomu říká, když něco někdo hyperbolizuje, když něco zřejmé vydává za nesamozřejmé?…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama