Národní divadlo moravskoslezské se počtvrté zapojí do Noci s Andersenem. Letos s pejskem a kočičkou

Ostrava - Ateliér pro děti a mládež při Národním divadle moravskoslezském se již čtvrtým rokem zapojí do celostátní literární akce Noc s Andersenem. Akce se letos ponese v duchu Povídání o pejskovi a kočičce. Kniha Josefa Čapka totiž slaví devadesáté výročí svého vzniku.

Přidejte svůj názor

Noc s Andersenem (foto: Martin Kusyn)

Ateliér pro děti a mládež při NDM se společně s Národním divadlem moravskoslezským již počtvrté zapojí do celostátní literární akce Noc s Andersenem. Akce se ponese v duchu Povídání o pejskovi a kočičce – známá a oblíbená kniha Josefa Čapka slaví totiž letos devadesátého výročí svého vzniku a inscenaci O pejskovi a kočičce má navíc divadlo od nové sezóny opět na repertoáru.

V pátek 23. března je pro dvacet dětí ve věku šesti až osmi let připravena v Divadle Antonína Dvořáka pohádková noc – noční dobrodružství v podobě her a soutěží rámované příběhy pejska a kočičky. Knížka Povídání o pejskovi a kočičce Josefa Čapka vznikla v roce 1928, slaví tedy své devadesáté výročí. Program akce připravují divadelní lektorky NDM ve spolupráci se studenty Divadelního ateliéru a herci NDM.

img-responsive

Noc s Andersenem (foto: Martin Kusyn) | foto: Národní divadlo moravskoslezské (NDM)

„Děti se mohou těšit na herce Petru Lorencovou (kočičku) a Pavla Lišku (pejska), kteří budou po celou dobu, společně s divadelními lektorkami, průvodci akce. Na programu je například krátké vystoupení Operního studia NDM, vyrábění a zdobení narozeninových dortů pro pejska a kočičku, dále si děti také zahrají divadlo a vyzkouší si, jaké to je nocovat ve foyeru divadla ve vlastním spacáku,“ uvádí divadelní lektorka Tereza Strmisková v tiskové zprávě.

„K naší velké radosti je kapacita akce opět naplněna. Zájem rodičů a dětí o čtenářství a divadlo nás mimořádně těší,“ dodává divadelní lektorka Radana Otipková.

Oslavy pejska a kočičky budou také pokračovat v sezóně 2018/2019, a to návratem inscenace Pavla Helebranda O pejskovi a kočičce v podání Operního studia NDM. Inscenace zpracovává hravou formou hudebního divadla knihu Josefa Čapka a je určena rodičům a dětem od čtyř do osmi let a také mateřským školkám.

Noc s Andersenem začíná 23. března ve 20 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní adaptace jurodivého románu Andreje Platonova Čevengur

24.09.2018 11:23 Závěrečnou premiérou dramaturgického cyklu 43. sezony HaDivadla 2017/18 s titulem Věčný návrat –…

Divadlo Bolka Polívky a jeho 26. sezona? Tohle vás čeká

10.09.2018 22:27 Brno - Divadlo Bolka Polívky zahájilo letos v září svou v pořadí již 26. sezonu, v níž uvede kromě…

Osmašedesátý nejsou jen tanky v Československu, ukazuje HaDivadlo

10.09.2018 07:52 Mimořádné uvedení autorské inscenace ’68 v režii J. A. Pitínského proběhlo v květnu ke konci 43.…

Janáčková opera v Brně slaví 100leté výročí české státnosti Smetanovou…

05.09.2018 15:57 Brno - Tématem letošní sezóny v brněnském Národním divadle jsou sny. Janáčkova opera slaví 100leté…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama