Do širších nominací na Ceny Thálie se dostali i umělci z Olomouce a Ostravy

Olomouc/Ostrava - Do širších nominací na Ceny Thálie se dostali i umělci z Moravského divadla Olomouc. Za soubor opery a operety byl nominován Jakub Rousek a z baletního souboru zabodoval Paul Oliver. Národní divadlo moravskoslezské má šanci na cenu dokonce ve všech čtyřech souborech

Přidejte svůj názor

Paul Oliver v baletu Zkrocení zlé ženy

Herecká asociace ve středu vyhlásila nominace na Ceny Thálie 2017. O užším výběru jsme vás informovali v minulém článku, do toho širšího se však dostali i umělci z Moravského divadla Olomouc. Ze souboru opery a operety byl nominovaný Jakub Rousek za roli Manoliose v inscenaci Řecké pašije a z baletního souboru tanečník Paul Oliver za ztvárnění Petruccia v baletu Zkrocení zlé ženy.

„Obou nominací si nesmírně vážím a raduji se z nich. Vždyť od tohoto velkého úspěchu je jen krůček k zisku prestižní Thálie. V té nesmírné konkurenci, jež vládne v dramatických oborech, jde opravdu o velké umělecké vyznamenání, jehož odlesk pochopitelně padá i na celé divadlo. Svým kolegům a „svému“ divadlu ze srdce gratuluji,“ říká ředitel Moravského divadla Pavel Hekela v tiskové zprávě.

img-responsive

Jakub Rousek v opeře Řecké pašije | foto: Moravské divadlo Olomouc (MDO)

Pro pěvce Jakuba Rouska jde o první nominaci na Thálii. „Velice si této nominace vážím a současně je pro mě velké překvapení, že jsem po tolika letech v oboru získal první nominaci na Thálii právě za postavu Manoliose. Jsou role, které diváka ohromí, jako je Kalaf v opeře Turandot, a pak postavy, které diváka zasáhnou do srdce, a takovou je právě Manolios. Jsem rád, že jsem se mohl podílet na inscenaci, v níž je spousta aktuálních témat – nejen uprchlická krize, ale i boj o moc či obraz lidí jako poslušných ovcí bez vlastního názoru. Doufám, že se díky této nominaci zvýší zájem diváků o Řecké pašije, sám razím heslo, že více než pro ceny chci zpívat pro diváky,“ říká Jakub Rousek.

Nováčkem mezi nominovanými je i sólista olomouckého baletu Paul Oliver. „Je pro mě velká čest, že jsem byl nominován na Cenu Thálie. Postavu Petruccia mám moc rád. Přestože je velmi náročná po fyzické stránce, mám možnost se v této roli vyřádit a užít si legraci. Můj dík patří Robertu Baloghovi, který mi velmi pomohl při přípravě inscenace. Stejně tak bych chtěl poděkovat mé partnerce Emily-Joy Smith a dalším členům souboru. Jsem rád, že mohu v této inscenaci účinkovat a doufám, že se líbí a bude nadále líbit i publiku,“ shrnul rodák z britského Warringtonu Paul Oliver.

img-responsive

Robert Finta | foto: Národní divadlo moravskoslezské (NDM)

Národní divadlo moravskoslezské má šanci na ocenění dokonce ve všech svých čtyřech souborech. Kromě užších nominací, do nichž se dostali tanečníci Burak Serkan Cebeci a Barbora Šulcová, herec Robert Finta a Katarína Hasprová ze souboru opereta/muzikál, se do širších nominací dostalo dalších pět umělců z této ostravské scény.

Do širší nominace se dostal Miloš Horák za roli Bartola v Lazebníku sevillském, herec David Viktora za roli Jakea Sturdyho v činohře Teď mě zabij, ze souboru baletu pak Stéphane Aubry za výkon v choreografii O Balcao de Amor inscenace All That Jazz, Rock, Blues a ze souboru opereta/muzikál zabodovali Michaela Horká a Tomáš Novotný, oba za muzikál Rebecca.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslední premiéra letošního roku: HaDivadlo diváky láká na Gorkého…

11.12.2018 10:59 Poslední premiérou roku 2018 v brněnském HaDivadle budou Maloměšťáci ruského autora Maxima Gorkého.…

RECENZE: V roli opuštěné kariéristky Chýlková vystupuje grandiózně. Nebojí…

10.12.2018 09:02 Pražské divadlo Studio DVA v koprodukci s brněnským Divadlem Bolka Polívky divákům představuje hru,…

Oslava přátelství, soudržnosti i vlastenectví. Na brněnské jeviště…

07.12.2018 11:59 Pokud budeme uvažovat, která kniha z povinné četby v českém školství byla vždy přijata kladně, tak…

Jánošík Revisited. Zbojnická legenda ožívá v Národním divadle Brno

05.12.2018 20:59 Jánošík Revisited. Zbojnická legenda ožívá. Spravedlnost. Pomsta. Zrada a láska. Nezabiješ! Přesně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama