Nominace na Cenu Thálie jsou zveřejněny. Kdo má letos šanci?

Praha - Prestižní ocenění Ceny Thálie udělované Hereckou asociací již zná nominované umělecké a inscenace za loňský rok. Letos mají šanci umělci z Národního divadla, Národního divadla moravskoslezského nebo Městského divadla Brno.

Přidejte svůj názor

Muzikál Chaplin v Městském divadle Brno (foto: Jeff Kratochvil)

Ceny Thálie, udělované za mimořádné umělecké výkony již znají své nominace za loňský rok. O laureátech rozhoduje Kolegium pro udílení Cen Thálie, jmenované prezidiem Herecké asociace.

V nominacích na ženský herecký výkon v kategorii činohra najdeme Terezu Dočkalovou za roli Nory ve stejnojmenné inscenaci Divadla pod Palmovkou, dále Veroniku Khek Kubařovou za roli Katjy v Interview Dejvického divadla a Eva Salzmannová za monodrama Jasno lepo podstín zhyna, které uvádí MeetFactory Praha.

Za mužský herecký výkon v činohře byl nominován Daniel Bambas za roli Edwarda Kynastona v inscenaci Krás(k)a na scéně Městského divadla Mladá Boleslav, Martin Finger za Waltera Fabera v inscenaci Homo Faber, kterou má na repertoáru Činoherní studio Ústí nad Labem, a Robert Finta za roli Joeyho Sturdy v inscenaci Teď mě zabij Národního divadla moravskoslezského Ostrava.

img-responsive

Robert Finta a Vít Roleček v inscenaci Teď mě zabij (foto: Radovan Šťastný) | foto: Národní divadlo moravskoslezské (NDM)

V kategorii Balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr ma na Cenu Thálii šanci tanečnice Fanny Barrouquére za sólovou roli v Amazonách Lenky Vagnerové. Dále Nikola Márová za Matku v části Svěcení jara inscenace Timeless Národního divadla Praha. Třetí z nominantek je Barbora Šulcová, kterou porota vybrala za sólovou roli části O Balcao de Amor inscenace All That Jazz, Rock, Blues, kterou uvádí Národní divadlo moravskoslezské.

Z mužských interpretů se v této kategorii uchází o cenu tanečník Burkan Serkan Cebeci za roli D´Artagnana ve Třech mušketýrech Národního divadla moravskoslezského. Dále Rory Ferguson za roli Pavla Maliny v Petrolejových lampách - Obrazy z Jilemnice Divadla F. X. Šaldy Liberec a Ondřej Vinklát za roli Vyvoleného ve zmíněném Svěcení jara z Národního divadla.

Na ženský herecký výkon v kategorii Opera byla nominovaná pěvkyně Markéta Cukrová za roli Poutníka v inscenaci Láska na dálku Národního divadla Brno, Maida Hundeling za Desdemonu v opeře Otello v Národním divadle moravskoslezském Ostrava a Kateřina Kněžíková za Adinu v Nápoji lásky opět Národního divadla Brno.

Za mužský výkon v opeře byl nominovaný Svatopluk Sem za roli Giorgia Germonta v La traviatě Jihočeského divadla České Budějovice, Andrij Škurhan za roli Dunoise v Panně Orleánské v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Třetím pěvcem je Titusz Tóbisz, kterého porota vybrala za roli Lacy Klemeně z Jej pastorkyni ze stejného divadla.

Poslední kategorií je muzikál. Zde zabodovala Lucie Bílá s rolí Sestry Mary Clarence v Sestře v akci, kterou můžete vidět v Hudebním divadle Karlín. Další nominantkou je Natálie Grossová, která zazářila v roli Sáry v Plese upírů v Goja Music Hall Praha. Třetí je Katarína Hasprová za roli Paní Danversové v muzikálu Rebecca v Národním divadle moravskoslezském.

Za mužský výkon v muzikálu nebo operetě byl nominován Peter Pecha za roli Rockyho ve stejnojmenné inscenaci Dark style agency s. r. o., dále Pavel Režný za Tonyho v muzikálu West Side Story Divadla J. K. Tyla v Plzni a Daniel Rymeš za titulní roli muzikálu Chaplin v Městském divadle Brno.

O držitelech letoších cen se dozvíme na předávání, které proběhne 24. března v Národním divadle.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Hudební komedie Klapzubova jedenáctka je opravdu zážitek. A to i…

18.12.2018 09:48 Eduard Bass v roce 1922 napsal krásný a veselý příběh o jednom úspěšném rodinném týmu, a to téměř…

Lednová Tell or Show bude (Ne)závislá. V Divadle Bolka Polívky se setkají…

18.12.2018 09:00 Brno – Originální divadelní talk show Tell or Show přivítá v lednu muže se srdcem jako kníže Rohan…

RECENZE: Maloměšťáci vyměnili život za kulisy. Ikonického díla ruské…

17.12.2018 10:31 Brněnské experimentální HaDivadlo se v rámci 44. sezony ujalo premiérové inscenace Maloměšťáci…

Hej, Václave! V Huse na provázku vzpomínali na Havla, akce se konala již…

16.12.2018 20:05 Potřetí se dnes v podvečer uskutečnila v Divadle Husa na provázku akce s názvem Hej, Václave! Název…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama