Dojetí i komika v osudech silných ženských hrdinek. Divadlo Bolka Polívky chystá další ročník festivalu Ženy ženám

Brno - Březen v Divadle Bolka Polívky bude opět patřit ženám. Festival zábavných i dojemných inscenací s ženskými hrdinkami v hlavních rolích letos nabídne šest představení. Ve známých i objevných titulech zazáří Eliška Balzerová, Simona Stašová nebo Gabriela Míčová.

Přidejte svůj názor

Můj báječný rozvod (Agentura Jan Balzer)
doporučujeme

Březen v Divadle Bolka Polívky bude opět patřit festivalu Ženy ženám, který nabídne šest zábavných i dojemných představení s ženskými hrdinkami v hlavních rolích. Ve známých i objevných titulech zazáří herečky zvučných jmen včetně Elišky Balzerové, Simony Stašové nebo Světlany Nálepkové.

"Festival Ženy ženám pořádáme v našem divadle již po několikáté a doposud se setkal vždy s velkým diváckým ohlasem. Vzhledem k programu, který jsme připravili tentokrát, věříme že tomu ani letos nebude jinak. Festival ne náhodou začíná na Mezinárodní den žen a je věnován ženám, ale i odvážným mužům, kteří se rozhodně nemusí bát v těchto dnech k nám do divadla zavítat. Zvláště bychom rádi doporučili zahajovací představení (Ne)chtěná útěcha, které je svým tématem až mrazivě aktuální." říká ředitel divadla Ondřej Chalupský v tiskové zprávě.

img-responsive

(Ne)chtěná útěcha (Diverzanti) | foto: Divadlo Bolka Polívky

Zahajovací představení (Ne)chtěná útěcha připravil soubor Diverzanti. V režii Kateřiny Volánkové, která je zároveň autorkou, sledujeme dokumentární drama podle skutečného příběhu o válečné pasti, která ničila životy, kradla rodinám dcery a ženám navždy vzala svobodu a sny. Představení o boji, jenž není u konce, a o ženách, které musí své břímě nést dál, uvidíte 8. března.

O den později nás čeká repríza úspěšné inscenace The Naked Truth - Odhalená pravda. První česká inscenace britského divadelního hitu Dave Simpsona je dojemnou komedií, která je výzvou všem ženám a oslavou jejich odvahy postavit se nepřízni osudu. Síla tance, síla přátelství a síla porozumění propojí ve venkovské tělocvičně šest účastnic kurzu pole dance, které přiměje odhalit pravdu o sobě a dokázat, že stojí za to čelit nepřízni osudu, ať jakkoli krutému. Přestože na počátku každá očekává něco jiného – zvýšit si sebevědomí, shodit pár kilo, udržet si chlapa nebo si ho najít, ale ani jedna si neuvědomuje, jak moc to ovlivní jejich život, dospějí přes nejrůznější neshody ke společnému rozhodnutí. 9. března v Divadle Bolka Polívky.

img-responsive

Frida Kahlo (Filmová a divadelní agentura) | foto: Divadlo Bolka Polívky

10. března následuje Frida Kahlo se Světlanou Nálepkovou v titulní roli. Strhující příběh slavné mexické malířky a aktivistky, která během svého života prošla mnoha těžkými zkouškami, ale nikdy neztratila chuť žít dál. Její milostné eskapády s mnoha slavnými muži i ženami své doby nemohly zůstat bez odezvy veřejnosti. Společně s Fridou projdeme nejen jejím životem, ale také dějinným obdobím, které utvářelo dnešní svět.

11. března v Brně zazáří Simona Stašová v titulní roli inscenace Filumena Marturano. Manželství po italsku s dojetím a komikou. Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu? Vždyť děti jsou přece děti! Domenico Soriano je úspěšný obchodník a též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filumenu Marturano potkal v jednom neapolském nevěstinci uprostřed druhé světové války.

img-responsive

Filumena Marturano (Agentura Harlekýn) | foto: Divadlo Bolka Polívky

Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, aby se však po válce náhodou potkali znovu. Tehdy se zrodil vztah, který vydržel 22 let. Filumena se stala jeho milenkou a v době, kdy byl Domenico na cestách, dokonce vedla jeho obchody. A po tom všem si jednoho dne ten starý kocour přijde, že se ožení s nějakou mladou holkou! To přece Filumena nemůže nechat jen tak. V ideálně namíchaném ději se střídají humorné scény s dramatickými. Nesmrtelnou filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.

Mysleli jste někdy na sebevraždu? A stojí to zato, aby se to stalo? Co se stane, když se to stane? Možná se nestane vůbec nic! Dámská jízda. Chlapi pozor, jedu je dost! Autorské představení inspirované vyprávěním a skutečnými příběhy žen kolem nás. V příběhu učitelky Marušky, herečky Simony a kadeřnice Ilči dochází kvůli jejich odlišnému vidění světa a postojům k mužům ke konfliktům. Děj se odehrává tam, kde se ocitáme po smrti. Velmi milé a úsměvné vyprávění tří žen s odlišným pohledem na svět. Taková je inscenace Nebe? Divadla MALÉhRY, které festival uvede 12. března.

Festival Ženy ženám uzavře 14. března populární inscenace Můj báječný rozvod, v níž exceluje Eliška Balzerová. Laskavá a velice vtipná komedie věnovaná všem, kteří ne vlastní vinou zůstali sami. Eliška Balzerová sama na jevišti ve všech osmnácti rolích.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děláme divadlo založené na kvalitním scénáři, dobrém hereckém projevu a…

13.04.2019 09:30 ROZHOVOR: Během dvou desetiletí v brněnské Mahenově činohře herec Petr Halberstadt ztvárnil řadu…

loading...

Nebezpečné vztahy v Brně: Proč znovu inscenovat Valmonta? Po premiéře je…

11.04.2019 12:43 RECENZE - Sedmou inscenací sedmdesáté čtvrté sezony Městského divadla v Brně byl známý příběh…

Maďarská opera vyřešila spor šalamounsky: Herci museli prohlásit, že jsou…

11.04.2019 08:31 Vedení maďarské státní opery žádalo po některých hercích, aby písemně prohlásili, že jsou …

Divadelní svět Brno slaví deset let a sní evropský sen!

02.04.2019 13:00 Prestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama